Make your own free website on Tripod.com
Kovocas Volleyball Team
Aktuality

SVRČOVEC 2018
Znovu po roce jsme se sjeli ve Svrčovci na tradiční a oblíbený turnaj O pohár splavu. A sjeli jsme se doslova  a do písmene ze všech koutů republiky. Nejdelší cestu ráčil Tomáš, který doputoval až z Opavy. Tři kousky dodala Praha a Jaky tradičně přibyl z Unhoště respektive z černého Kladna.
Sestava byla letos netradiční, ikdyž né úplně neznámá. S Tomíkem jsme se viděli snad po 10-ti letech, s Otou snad po osmi a Indiján měl také minimálně 3 letou pauzu v našich barvách. Vřelé kamarádství však ani časem neochladlo.
Naladěni radostným setkáním po letech, jsme byli nalosováni do tradiční skupiny smrti :-), jak už to ve Svrčovci bývá. Vedle dvojnásobného vítěze turnaje Severáku, jsme vyfasovali ještě příbramský Šmelc a nečitelné Ervěnice obohacené o Kena. Škoda, že jsme tohoto soupeře chytli hned v prvním utkání, když jsme se sehrávali. Rozhodně se dali porazit. V dalších bojích  jsme už mohli jen překvapit. Pravda, v obou případech jsme soupeře chvilkama zaskočili, dokonce došlo i na "hýkání", nicméně na vítězství to nebylo. Jak pravil klasik: v temnotě zmaru a moři chyb se objevili světlé záblesky. Nu což, hlavně že jsme zůstali lidmi. A tak jsme ani nemuseli trnout, zda budeme muset hrát v deštivé neděli.
Kultura se též tradičně vyvedla, Váňa se dosytosti vyspal a celou akci můžeme tedy hodnotit pozitivně.
Sestava: Jaky, Indiján, Aleš, Oťas, Tomík, Váňa

Noční Chaba haba..haba
Na svátek Jana jsme se zúčastnili nočního turnaje v Chabařovicích. No zúčastnili, vlastně jsme ho zachránili. Nebýt nás, zápolili by domácí jen mezi sebou a dost možná by ani žádný turnaj nebyl. V sestavě Havlis, Jaky, Petrovka, Váňa, Ken a Hans jsme vybojovali třetí flek a zůstali tak tradičně na bedně. Úroveň byla dobrá a nutno pochválit Petrofku jak dobře zapadl do našeho teamu.

První sportovní krůčky
První, i když trošku nesmělé krůčky na poli sportovního zápolení udělal o minulém víkendu nejmladší člen Kovočasu, Džonys. Krátce po druhých narozeninách se zúčastnil 48. ročníku běhu Velké Skály. V kategorii dětí do tří let postupně bojoval s trémou, nepříjemnými startéry, kteří si spletly dětské závody s buzerplacem pracovního tábora a v neposlední řadě bojoval také se staršími soupeři. Přes veškeré obavy však Džonýsek odstartoval a tak máme první závody za sebou. Blahopřejme!

Mistrovská Hadice
26.4.2017 je datum, kdy přidal hráč Kovočasu, náš velký kamarád, Vláďa Sobotka do své sbírky úspěchů další titul Mistra České republiky ve volejbale. Po né zcela vydařené sezoně, provázené zraněními , výměnou trenéra a herní pauzou odehrál Vláďa s týmem Českých Budějovic nádhernou finálovou sérii proti Kladnu. Finále vyvrcholilo právě včerejším utkáním, kdy Budějovice definitivně zlomili Kladenský odpor a na domácí palubovce zvítězili. Gratulujeme!

Zemřel "táta" Jirka Hospůdka
31.12.2016 se ukončila životní pouť Jiřího Hospůdky, kterého celé generace děčínských volejbalistů znali pod přezdívkou Táta Hospůdka. Táta působil ve volejbale celá desetiletí, přivedl k němu své dva syny Petra a Pavla, ale navíc vychoval celé další generace volejbalistů, které ovlivnil jako trenér a kouč mládežnických oddílů i oddílu mužů.
Nikdy nezapomeneme! 

Kamenice je jistota
V sobotu jsme se zúčastnili 34. ročníku Vánočního turnaje v České Kamenici, který se s ohledem na klesajícím volejbalovou členskou základnu změnil z mužského turnaje na turnaj 4+2.
Do turnaje jsme se přihlásili na poslední chvíli neb  stiženi zraněními a  vrozenou skromností jsme si nebyli dostatečně jisti, zda výkonnostně turnaj zvládneme. Ke dvěma orthetikům navíc přibyl ve čtvrtek ještě Myšák se zraněným stehnem. A tak rozhodnutí padlo až na posledním chvíli.
Tradičně nepříjemný byl pro nás los turnaje. První zápas jsme hráli po dvouhodinovém čekání až v 11 hodin a tradičně jsme v pozdních odpoledních hodinách hráli poslední zápas turnaje. Po úvodním hvizdu, bylo zřejmé, že naše výkonnostní obavy, zdaleka nejsou na místě. Setkání s volejbalovým dnem- i tak se letošní turnaj dal nazvat. Přes veškeré naše handicapy, chyby a podceňování  jsme nenašli v turnaji soupeře. Sestava ve složení: Hans, Váňa, Šimon, Póča, Maruška a řeznice Verča dokráčela k dalšímu pro některé členy teamu již třináctému vítězství v českokamenickém vánočním turnaji.
fotky na rajčeti :-)

Psali jsme si o Svrčovci
níže uvádíme ověřenou autentickou reportáž o našem působení na letním turnaji ve Svrčovci :-)

Mno –začnu u sebe….já jsem se v pátek ožral tak, že jsem v sobotu postupně vyb... tři kila, kilo a po první špílu pak ještě dvě kila….což mi dodalo a definitivně se mi nechtělo žít. K aktuálnímu omezení kvůli kolenu se přidala třesavka, motolice, celková ochablost, světloplachost a žaludeční křeče

Ale kamarádi mi pomohli:

 

První balon- eso mezi kdysi přijímačská esa Havlise a Jakyho

Druhý balon- repetéééé

Třetí balon- homerun Jaky

Čtvrtý balon- havlis přikryl Jakyho- home run Nr 2  tedy 0:4

Ti chlapci opravdu nemohou hrát vedle sebe

 

Nejlepším a tedy jediným přihravačem se tak stává Hans. Následoval krasosmečařský koncert bez většího bodového efektu. Tedy umělecký dojem dobrý, výtěžnost velmi nízká. Smečařské parametry snese snad jen ken

Středem jsme hráli výjimečně, jen pokud to příjem dovolil a já se k tomu dopotácel. Kundák asi 5x, Hans možná trošku více-víc jsme si dovolit nemohli.

 

Tedy: největší trága je servis a příjem. O servise nemá cenu mluvit-to vidíme každej trénink prostě bezmyšlenkový oblouk někam k soupeři- ať je to jak je to. Příhra to je loterie osobností-kdo se schová vyhraje. Když už to jo nejde postavíme se na příjem v pěti, ať si soupeř vybere-špejle, válečky, opice na gumě-je to jedno. Když to dostaneme do debla, tak už to to pajdavé motovidlo někam posune, ale jak není volby směru nahrávky tak útok troskotá v bloku, autu nebo mizerné razanci . Jak musí motovidlo riskovat ve snaze něco změnit tak to nedopadá dobře(viz rychlík bagrem  Hansovi do koulí JJ).

 

Opakující se, vyčerpávající serie chyb a neúspěchů dokáží otočit stav z 24:18 na 24:26-UNBELIEVABLE!

 

Věk nezastavíš, menší herní praxe je znát na všech- do toho příliš mnoho generálů na bojišti-celková úroveň turnaje se také zvedla- takže neděle nehrozila J  Já jsem se po páteční chemoterapii dobrovolně vzdal sobotního večírku a odjel za rodinkou a borůvkovým koláčem-což mi značně vylepšilo dojem z víkendu J

 

Ken měl úspěch jak v pátek tak v sobotu- ostatní chlapci myslím také spokojeni. Kundák si zazávodil s policajtama, ale taky nevyhrál.

Jak řekl hezky Hans-Jestli by nebylo lepší jet tam příště jen na pivo….. J

Jedeme do Svrčovce!
O následujícím víkednu se tým Kovočasu po dlouhé době vydává na volejbalový turnaj. A nejedeme nikam jinam než na veleoblíbený turnaj do Svrčovce alias Pytlova. Zdá se, že vyrazíme všichni tradičně už v pátek a tak lze očekávat i nekončíčí turnaj v kartách. Počasí bude spíše sportovní než koupací a tak se můžeme těšit, že se budou hráči snažit. Sestava slibuje nejen řadu konfliktů na hřišti, ale i řadu veselých zážitků. A tak již velmi těšíme :-)
Očekávaná sestava: Váňa, Hans, Jaky, Havlis, Kunďák, Ken...v záloze je Indiján

Začali jsme Badmintonem
Po dlouhé zimě a herní a organizační pauze se pomalu opět začínají roztáčet kola Kovočasu. Na úvod sezony jsme uspořádali turnaj v badmintonu smíšených dvojic. Naše pozvání přijali i kamarádi z celé republiky, a tak nebyl turnaj pouze děčínskou záležitostí. Hráči Kovočasu se statečně prali nejen s badmintonovými raketami, a tak o zábavu nebyla nouze. A protože i v tomto případě byl výsledek až na prvním místě, uvádíme konečné pořadí:
1. Hykšáci (Hans a Verča)
2. Hauzneři(Maruška a Štěpán)
3. Jakouni (Jaky a Kája)
4. Vaňousci(Karísek a Váňa)
5. Eva a Vašek (Evina a Čížan)
6. Tučnáci (Šimon a Linda)

No a historek tradičně nepočítaně........

Jedeme dál....
Po sedmiměsíční pauze se pomalu, ale jistě začínají  roztáčet kola Kovočasu. Do našeho týmu přibyli dva noví členi z Váňovy rodiny-Karča a Džonys, kteří se radostně; zapojili do sportovního dění. Na letošní sezonu se již připravují první akce. Jako první se pokusíme zorganizovat badmintonový turnaj párů a následně budou organizovány, v rámci možností, Sokolské akce na Riegrovce.
Rádi bychom zorganizovali alespoň jeden turnaj, pokud možno výkonnostní turnaj mužů a zúčastnili se alespoň dvou turnajů zájezdních. Vše však komplikuje Váňovo operované koleno, které je zatím stále v rekonvalescenci. Tak snad to už brzo půjde.

Nám, nám narodil se Jonatán!!!!

28.07.2015, 2:09hod

   • Dneska ve dvě klapy klap,
   • přiletěl k nám bílý čáp.
   • Přiletěl k nám časně z ránka,
   • přinesl nám Jonatánka!
   • Maminka je tuze ráda,
   • s Jonatánkem radost  mává.
   • Brzo bude mlíčko sát,
   • má tři kila padesát -0.29kg.
   • Tatinek tu tiše slaví,
   • že jsou oba v pořádku a zdraví.
   • Dneska ráno klapy klap
   • narodil se správný chlap
   • měří rovných padesát!!!!

img-20150728-wa0017.jpg
princ Jan Jonathan Petr Evan Vanecek, syn císarovny Karinky a pana Jana von Bodenbach a Rigersbergu

Svrčovec bez Váni
Minulou sobotu se hráči Kovočasu a Macánek zúčastnili oblíbeného turnaje v "Pytlově" Turnaje o pohár Splavu, memoriálu Františka Janečka.. Letošní sestava byla ochuzena o Váňu, který držel porodní pohotovost a navíc má opět vyžvejklé koleno. Je dobře, že náš team není postaven jen na svém ideovém vůdci a tak dal Hans dohromady sestavu Šimon, Havlis, Jaky, Hans, KEN a Macánek. Kovočas se nechal sice nalosovat do Dolan na koupaliště, ale za to do "skupiny smrti"-což je tradiční výmluva pro sportovní neúspěch :-) O úrovni sportu víme jen z druhé ruky a tak lze pouze uvést, že hráči byli s předvedeným výkonem spokojeni, zahráli si dobrý volejbal a šlo jim to. Ti, kteří jsou schopní sebereflexe nacházejí oblasti ke zlepšení a jsou si vědomi nejen svých silných, ale i slabých okamžiků. Někteří jsou si vědomi zejména slabých stránek  těch ostatních :-) S ohledem na uvedené skutečnosti není překvapením, že se teamu nepodařilo po letech postoupit ze skupiny natož do nedělní části turnaje.
Počasí však vyšlo, koupání parádní, kultura tradičně kvalitní a tak je zase za rok na co se těšit.

img-20150718-00656.jpg
tloustnoucí KENík po utkání

Noční CHABA 2015
V pátek večer jsme se zúčastnili tradičního nočního turnaje v Chabařovicích. Silná sestava s Hadicí, Kokem, Kenem, Havlisem, Hansem, Šimonem a Váňou dorazila na turnaj včas a dobré náladě. V Chabařovickém areálu je čekalo pět soupeřů, převážně z ústeckých teamů. Kovočas vědom si své síly nastoupil ke svému prvnímu utkání svižně a pestrou hrou přetlačil prvního soupeře. Podle příjmu byla nahrávka distribuována především na smečaře do roztržené obrany. Drtivé smeče Kena a Havlise, překvapivé útoky Hadice poslali protihráče do kolen.
K druhému utkání jsme nastoupili proti domácím a tušili jsme, že půjde o předčasné finále. Možná tato skutečnost našim trošku svázala nohy. Hráči začali mít k soupeři zbytečný respekt, jako by zapomněli na sílu naší sestavy. Přes vyrovnané začátky setů, jsme se nedokázali od soupeře odtrhnout na více než dva body. Nedařil se příjem, útok byl, na rozdíl od jiných utkání, často bojácný plný zbytečných chyb a na bloku i přes papírovou sílu jsme také neuspěli. Navíc nás po celý turnaj provázela zoufalá efektivita podání. Není tedy divu, že jsme podlehli 2:0. Ztratili jsme tak reálnou možnost získat první místo a museli jsme spoléhat na to, že Chabařovice A s někým prohrají. To se však nestalo.
A tak jsme dohrávali turnaj profesorsky, abychom udrželi stříbrnou pozici. To se sice podařilo, avšak hra chvílemi probouzela Váňovu žílu na čele. Často jsme se tak museli uchylovat ke hře na všeřešícího Koka.
Turnaj jsme zakončili v půl druhé ráno na druhém místě. Páteční večer lze hodnotit pozitivně, potkali jsme po roce zase spoustu kamarádů a sportovní výsledek není vůbec k zahození. Příští rok jdeme na zlato!
Pochvalu za útok zaslouží Koko s Kenem, Havlis s Hadicí zahráli standard, Hans i přes avizovanou ztrátu formy nezklamal a neškodil, předvedl i několik pěkných útoků. Zařazení libera do sestavy očekávaný efekt nepřineslo, avšak Šimon aspoň povzbuzoval. Váňovi se i přes kondiční tréninkový výpadek dařilo dirigovat hru a přesně distribuovat nahrávky. S ohledem na některé chyby spoluhráčů se nelze divit, že ho chvílemi opouští entusiasmus a optimismus.

chaba15.jpg

V. ročník Čokoláďáku
Uplynulou sobotu jsme uspořádali další ročník Čokoláďáku tentokrát s pořadovým číslem V. Na rozdíl od loňského ročníku jsme se opět potrápili s množstvím účastníků. Spousta lidí se omluvila dopředu, některá přiblbla odřekla na poslední chvíli v den turnaje. Naštěstí se podařilo dát dohromady čtveřici teamů, takže turnaj byl sehrán regulérně by´t Ken musel přebíhat u dvou teamů. Náročnější byla i stránka organizační, kdy Sláva na poslední chvíli odřekl službu v bufetu a tak musel nastoupit k pípě Váňa, který si tak ani nepinkl. Reálně tedy hrozilo, že tradiční cenu za první místo-čokoládový dort, sežerou ústečtí vedení tradičně hladovým a ambiciozním Ondrou Macánkem.
Naštěstí se Váňovi podařilo  nalosovat dva dostatečně silné teamy příchozích, které ústecké Mekáčovy ženy odsunuli až tam kam patří-na třetí místo. Turnaj se tedy nakonec, i přes nepřízeň počasí povedl.
Navštívil nás i dlouho pohřešovaný Venca Lešák, který pohříchu i přes chvilkové upejpání, snědl a vypil svou tradiční dávku, což znamená, že je zdráv jak ryba-hurá! Snad jen kolem kroužící Sony se nedočkal svého Slávy.
Výsledky:
1) To je jedno (kovo)
2) Sapril (kovo)
3) Mekáčovi ženy(UL)
4) Bubákovi ženy(CK)
 
Sportovní úroveň- chvilkama až prales, společenská úroveň díky zdravému jádru chvalitebná.
 
Indiviuální ocenění: nejlepší buchta i hráčka- řeznice Verča
 
Fotky na rajčeti. Videa raději nezvěřejňujeme. :-)
 
Čokoláďák byl s největší pravděpodobností letos poslední turnaj organizovaný na Riegrovce neb jak všichni víme, Váńu čekají jiné radosti.

Literární cena pro Jakyho
V rámci Váňovi svatby byla vyhlášena soutěž o nejlepší svatební přání. Z mnoha došlých gratulací vybrala odborná komise složená z novomanželů nejlepší a zároveň nejvtipnější text. Komisi nejvíce zaujalo přání Jakyho, které splnilo přísná kriteria, byť úroveň zbásnění,byla místy dětská až naivní. Jaky výborně obstál i v části prezentační, když ohromil nejen svým řečnickým projevem, ale i vtipným a  pravdivým obsahem proslovu. Oba oceněné texty uvádíme níže pro inspiraci a pobavení.
 

t1.jpg

t2.jpg

Váňa se oženil
Léta nepředstavitelná až tabuizovaná věc se stala skutečností. Ideový vůdce našeho teamu, Váňa, se 25.4.2015 oženil, když pojal za manželkou svou milou, Karinku Krajčírovou, dnes již Vaněčkovou. Oba novomanželé děkují všem, kteří je přišli v onen slavný den podpořit na Děčínský zámek i všem, kteří dodatečně vyjádřili svá blahopřání. Děkujeme kamarádi!

groupa.jpg

Je čas jít dál
Je tomu řada let co jste se na těchto stránkách dočítali mimo jiné o svatbách jednotlivých členů našeho teamu. I dozrál čas toho malého ukřičeného co tu káru se sifonem táhne přes desetiletí.  Nebojte se kamarádi, nic nekončí, jen něco dalšího, hezkého začíná.

svaoz.jpg

Víceboj pro naše "mladé"
O uplynulém víkendu jsme uspořádali víceboj převážně v míčových disciplínách. Víceboj byl náhradou za několikrát přeložený turnaj Ode zdi ke zdi. Nakonec se akce uskutečnila v komorním rozsahu našich kamarádů. Byly nalosovány čtyři dvojice, které se utkaly ve fotbale, basketbale, badmintonu, volejbalovém deblu, šipkách a pivní štafetě. Los nejvíce přál Jakymu, který vyfasoval Marušku a ta ho dotáhla až na bednu. Dobře táhla i silná dvojice Hans s Verčou, kteří byli překvapením soutěže-získali stříbro. Naopak Váňa zmožený pátečním pivkem neutáhl Šimona a naopak. Když to šlo jednomu, nešlo to tomu druhému. Jediní kdo nepřekvapili byli Otik s Džordnem, kteří obsadili své oblíbené poslední místo. Veselý byl i následný večírek. Škoda nebo dobře, že si někteří nic nepamatují.

Vánoční Kamenice
V sobotu jsme se zúčastnili 32. ročníku Vánoční turnaje v České kamenici. Sestava Hans, Šimon, Váňa, Kopejda, Chaldy a Havlis dorazila do pěkně opravené kamenické tělocvičny na půl devátou kde nás stejně tradičně mile přivítal šéf pořadatelů Jirka Šulc.
Do turnaje se přihlásilo 5 družstev. Kovočas hrál tradičně první a poslední utkání turnaje. První zápas jsme narazili na dorostence z České lípy. Nadšeně hrající mlaďoši, kupili jednu chybu za druhou a neměli proti dospělému Kovočasu mnoho šancí 2:0.
V dalším utkání jsme se utkali z jedním z Kamenických mužstev. Snadný průběh utkání kde soupeř neudělal více jak 15 bodů.
Následovala delší pauza a tak jsme si zahráli oblíbené prší, do kterého se zapojila celá šestice hráčů. Hra byla plná napětí a zápletek a vítězem se stal po zásluze Chaldy, který poručil chutný kávovinový rumíček.
V třetím zápase nás vyzval další místní oddíl a i přes naší chvilkovou laxnost jsme opět zvítězili.
Turnaj tak dospěl k poslednímu utkání a to o první místo mezi Kovočasem a PeleMele Horní Kamenice. PeleMele vyzbrojené ambiciozním Odrou Macánkem, bojovným Sekym a zkušeným Mooz-em Mekáčem toužilo po prvním historickém vítězství na tomto turnaji. O vítězství, tentokrát již 13.té však šlo i Kovočasu a tak se bylo na co těšit. Vyrovnaný souboj plný rasantních smečí a tvrdých bloků neměl nouzi o bojovné výměny. Ústecké posily soupeře však nakupili v těžkých chvílích dost chyb a tak Kovočas po boji zvítězil a získal putovní pohár a ceny pro vítěze.
Turnaj zastihl hráče Kovočasu v dobré formě. Hansovi se dařilo jak v útoku tak na bloku, Havlis, přes krátkou šedivku a šťouchání do Šimona podal standardně dobrý výkon, Šimon se i přes rozhození Havlisem včas zklidnil a zejména v rozhodujícím utkání předvedl několik pěkných útoků. Velmi dobře se v teamu uvedl Kopejda, který v souhře s Váňou předváděl po celý turnaj efektivní hru středem sítě a na bloku soupeře přiváděl k zoufalství. Ani Chaldy nezůstal své pověsti nic dlužen a přes spánkový deficit teamu pomáhal.
1. Kovočas
2.PeleMele
3. Kamenice
4. Loko Česká lípa jr.
5. Kamenice B.

Nominace Vánoční turnaj
V sobotu 13.12. se zúčastníme dalšího ročníku Vánočního turnaje v České Kamenici. Letos se podařilo sestavit opět netradiční setsavu, avšak se zdravým jádrem. Nominaci získali: Šimon, Havlis, Váňa, Hans, Kopejda, Chaldy.
Věříme, že team podá dobrý výkon a přiveze po zásluce trofej nejcenější.

Už léto končí.......
V sobotu jsme uspořádali poslední antukový turnaj letošní sezony, Lidový turnaj v odbíjené-Tyršův pohár. Přes letos tradiční noční nepřízeň počasí se podařilo na sobotní dopoledne připravit oba dva kurty v plné parádě. K turnaji se sešla 4 družstva, vedle domácích a tradiční Kamenice, také Sokolové z Podmokel a Sdružení Tentononc Zachyho juniora. Již podle názvu turnaje lze odhadnout o jakou úroveň se jednalo a tak ke kvalitě hry není třeba komentáře. Důležité bylo dobré počasí, dobrá nálada, dobrá vůle, dobré pivo a dobré jídlo. A tak turnaj dopadl dobře. Domáci zvítězili v sestavě: Hans, Maruška, Pérák, Šimon, Kačka, Adla, Verča, Ken. Kamenice obsadila nádherné druhé místo, Tentononc byl třetí a Podmokelští se doodbíjeli k šišce lovečáku za 4-místo.
Turnaj provázela dobrá nálada, Váňův oblíbený hudební mix a tak si můžeme oddychnout, že pro letošek je od toho pokoj. Závěr sezony i večera se nesl v duchu veselé hry Hip Hap Hop na fanty, když hlavním Fantomasem byla vyhlášena řeznice Káča.
Vzhůru do tělocvičny!
Poděkování patří Řeznictví Suchoň za ceny věnované do Turnaje.
Foto nalaznete na rajčeti.

Léńa se vdala, Hans se oženil
V pátek se uskutečnila svatba roku, kdy vstoupili do stavu manželského naši kamarádi Léňa a Hans. Po dojemném obřadu a bujaré veselce uspořádali novomanželé veselkový turnaj ve volejbale s dalším mejdanem. Vydařená taškařice tradičně okořeněna Džordnovou šou byla vyvrcholením Hansova mládeneckého života. Novomanželům přejeme Vše dobré a kamarádům z volejbalu děkujeme za příspěvek na svatební dar Hykšákům.

sek.jpg

Svatba roku se blíží
Již za pár dní,19.9.2014 se uskuteční svatba roku. Do stavu mnaželského vstoupí naši kamarádi Lenka Křížková a Honza Hans Hykš z Hykšákova. I touto cestou vinšujeme novomanželům mnoho štěstí do společného života. Vše o svatbě naleznete na: www.lenkahonzasvatba.webnode.cz
Připomínáme, že 20.9.2014 se koná veselkový turnaj ve volejbale a zváni jsou všichni naši kamarádi!!!
 

oznameni.jpg

Husokachna 2014
V sobotu jsme se po letech zúčastnili osadního turnaje O pečenou Husu na osadě Loussiana ve Štěchovicích. Ačkoliv píšeme, že se jedná o oblíbený turnaj, bylo opět velkým problemem dát do kupy šest lidí a nakonec jsme ušmudlali sotva pětici.
Kovočas v sestavě Hans, Šimon, Váňa, Ondra a Ken dorazil do prosluněného kaňonu říčky Kocáby mezi prvními a tak zbyl čas zahájit turnaj výbornou držkovou polévkou.
I na Lousianě se ukazuje jak vymírá národ volejbalový. Turnaj, který se hrával na 4 kurtech se čtyřmi skupinami byl letos obsazen pouze pěti družstvy "různé" úrovně.
Kovočas nastoupil k prvnímu utkání proti osadě Havran, složeného z hráčů Hronova a Vamberka. Jak se ukázalo, šlo o předčasné finále a nejhezčí utkání z celého turnaje. Naši do utkání vstoupili dobře a ujali se vedení, pak však došlo k neuvěřitelné serii chyb a selhání a soupeř se dostal do sedla a set vyhrál. Ve druhém setu jsme se zkoncetrovali a ujeli jsme soupeři o parník, což v závěru setu stačilo k jeho ovládnutí. Rozhodující tiebreak se nehrál do 15-ti, ale do 25 bodů. Bohužel, před koncovkou tiebreaku na nás opět padla šedivka a proti se postavil i rozdivočelými diváky váhající rozhodčí. Osada Havran hnaná domácími fanoušky tak, nutno uznat po zásluze, vyhrála.
Ostatní zápasy snad ani nestojí za detailnější komentář. Družstva z kategorie "odborářů" nebyla pro Kovočas vážnějším problémem a tak jsme dokráčeli ke konci turnaje ve svěžím až exhibičním tempu. Ani závěrečný zápas, jak ohlašovali pořadatelé, "O druhé místo" nepřinesl překvapení a tak jsme po zásluze získali stříbrné medaile a vynikající pečenou kachnu.
Sportovní část tedy skončila úspěšně. Tradičně se zde dařilo Hansovi na bloku i na příjmu. Šimon zazářil zejména ve třetím a čtvrtém utkání, kdy byl v útoku nepolapitelný. Hru dobře tvrdil Keník, na bloku zazářil Ondra. Škoda jen, že si ještě v těžkých chvílích, kdy si Váňa neudrží svůj vysoký standart nahrávky, nedokáží poradit a kupí bodové chyby. Ale i to se časem spraví, zlepšuje se to zápas od zápasu.
Tradiční miniturnaj v kartách ovládla tentokrát ústecká míchačka Ondra.

Lachtan Áda, lachtan Béda- olympiáda
V sobotu 23.8. se uskutečnil 4. ročník memoriálu lachtana Gastona v dálkovém, říčním plavání. Lachtan Gaston, který utekl z pražské Zolo, utonul při katastrofálních záplavách v roce 2002 po té, co ho pod děčínským Tyršovým mostem vyplašil člun s reportérem TV Nova.
Letošního ročníku se zúčastnil také člen našeho teamu- Havlis, který vzorně reprezentoval Kovočas v kategorii bezploutvých neoprenů. Havlis si zaslouží velké uznání. Kdo ho kdy viděl plavat ví, že jeho plavecký styl a lá Ouško na druhou ruku, spíše připomíná tonutí spastika. Je tedy s podivem, že se lachtan Jéňa doplácal,  byť na pokraji vysílení, až do Děčína. Labe vydalo Havlisovo tělo v čase 4:58:40 tedy o 9 sekund dříve než poslední ženu.
Jeník, nejenom že obsadil krásné druhé místo od konce, ale obohatil náš teamový zvěřinec, který tak obsahuje  chlívková zviřátka, tučňáka a nově tedy i lachtana. Gratulujeme!!!!
 
P.S.:Pomluvy, že k dotažení Havlise do Děčína musel být povolán zadokolesový remorker Beskydy a pásák Stalingrad se nezakládají na pravdě.

Vypečený Večerní turnaj
V sobotu 16.8. jsme uspořádali, v areálu Sokola Děčín 2. ročník večerního turnaje, tentokrát smíšeného 4+2. Turnaj sehrála družstva, převážně složená z místních hráčů, doplněna o individuality z řad přespolních hráčů Kovočasu a našich kamarádů. Dle působišť leadrů jednotlivých teamů, byla pojmenována družstva: Sokol Antwerpy(Póča), Sokol Saint Quentin (Koko), Sokol Maxičky(Hary) a Sokol Kovočas Děčín (Váňa). Tradičně dopředu vyhecovaný a spravedlivě nalosovaný turnaj, byl sehrán v jedné skupině, systémem každý s každým, na dva vítězné sety. Turnaj měl tedy bojovnou náladu a tak byl v romantické večerní atmosféře nasvícené Riegrovky k vidění dobrý volejbal. Pozornost byla tradičně zaostřena na nás, na domácí, kdy nepřející diváci čekali škodolibě na každou naši, zejména  Váňovu, chybu. Naštěstí, na posměváčky máme háčky a tak turnaj vyústil v nečekané finále Kovočas vs Saint Quentin. Francouzští, vedeni Kokem a po celý turnaj dobře hrajícím Pavlem Šenkem, vyhráli první set a již juchali nad ziskem titulu. Kovočas však nezapřel svoji kvalitu, vyrovnal a v nejtěžších chvílích tiebreaku si věděl rady. Nakonec tak, po zásluze, 2.ročník večerního turnaje vyhrál Kovočas v sestavě: Indiján, Hedulína, Maruška, Váňa, KEN, Džorden.
Celkové pořadí:
1. Kovočas
2.Saint Quentin
3.Antwerpy
4.Maxičky

Následovala veselá až divoká afterparty, o které se dočtete v zajímavostech, až se z toho vzpamatujeme. Foto tradičně na kovocas.rajce.idnes.cz

Svrčák 2014
O víkendu jsme se zúčastnili oblíbeného turnaje O pohár splavu ve Svrčovci. Akce začala již v pátek a to shromážděním sestavy, tentokrát inovované o Kena. Ve Svrčovci hráče přívítal rozjařený Hans vynikajícími, v autě ohřívanými chlebíčky. Výborné byly zejména ty už samohybné-s vajíčkem. Turnaj jsme tradičně zahájili hrou v Prší kde zářila zejména Unhošťská míchačka, o které ještě uslyšíme.
Plán byl: hrát u vody, užívat si slunce a koupálka, pinknout si a nepostoupit do neděle. A plán se vcelku vydařil. Byli jsme nalosováni do pětičlenné skupiny do Dolan. Na tomto turnaji si soupeře nevyberete a nutno říct, že naše by nebyla za normálních podmínek skupinou smrti. Jenže............škoda mluvit. Za pozitiva lze označit vcelku úspěšný vstup Kena do sestavy Kovočasu, pár pěkných kombinací Hadice s Váňou a ze začátků stoprocentní úspěšnost Hanse. Došlo však i na významné koulení očima, zlověstné mlčení i pár nenávistných cákanců. Ještě, že je to Svrčovec. Sportovní část dne jsme zakončili koupelí a vynikající kachnou. Následovala oblíbená kulturní vložka, která se tradičně nad jiné vydařila. Nutno pochválit opět Kena, který i v této disciplíně dobře zapadl do kolektivu.
Takže Svrčák se opět vydařil a to co se až tak nevydařilo uzamkneme někde hluboko v sobě a vytáhnem to, až se to bude hodit a budeme se chtít zasmát.
Sestava: Jaky, Hans, Havlis, Váňa, Ken, Hadice

Vítězný turnaj Mužů
V sobotu jsme uspořádali 3. ročník turnaje mužů, tentokrát opět úspěšný. Do Děčína se sjela sice jen pětice teamů, zato však známých. Sestava Kovočasu byla od posledního turnaje v Kralovicích obohacena o Valua, ale i tak nebyl Kovočas favoritem. Vedle ambiciozních Maxiček avizovali útok na zisk Putovního poháru také pražáci z Manin-Dobříše.
Turnaj slavnostně zahájili sestry Sokol-ky svým cvičením a pak už vypukli vášnivé boje nad vysokou sítí. Kovočas, díky dobrému losu hrál první utkání z Českou kamenicí, nicméně pro Váňu to bylo vysvobození po páteční "zelené"chumelenici, viz. zajímavosti. Kovočas měl tak čas se sehrát na těžší souboje. V dalším utkání jsme nastoupili proti družstvu Příchozích v čele s jízlivým Šimonem. Nutno říci, že soupeř podal dobrý výkon, který si uchoval i do zbytku turnaje. Nicméně na Kovočas to nestačilo. Třetí utkání mělo být vyvrcholením místní sezony. Maxičky posílené o ústeckého Kauliho (Kauer), s ambiciozním Kokem toužili po zisku trofeje a tak se bylo na co těšit. Kovočas zvolil taktiku podání na diagonálního smečaře Maxiček a snahu eliminovat hru středem, která Maxičky vždy zdobila. A taktika zafungovala. Až na pár okamžiků měl Kovočas utkání pod kontrolou a soupeři nedovolil zásadní komplikaci výsledku.
O titul se tak hrálo až v posledním zápase a to mezi VK Maniny-Dobříš a Kovočasem. Oběma soupeřům se zranili hráči, takže šlo o souboj pětic. Dle diváků šlo, i přes Jakyho chvilkový záchvat plácané, o nejhezčí utkání turnaje v němž Kovočas nakonec zvítězil dva nula a obhájil tak zisk Putovního poháru. Sestava vítězů: Jaky, havlis, Ondra, Indiján,Valů, Váňa
Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen David Veselý z Manin-Dobříše.
Celkové výsledky:
1.)Kovočas
2.)VK Maniny-Dobříš
3.)Maxičky
4.)Příchozí
5.)Česká Kamenice
 
více v zajímavostech a fotogalerii

Utopený Čokoláďák
V sobotu se uskutečnil IV. ročník Čokoláďáku. Na úvod je potřeba říci, že letošní ročník byl velmi úspěšný.
Turnaje se zúčastnilo šest družstev a rozlosování proběhlo více než spravedlivě. Účast tedy byla hojná.  Hráči Kovočasu byli rozptýleni do několika družstev, přičemž štít Kovočasu nesli Džorden s Hansem. Váňa s Hadicí a Šimonem hráli za team "Bez Hadice". Tradičními, tentokrát úspěšnými rivaly byl Hary s Vánočkou a Kokem z Maxdorfu. A tak panovala dobrá nálada až do konce turnaje, na krátkou dobu zkalená jen divokou bouřkou, která předčasně turnaj ukončila. Tolik vody jsme na Riegrovce snad nikdy neviděli. Turnaj se sice úplně nedohrál, ale výsledky byli zřejmé. Družná byla tradičně i veselice po turnaji a příběhů mraky.
 

Utopené Kralovice
Na prvního máje jsme se zúčastnili 56. ročníku Májového turnaje v Kralovicich. Elitní sestava, Kunďák, Havlis, Jaky, Ondra, Váňa a Indiján se sjela po středečním pálení čarodějnic v dobré náladě. Turnaj v kralovicích hrají převážně extraligová a ligová družstva a tak nebylo ze soupeřů moc co vybírat. Byli jsme nalosováni do skupiny s Aerem Odolena voda, ČZU Praha, Sokolovem a Kralovicemi. V prvním utkání jsme narazili na bojovný Sokolov s internacionálem Ondrou Kustem. Bohužel, oba sety se rozhodovali v koncovkách, kde jsme nakupili serie nevynucených, hloupých chyb na útoku a obě koncovky prohráli. Druhý set jsme dokonce ztratili ze stavu 24:23-škoda!! Druhý zápas jsme hráli s Kralovicemi. První set jsme jasně zvítezili a druhý jsme museli obracet po krátké Jakyho krizi. V okamžiku, kdy už byli Kralovice zlomeny, přihnala se deš´tová bouře a turnaj ukončila. V pozdních odpoledních hodinách organizátoři údajně uskutečnili miniturnaj ze zústavších družstev, nicméně to už byla třetina Kovočasu doma a druhá na cestě k domovu.
Předvedenou hru lze hodnotit jako dobrou s hloupými chybami v koncovce. Na středu se začalo  dařit Kuňdákovi, tradičně spolehlivý útok předvedl Havlis, ještě tak méně spát v mezihře. Dobře zapadl razantní Ondra. Jaky až na drobnou krizi a tradiční fňukání podal stabilní a dobrý výkon. Indijánovy účko sedí, jen nevymýšlet a nekazit koncovky :-) Váňa si napříště odpustí své jupííí a ubere na síle. Výsledkem turnaje je tedy....účast.

Kovočas na poslední stopě
 O uplynulém víkendu se hráči Kovočasu zúčastnili lyžařského přechodu Krkonoš s názvem Poslední stopa. Tato akce se ukutečnila mimo jiné ku připomenutí 101. výročí tragického skonu průkopníků českého lyžování, Mistra Bohumila Hanče a Václava Vrbaty.
Součástí sobotního programu byli  závody v běhu na lyžích v kategorii mužů a žen. V závodě cross country mužů na 10km mezi Špindlerovou Boudu a Luční Boudu zvítězil  v náročných sněhových podmínkách, i přes Jakyho zuřivý neb marný finiš, Váňa. Druhý závod, memoriál Josefa Röslera-Ořovského ve sjezdu ovládl naopak Jaky, který se spustil i mezi nebezpečné kameny Šišáku. Oba závody v kategorii žen pak zcela ovládla Jakyho Kája, která statečně zvládla celou trasu.
V neděli pak účatníky čekal turistický pochod po Krkonošských hřebenech v nádherné scenerii prosluněných hor.

 

Kalendář Tour 2014
29.3.2014-Poslední stopa -lyžařský přechod Krkonoš 37km
30.3.2014-Poslední stopa sjezd Přemysla Ořovského 10km
19.-20.4. 2014-Vepřové speciality Čestice
1.5. 2014-Májový turnaj Kralovice
10.5. 2014- Turnaj  Osvobození- Krásná lípa
14.6.2014- Turnaj Mužů- Děčín
27.6-Noční Chabařovice
5.-6.7.-Kvasiny
19.-20.7.2014-O pohár splavu-Svrčovec
23.8.2014-Večerní turnaj-Děčín
30.8.2014-O pečenou husu-Lousiana
28.9.2014- Tyršův Pohár Děčín
6.12.2014-Vánoční turnaj-Česká kamenice
 
 

Ode zdi ke Zdi 2014
V sobotu jsme se zúčastnili 2. ročníku turnaje "Ode zdi ke zdi" jehož jsme byli zároveň pořadatelé. Podařilo se po dlouhé době sestavit velmi silnou sestavu, do které se po letech vrátil Kunďák a nahradil tak Hanse , který si válí šunky v Dalasu se Sú Elin. Vedle již zmíněného Kunďáka byli v sestavě dále Jaky, Havlis, Šimon, Indiján a Váňa. Váňa nastupoval po těžkém zranění kolena a dlouhé rehabilitaci poprvé do takto náročného turnaje.
První utkání, na rozehřátí, bylo s Českou Kamenicí a ukázalo, že turnaj bude hrán ve vysokém tempu. Nezmarní hemžiči z Kamenice dlouho drželi s Kovočasem krok nicméně kombinační hrou a použitím hrubé síly jsme nakonec dokázali soupeře zlomit. V následném utkání nastoupili Váňa s Jakym za Sokol C -příchozí a dopomohli jim k vítězství nad ambiciozním Telesatem.
V druhém utkání Kovočasu jsme nastoupili právě proti Sokolu C, kterým pro změnu vypomohl Rohlík z Telesatu. Soupeř nám zdárně zatápěl měl dokonce vedení a v koncovce prvního setu prohrál až těsně 26:24. Druhý set jsme již ovládli a soupeře tak porazili 2:0.
Třetí zápas měl být předčasným finále a to s obhájcem titulu družstvem Manin. Pražští nás zatlačili do defenzivy a když už jsme prohrávali o 5 bodů začali někteří hráči-Jaky-házet flintu do žita. Naštěstí však přišel obrat na poslední chvíli. Druhý set jsme se již vezli na vítězné vlně a to nejen díky Šimonově vražednému oblouku na podání.
V posledním utkání s Telesatem,  pod vlivem vítězné euforie, jsme ztratili první set. Nicméně druhý byl opět v naší režii a tak jsme dokráčeli ke zlatým medailým.
Celkový dojem z předvedené hry byl dobrý. Tradičně nás zdobily dobré bloky, pestrá hra všemi sledy, v nouzi byl tlak vhodně přenášen na vítězné utočníky. Občas nevycházel příjem, sem tam se objevil ofsajd v kombinaci v prvním sledu, nicméně to vše lze připočíst začínající sezoně a nerozehranosti a nesehranosti jednotlivých hráčů. Doufejme, že všem účastníkům elán a forma vydrží i do zbytku sezony a bude tak o sestavu na turnaje skutečně tlačenice.
Celkové výsledky:
1.Kovočas CZE
2.VK Páča Maniny
3. SOKOL C-Příchozí
4.Telesat
5.Česká Kamenice
Česká kamenice získala titul nejbojovnější mužstvo turnaje.

Vánoční turnaj 2013
V sobotu jsme se zúčastnili Vánočního turnaje v Kamenici. Spolu s naším teamem se turnaje ještě zúčastnili domácí, Maxičky, SVK Ústí nad Labem B. Turnaj začal technickými problémy, když v nádherné Českokamenické hale vypadl proud. Kovočas tak nastoupil k prvnímu utkání pod časovým tlakem, nerozcvičený proti nažhaveným ústeckým, v jejichž řadách nastoupili mj. exligový Koza či Mooz. Ústí nás zaskočilo, nejen razantním podáním, ale i celkově bojovným výkonem umocněný individuálními výkony. Naopak nám se nedařilo najít herní rytmus a z vydřených šancí jsme nebodovali. Podařilo se sice ve druhém setu srovnat,ale v tie breaku jsme tahali opět za kratší konec. V dalším utkání jsme se vypořádali  s Českou kamenicí a v posledním utkání porazili v tiebreaku Maxičky, které díky našemu zaváhání v úvodním zápase turnaj vyhráli.
1.Maxičky
2.Kovočas
3.SVK Ústí nad Labem B
4.TJ Česká Kamenice

Předseda slavil

Uplynulou sobotu oslavil čestný předseda našeho teamu, laureát medaile Hejtmana kraje, náš kamarád Mgr. Jirka Gogen Hykš životní jubileum 58.let.
V rámci druholigového utkání žen jichž je Jirka dlouholetým trenérem a úspěšným koučem byla uspořádána krátká slavnost spojena s veřejnou gratulací a předáním darů. Gogenovi i touto cestou přejeme mnoho zdraví a úspěchů do dalšího života.

Večerní turnaj = Success!!
V sobotu 18.7.2013 jsme uspořádali první ročník Večerního volejbalového turnaje mužů. Program byl pojat netradičně, když k volejbalové části přibyla i část " sokolská". Ve spolupráci se Sokolem Děčín resp. s oddílem žen, jsme připravili ukázku sletové skladby Waldemariáda. Přes počáteční rozpaky nad vhodností takové kombinace se nakonec ukázalo o jak skvělý nápad šlo. Ženy předvedly nádherné představení plné dobře nacvičených figur a skupinových obrazců.
Kovočas se turnaje , pro zranění Váňi,  přímo nezúčastnil jako team, nicméně hráči kovočasu byli rozptýleni do všech družstev, které se turnaje zúčastnili. Všichni se volejbalem dobře bavili a poctivě bojovali o prvenství, které nakonec získal Sokol Děčín.
Pořadí:
1.Sokol Děčín
2.Sokol Maxičky
3.Příchozí
4.Spartak Děčín 2002
 
Individuální ocenění získali: Nejlepší nahravač : Marting Hugo Hanzlík(Sokol DC)
Nejlépe přihrávající hráč: Pavel Gorol Horáček(Sokol DC/Maxičky)
Návrat roku: Milan Pták

Nález: poškození- negativní!!
Zatím pozitivní zprávy přicházejí v souvislosti s léčbou Váňova poraněného kolena. Po těžkém vykloubení a zhmoždění levého kolena při výskoku na blok s rotací absolvoval Váňa několik vyšetření a zatím všechna vycházejí bez konkrétního nálezu, který by signalizoval poškození čehokoliv. Kloub je sice velmi opotřebován, ale jak vazy, tak menisky jsou v pořádku. Noha je však značně zesláblá a je podrobována intenzivní rehabilitaci, která probíhá více jak úspěšně s každodenním zlepšováním. Nelze však předpokládat, že by Váňa stihl večerní turnaj, který se koná v sobotu 17.8.2013. Snad to dobře dopadne a původní prognóza přetržení křížového vazu,která není ještě 100% vyloučena, se nenaplní.
Poslední aktuální zpráva říká, že je koleno v celku nepoškozeno, resp. bylo jen zhmožděno a vše se v dobré obrátí

Hadice má Hadičku, Váňa koleno v prd....
Pořád se něco děje. Zatímco si Váňa s Jakym užívali o víkendu u Jakyho na statku, viz. "Zajímavosti", narodila se v sobotu Vládíkovi Sobotkovi prvorozená dcerka Hanička. Hadička Hanička i maminka Kája jsou v pořádku, i tatínek Hadice už se probral a tak nezbývá než pogratulovat a popřát všechno nejlepší a hodně zdraví!!!! Jupííííí!!!!
Zdraví se bohužel momentálně nedostává Váňovi, který si v pondělí na treninku vážně poranil koleno. Diagnoza sice není zatím katastrofální nicméně není ještě všem vyšetřením konec. Zdá se, že letošní sezona je ztracena.

III.Čokoláďák....byl poslední?
V sobotu jsme uspořádali další pokračování volejbalového turnaje Čokoláďák. Již loňský naznačil, že o venkovní turnaj volejbalu Mixu je čím dál menší zájem a proto jsme letos věnovali mimořádnou pozornost propagaci a informační kampani. Bohužel, výsledek se nedostavil. I přes to, že jsme se  vrátili k původnímu předprázdninovému termínu byla přítomnost hráčů v čase zahájení tristní. Nebýt Vorařů a Mordoru, tak by se turnaj vůbec neuskutečnil. Kde je zakopaný pes? Stará generace, která měla volejbal na antuce ráda, zestárla a z pravidla ze zdravotních důvodů již není schopna turnaj absolvovat, střední generace 35-45 let je velmi prořídlá a stíhaná zraněními a dětmi a mladá generace nemá k antuce vztah, má jiné priority a navíc je mimořádně nedisciplinovaná. A tak se stalo, že jsme doslova slepili sotva 4 družstva, kde někteří hráči dokonce museli hrát za 3 teamy. Naštěstí si všichni, kteří přišli, chtěli zahrát a tak s nízkou účastí neměli problém a užili si slunečného dne s volejbalem. Velké poděkování patří všem hráčům a hráčkám a Slávkovi Línkovi za vzornou obsluhu občerstvení. Sportovní výsledky:
1)Mix
2)Mordor
3)MUFíci
4)Voraři

Bohužel, při pořádání podobných akcí  nejde jen o sport,ale také o ekonomické náklady. S ohledem na velmi nízkou účast hráčů skončil třetí Čokoláďák hlubokým propadem což je pro pořadatele velmi demotivující a je tedy otázkou zda se 4.ročníku dočkáme.

Těsné vítězství
V sobotu 8.6. 2013 se uskutečnil v Děčíně druhý ročník volejbalového turnaje mužů. Kovočas, promotér akce přivítal na svém domácím hříšti dalších pět družstev: TJ Rumburk, Sokol Maxičky, VK Maniny, TJ Česká kamenici a Spartak Děčín. Po počátečních problémech s příjezdem družstev, kvůli povodním a složité dopravní situaci v Děčíne byl rozehrána soutěž každý s každým. V průběhu hry se vyprofilovali tři žhaví kandidáti na vítězství a Kovočas k nim patřil. První zápas s Rumburkem měl Kovočas pod kontrolou a zvítězil.  V dalších utkání jsme porazili s přehledem jak Spartak tak Kamenici, to už bohužel bez zraněného Havlise. Předposledním utkáním byl zápas s VK Maninami. Maniny byly vítězem Zimního  Turnaje a přijeli opět ve velmi silné sestavě a tak se očekával těžký zápas. Kovočas si však nenechal soupeře utéct a postupně balon po balonu přecházel do útoku až nakonec zvítězil. Dle diváků to bylo nejhezčí utkání z celého dne a jak se později ukázalo, jednalo se o předčasné finále. V posledním zápase nastoupili Kovočas proti Maxičkám. Jak už to tak bývá, dostavilo se uspokojení z výhry nad Maninami, šedivka a bezstarostně, strojově hrající Maxičky dotlačili Kovočas do úzkých. Maxičky si vždy na začátku setu dokázali vypracovat, díky naší nedůraznosti, šesti bodový náskok, který už bylo těžké dohánět. Došlo na nervozitu, kupili jsem chybu na chybu a tak se zákonitě musela dostavit porážka.
Tím se však celý turnaj pěkně zamotal neb tři družstva získala 8 bodů. Díky tomu, že Kovočas předchozí utkání vyhrával celkem lehce a nedovolil soupeřům udělat mnoho bodů nakonec urval první místo. Celkové výsledky

1.Kovočas
2.VK Páča Maniny
3.SOKOL Maxičky
4.TJ Rumburk
5.Spartak Dc
6.TJ Česká Kamenice

Turnaj mužů se blíží
Přesně za měsíc 8. června se bude konat II. ročník Volejbalového turnaje mužů. Kovočas turnaj pořádá ve spolupráci se SOKOL-em Děčín. Turnaj je pokračováním loňského veleúspěšného turnaje. Začátek bude v půl desáté prezentací družstev, v 10. hodin pak proběhne slavnostní nástup a zahájení turnaje.
Připomínáme, že loňským vítězem putovního poháru a obhájcem je právě Kovočas.
Organizátoři chystají malé překvapení tak se je na co těšit. Kapacita turnaje je až 12 teamů, tak uvidíme kolik se nás sjede.

Kovočas na Poslední stopě

Kovočas si o uplynulém  víkendu připomenul jedno smutné výročí. Před 14-ti dny  totiž uplynulo 100 let od památného lyžařského závodu v němž tragicky zahynuli členové Sokola, průkopníci lyžařského sportu  v českých zemích Mistr Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Bohumil Hanč byl vynikající běžec, sedminásobný mistr Království českého, výborný lyžařský cvičitel. Hanč podlehl podchlazení, když (aniž by to věděl) zůstal sám na trati závodu, který všichni ostatní pro nepříznivý zvrat počasí vzdali. Zmizení populárního závodníka, jednoho z favoritů závodu, vyvolalo do té doby v Krkonoších a českých horách vůbec nebývale rozsáhlou záchrannou akci. Její výsledek však vyzněl naprázdno. Hanče zachránci nalezli ve vánici ještě živého, zemřel však brzy poté na Labské boudě, kam jej dopravili. V téže oblasti, kde byl nalezen Hanč na Zlatém návrší, zahynul rovněž Hančův přítel Václav Vrbata, o kterém se spekuluje, že chtěl Hanče na trati podpořit nebo jej šel ve zhoršujícím se počasí hledat. Ve sněhové bouři Vrbata poskytl Hančovi část svého oděvu, ačkoli věděl, že nasazuje vlastní život. To bylo posuzováno jako základní čin v pomoci člověka člověku v horách.

 Členové Kovočasu se pár dnů po tomto 100. výročí zúčastnili lyžařského pochodu po krkonošských hřebenech s přiléhavým názvem Poslední stopa. Součástí pochodu, mimo jiné i po místech památného závodu, byla i krátká pieta a položení věnce u mohyly Hanče a Vrbaty. Vzpomínkového aktu se vedle členů Sokola Děčín zúčastnil i zástupce Sokola Unhošť. Ve sportovní části pochodu, kterou byla vložená lyžařská prémie na 10km zvítězil  Váňa z Kovočasu těsně následovaný br. Jakym  také z Kovočasu a br. Kubou  ze Sokola Děčín. Ženskou kategorii ovládla st. Novotná ze Sokola Kladno. Foto naleznete ve fotogalerii

Turnaj Ode zdi ke zdi 2013
V sobotu se uskutečnil v míčovně Sokola Děčín první ročník volejbalového Turnaje Ode zdi ke zdi. Turnaje ze zůčastnilo 5 mužstev: TJ Česká kamenice, Sokol Maxičky, VK Páča Maniny, Kovočas a Spartak Děčín. Turnaj byl odehrán systémem každý s každým a tak bylo po celý den na co koukat. Diváci mohli sledovat to nejlepší co se v děčínském mužském volejbale za posledních 20let narodilo. Většina utkání  měla bojovnou atmosféru a dobrou úroveň a tak hráči připravili divákům atraktivní podívanou. O putovní pohár se poprala trojice mužstev Kovočas, VK Páča Maniny a Sokol Maxičky a o vítězi rozhodl, při stejném počtu bodů až podíl míčů. Nejtěsnějším rozdílem nakonec zvítězil VK Maniny před Kovočasem a Sokolem Maxičky. Zbývající  místa si rozdělil Spartak a TJ Česká kamenice. Atmosféra byla jako již tradičně bezvadná, Slávova obsluha občerstvení vynikající a tak všichni odcházeli do svých domovů nadšení.
Sestava Kovočasu: Hans, Póča, Šimon, Boris, Havlis, Váňa.
Na turnaji oslavil své 55 narozeniny náš kamarád Lubka Hary Beneš ze Sokola Maxičky, kterému přejeme hodně zdraví!!
Volejbalový turbaj Ode ke zdi je prvním turnajem série Riegrova poháru a navazuje na loňský úspěšný turnaj mužů.
Toliko oficiálních informací.Klípky naleznete v zajímavostech, fota ve fotogalerii.

TURNAJ SE BLÍŽÍ
V sobotu 23.2.2013 se uskuteční další z řady turnajů v domácím prostředí Kovočasu. Tentokrát půjde o halovou část. Název turnaje " Ode zdi ke zdi" napovídá co bude největším úskalím zápasů. Je to velikost míčovny Sokola Děčín, kde se turnaj bude konat. Obávaný děčínský "kulečník" v minulosti eliminoval nemálo soupeřů a tak jsme zvědaví jak se s tímto omezením vypořádají účastníci turnaje. K vidění by mělo být  5 družstev- Sokol Maxičky, TJ Česká kamenice, VK Máča maniny, Spartak Děčín 2002 a Kovočas. Nálada ve všech týmech je již nyní bojovná a tak se těšíme, že se turnaj po všech stránkách vydaří.

ZDE plakát

Jubielní Kamenice
V sobotu se uskutečnil 30.ročník Vánočního turnaje v České Kamenici.Kovočas, mnohonásobný vítěz putovního poháru i tentokrát dal dohromady potřebný počet hráčů a turnaje se zúčastnil. V Kamenici se sjelo 5 týmů, vedle domácích a kovočasu dorazili ještě Zákupy, Česká lípa a Ústí nad Labem. V opravené Kamenické hale s novou podlahou se hrálo systémem každý s každým. Kovočas nastoupil v prvním zápase proti České lípě. Team složený z ligových juniorů nedokázal najít recept na řemeslnou hru Kovočasu a po nepřesvědčivém výkonu plném dětských chyb podlehl 2:0. V Dalším utkání kovočas nezaváhal proti Zákupům a stylem hry kočka-myš vyřadil z bojů o prventsví i ambicozní ústecké lídry AVL-ky. V posledním zápase se domácí tradičně vyhecovali a usilovnou bojovností se snažili kovočas zaskočit. Ve druhém setu se jim to málem podařilo, když vedli již více než šestibodovým rozdílem a povzbuzováni diváky začli rozjařeně juchat.Kovočas však nepříznivý vývoj v samotné koncovce otočil a zaslouženě vyhrál. Obhájil tak prvenství z předešlých let. Sestava kovočasu: Indián, Hans, Šimon, Havlis, Váňa, Ondra

Zimní příprava Pitztal
O uplynulém prodlouženém víkendu, jsme absolvovali vysokohorskou přípravu v nadmořské výšce 3400 m, v horském středsiku Pitztal Gletscher. Soustředění bylo plné zažitků od samého začátku, když nás při jedné ze zastávek na cestě prohledávala údajná německá dálniční policie, zda nevezeme drogy a zbraně. Na své si přišel zejména Kubík, který absolvoval tělesnou prohlídku od pasu dolů.
Po příjezdu na místo nás přivítalo nádherné slunečné počasí a řídký vysokohorský vzduch z něhož Váňa chytil okamžitě vražednou nemoc-rýmičku. Tato zákeřná choroba však byla záhy eliminována ranní konzumací párečků a nádherným lyžováním. Díky kázni celého družstva jsme byli každé ráno první na sjezdovce a mohli si užívat nedotčené panenské sjezdovky s takovými těmi vroubky, s manšestrem. Hojně jsme si užívali nejen lyžování, slunce, ale i nové lanovky na Panoramu. Vesele jsem oslavili i Gogenovi narozeniny a tak celé soustředění dopadlo na výtečnou.
Pár fotek a videí naleznete ve fotogalerii.
Sestava: Hanka, Gogen, Kubík, Váňa

Tyršův memoriál
V sobotu se na kurtech v Riegrově ulici uskutečnil 3. ročník Tyršova memoriálu ve volejbale smíšených družstev. Turnaje se zúčastnilo 8 převážně Sokolských družstev.Hráči Kovočasu nastoupili v barvách a pod názvem Sokol Děčín C ve skupině B spolu s týmy Podmokel, Karlových Varů a Sokola DC B. Sestava Maruška, Pérová, Kubík,Váňa, Ken, Péro a Póča přehrála své soupeře v základní skupině a postoupila do finálové skupiny.
Finálovou skupinu tvořila první dvě družstva ze skupin základních a tak jsme se utkali ještě s Jalůvčím a Sokolem Dc A.  Na naše družstvo sedla v obou zápasech trošku šediva  a tak jsem hráli 1:1 s oběma soupeři. O vítězi turnaje se tak rozhodovalo až  v utkání Jalůvčí  vs Karlovy Vary. Hráči Jalůvčí potřebovali vyhrát 2:0 aby získali první místo. To se jim však nepodařilo a také remizovali 1:1. Po sečtení bodů a míčů tak zvítězil náš team, Sokol Děčín C.
Po turnaji následovalo příjemné posezení s hudbou a tancem. Turnaj se tedy vydařil a i počasí navzdory předpovědi vydrželo.

U Jakyho na statku
V sobotu se Váňa s Jakym zúčastnili turnaje o Čisteckou buchtu jako součást rodinného týmu Jäger team. Jaky zajistil nádherné ubytování na rodiném statku své rodiny kde hospodaří pantáta děda Jäger  a panímáma babička. Celá Jakyho rodina přivítala Váňu velice srdečně a tak není divu, že se ocitl zcela v jiném světě a celý výlet se mu stal nezapomenutelným zážitkem. Srdečnost všech členů rodiny, které bylo nesnadno si zapamatovat, byla velice příjemná a vše umocnilo i romantické prostředí statku a všudypřítomná zviřátka, která Váňovi naprosto učarovala.
Není tedy divu, že se v tomto příspěvku tolik nezmiňujeme o volejbale, který byl nedílnou součástí a v kterém jsme vybojovali stříbrné medaile.
Dlouho budeme vzpomínat na přítulnost čubičky Dáši, psíka Puntíka, koťátek Dafné a Willyho,  na projíždku PV3S po zdejších lánech a lesích, koupání v rybníce i na příjemné večerní posezení na zápraží s hospodářem a panímámou a celou Jakovic/Jägerovic rodinou, všemi těmi bratranci, tetami, vnuky a dalšími příbuznými.
Bylo to bezva-díky!
fotky naleznete ve fotogalerii.

Vlhký Svrčovec
O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili oblíbeného turnaje O pohár Splavu zvanného Svrčák. Obdobně jak vloni jsme měli obrovské problémy se sestavou. Nakonec nám vypomohli chabařovičtí Delfín s Vikym a Luboš. Celý zájezd jsme zahájili páteční návštěvou malebného městečka Chudenice a Melounova pivovárku Stará škola, který ten den zahájil čepování vlastního piva Chudenická školačka. Sobotní losovačka nás nalosovala do SVrčovské skupiny, kde jsme narazili na tradiční soupeře z Kandaháru, Klatov, Vestexu  Domažlice a Bílé hory Plzeň. Turnaj z počátku provázelo ideální sportovní počasí a Kovočas kosil jednoho soupeře za druhým. V zápase s Kandahárem se však počasí pokazilo a začlo hustě pršet. Zápas byl třikrát přerušen, jednou dokonce na téměř hodinu a tak zhasly naděje na poražení tohoto vynikající týmu v jehož barvách hráli mj. internacionálové Kust, Ulč a Motys. V dalším utkání jsme porazili tradičně ambicozní tým Bílé hory a skončili tak na celkovém druhém místě. V posledním utkání, od 20:15min, tedy téměř za tmy, jsme se utkali v zápase na jeden set s mužstvem Šmelc tedy s hráči Příbrami. Tento závěrečný boj ukázal kde byly limity Kovočasu v této sestavě.
Celkově lze turnaj vyhodnotit jako úspěšný. Týmy úrovně druhé ligy a nižší porážíme, s první ligou vyrovnaně bojujeme a na extraligu nemáme. Celý víkend proběhl v přátelské a kamarádské  atmosféře, kterou okořenila tradičně  sobotní veselice s hudbou a tancem. Po roce jsme opět potkali celou řadu kamarádů a kamarádek z volejbalové rodiny a pěkně jsem se pobavili a bude zase na co vzpomínat.
Sestava Kovočasu: Hans, Havlis, Viky, Luboš, Váňa........a kurvítko a fešák v jedné osobě- Delfín :-)
pár fotek naleznete ve fotogalerii.

Čokoláďák 2012
V sobotu 30.6.2012 jsme uspořádali druhý ročník obnoveného turnaje "Čokoláďák". I přes mohutnou marketingovou kampaň se letos sešlo méňě hráčů a hráček než vloni a bylo těžké sestavit rovnocené teamy, zvláště když jsme si dali za cíl, že vyhraje harry, jakožto náplast za nevyhraný turnaj mužů. Nakonec se podařilo dát do kupy čtyři družstva a tedy na úvod poděkování všem, kteří přišli. Turnaj  rozehráli: Maxdorf, Sokolíci, Hadiceho svatba, Hykšáci. Jednotlivé zápasy byly vyrovnané o čemž svědčí celá řada výsledků 2:1. Všichni hráči se dobře bavili, bylo skvělé až horké počasí výborné občerstvení i doprovodná hudba. Po sečtení všech výsledků nakonec zvítězila Hadicova svatba  před Maxdorfem, Hykšáky a Sokolíky. Nejlepší náhravačkou turnaje byla vyhlášena míša Bošanská, překvapením turnaje Pavel Holeček. Poděkování patří i Džordenově kamarádce za obsluhu občerstvení (jméno jsem zapoměl)  a Džordenovi za tradiční cirkus po turnaji :-)
Fotky naleznete ve fotogalerii. Některé fotky a videa se na net nedaly umístit kvůli jejich obsahu -zašleme na vyžádání osobám starším 18-ti let.

Turnaj se vydařil
V soboru 9.6.2012 se uskutečnil první ročník Volejbalové turnaje mužů v Děčíně. Turnaje se zúčastnila, po té co Zbrojovka Brno účast vzdala, čtyři mužstva. Sokol Maxičky, TJ Česká kamenice, Kovočas a Spartak DC 2002. V nádherném areálu na Riegrovce tato mužstva sehrála jednu skupinu každý s každým. Favoritem byl ambicozní team Sokola Maxičky, který měl ve svých řadách dva mistry republiky- Tomáše Kopejdu Kopeckého a Jardu Koka Koláčného a řadu dalších zvučných jmen. Maxičky také od úvodního hvizdu potvrzovali svou sílu, když hned v prvním utkání deklasovali Spartak DC. V průběhu však začal ukazovat svou sílu Kovočas a tak se očekávalo velké finále Maxičky vs Kovočas. O třetí místo se poprala nesmírně bojovná Česká Kamenice s bývalými dorostenci Spartaku. Ti nezaváhali a zíslali bronz.
Ve  finále nastoupili Maxičky s Kovočasem v utkání hraném na tři vítězné sety. Úvodní set ovládli v koncovce Maxičky a zdálo se, že Kovočas nemá na dobrou hru Maxiček recept. Návod jak na ně se však našel, Kovočas přitvrdil na servise, který směřoval zejména na diagonálního smečaře a to přineslo vítězství v následujících dvou setech. Ve čtvrtém setu však na Kovočas sedla šedivka spojená s nervozitou z možného vítězství a tak zápas dospěl do tiebreaku. Kovočas se sklidnil a vstoupil do rozhodujícího setu pětibodovou šňůrou a vytvořil si tak důležitý zklidňující náskok, který v průběhu setu narůstal a tak Kovočas zvítězil 3:2 (24:26,25:17,25:16,18:25,25:19)
Klíčem k úspěchu byla bojovnost, úspěšnost v útoku a i skutečnost, že se několikrát podařilo ubránit klíčového hráče Maxiček Koka. Vítězné družstvo získalo z rukou Mgr Václava Lešanovského putovní pohár pro vítěze.
Celkové pořadí:
1. Kovočas
2.Sokol Maxičky
3.Spartak Dc
4.TJ Česká Kamenice
Turnaj se nesl v duchu přátelské atmosféry, které přispělo i pěkné počasí a až na pár kapek v průběhu finále byly přímo ideální podmínky.
Poděkování patří všem hráčům i dobrovolníkům, kteří pořádání turnaje podpořili a Slávovi Línkovi za vzornou obsluhu občerstvení.
Tak snad za rok opět na Riegrovce a ještě ve větším počtu.
fotky naleznete ve fotogalerii

POZVÁNKA
V červnu se uskuteční v Děčíně na Riegrovce dva turnaje:
V sobotu 9.6.2012 od 9:30 Volejbalový Turnaj Mužů
a
v sobotu 30.6.2012 od 9:30 II. ročník Volejbalového Turnaje "Čokoláďák"  -mixy
 
Turnaj mužů je určen pro 6-ti členná pozvaná mužstva.
 Čokoláďák je, stejně jako vloni organizován jako turnaj příchozích.
 
Zveme všechny příznivce a kamarády volejbalu. Přijďte zafandit a pobavit se. Hraje se za každého počasí.
 
Další informace získáte u Váni viz kontakty.

Stříbrná Krásná Lípa

V sobotu jsme se zúčastnili 43.ročníku poháru Osvobození v Krásné lípě. V překrásném sportovním areálu česko saského švýcarska se sjelo osm družstev úrovně KP a II.NL. Kovočas dorazil do Krásné lípy v narychlo složené sestavě jako první časně ráno. Mužstvo tvořili Koko, Hans, Ota, Indián, Jaky a Váňa. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin. kovočas měl ve skupíně Rumburk, Chabařovice a Český brod. Pečlivou hrou s pestrým útokem okořeněným Kokovými šupičkami a tvrdými bloky jsme bez zaváhání vyhráli skupinu. V následném play off semifinále s Krásnou lípou tvořenou hráči Slavie Ústí n/l jsme se protrápili do finále. Tam jsme narazili na již jmenované Chabařovice-obhájce prvenství, které jsme ve skupině lehce porazili. Bohužel, již semifinále naznačilo, že kovočas přestává hrát a kupí chybu na chybu. V tomto duchu jsme rozehráli i finále a čím dál více jsme se tak museli uchylovat k monotoní hře na Koka. Díky seriím chyb jsme marně soupeře dotahovali a nedokázali jsme udělat více jak 18 bodů. V druhém setu se obraz hry zlepšil,set jsme vyhráli, avšak soupeř udělal o bodík více než bylo potřeba a tak jsme se museli spokojit s druhým místem.
Pořadí na stupních vítězů tedy bylo:
 1. Chabařovice
 2. Kovoačas
 3. Krásná Lípa
 4. Kopyťáci Česká lípa
 
Celý den provázelo nádherné počasí a dobrá nálada, která vygradovala  večerní zábavou při sledování MS v hokeji.
Foto naleznete ve fotogalerii.

Termínovka 2012
 
všem našim hráčů dáváme na vědomí termíny turnajů Kovočas volleyball tour 2012:
 
21.4.-vepřové speciality Čestice
1.5.- Kralovice
9.6.- Děčín-muži
22.6.- Noční Chabařovice
23.6.- Čokoláďák-Děčín 4+2
7.-8.7.- Kvasiny
21-22.7- O pohár splavu-Svrčovec (Šimon má 35)
11.8.- Chlumec
25.8.- Pečená Husa
 
zapište si termíny do svých kalendářů a hlaste účast!
 

Poslední stopa 2012
V rámci zimní přípravy se hráči kovočasu zúčastnili běžkařského přejezdu krkonoš-Poslední stopa 2012. Letos se konal 21. ročník a závodu se zůčastnilo 35 závodníků a závodnic. Kovočas reprezentovali: Hans, Jaky, Pablik Džorden a Váňa. První Vrcholové družstvo Kovočasu doplnili Jakyho Péťa a Hansova Léňa.
První den byl poznamenán nepřízní počasí. Do krkonoš se vrátila zima a urputná vichřice zastavila nejen všechny lanovky ve Špindlerově mlýně, ale uzavřela i přístup na hřebeny. A tak závodníci museli zvolit náhradní trasu. Díky tomu jsme objevili novou cestu, přes Medvědí boudy, Davidovky atd.,která obsahovala několik zajímavých teréních prvků, které řádně závodníky prověřili. Počasí, výkonost a konzumace rozdělili závodníky na několik skupin. Družstvo A-zmíněné družstvo Kovočasu, Družstvo B-vedené Lukym Záběhlou a Družstvo C- Old stars, které se v závěru promíchalo s družstvem D- Džordenovci. Někteří členové družstev C a D bojovali po dietní chybě nejen s terenem a tak došlo i na krize, zlomené lyže, hůlky, záchvaty vyčerpání a trudomyslnosti. Naštěstí se všichni po setmění dostavili do cíle a pochlubili se svými úspěchy.
Druhý den se počasí zlepšilo a tak jsme se mohli vrátit na klasickou trasu přes hřebeny a došlo tak na pravé zavodění-více méně družstev A a B. Na trasu se jako první vydalo A-čko, které muselo prošlapávat ostatním závodníků závatou stopu a tak nebylo divu, že nás Béčko dostihlo na ptačích kamenech. Po té jsme se ve vedení takticky střídali a v zájmu fair play, jsme dávali Záběhlovi naději na vítězství. Po příjemném obědě na Labské boudě, jsme překročili ledový krunýř hřebenů a z Vrbatovy boudy jsme se závodním tempem řítili do cíle-Špindlu. Díky odvaze a výborným sjezdařským dovednostem, jsme nechali Béčko daleko za sebou a i přes útok zuřivých psů na Váňu jsme ve zdraví dojeli jako první do  cíle. Neštastné béčko se  v závěru trati, po navigační chybě, rozdělilo a tak část družstva minula cíl.
Závěrečné pořadí tak bylo:
1. Váňa, 2. Jaky, 3. Hans...atd.
Obdiv si zasloužila zejmena obě děvčata z našeho týmu, která se statečně držela i v nepříznivém počasí a nefňukala. Obzvláště pak Léňa, která jela po oba dva dny se zlomeným malíčkem.
Za zmínku snad stojí ještě náš Pablik, který ukázal co dokáže a jsme tedy rádi, že přežil.
Tak za rok zase vzhůru do "Poslední stopy"
Fota a videa naleznete ve fotogalerii

Zlaté Zákupy a Zmoklá Husa
O uplynulých dvou víkendech jsme absolvovali dva turnaje. Nejprve v Zákupech a po té na osadě Loussiana ve Štěchovicích.
Do Zákup vyrazil Hans a Váňa jako doplněk Vánočkova mančaftu z České Lípy(Marwin, Máca, Líba a Vánočka). Za krásného počasí se kupodivu sjelo do Zákupského areálu pouze pět týmů z českolipska a Liberce. Přes ambice mládíků z Dukly Liberec jsme podali nesoustředěný profesorský výkon a ten stačil k zisku prventsví.
Na osadu Louissiana už jsme jeli v tradičnější sestavě: Hans, Šimi, Havlis, Indián, Váňa a Vánek. Na turnaj dorazilo jedenáct týmu rozlosovaných do tří skupin. Kovočas postoupil po drobném zaváhání s Kafíčkem ze skupiny a měl velké předpoklady pro zisk medailových umístění. Bohužel turnaji přestalo přát počasí a tak k finálovým bojům nedošlo. Turnaj byl v hustém dešti nedohrán a došlo tak na stříhání, ve kterém Vánek ani Indián neměli šastnou ruku. Odměnou nám tak byla namísto pečené husy výborná bábovka dusivka s chroupákem.Tak za rok lépe a radostněji!

Svrčovec 2011
Opět po roce jsme se  o uplynulém víkendu zúčastnili turnaje O pohár Splavu ve Svrčovci u Klatov. Po nečekaných problémech se sestavením družstva se podařilo dát dohormady tým v sestavě: Šimon, Jaky, Váňa, Hans, Indián a nový člen družstva Oťas.
Historicky "nejslabší" sestava dorazila do Svrčovce tradičně již v pátek, aby vybudovala základnu a zúčastnila se seznamovacího večírku se zpěvy a přeborem v Prší. Zábava se vydařila a veselé popěvky daly Váňovi zapomenout na nevýhru v karetní části večera. Dobrý konec měl i Lenčin dramatický výstup se sršní zakončený octovým obkladem. Kovočas se tak mohl v klidu připravit na sobotní část turnaje.
Na rozdíl od předešlých ročníků jsme byli nalosováni do Dolan, kde jsme se setkali s prvo a druholigovými tými Albertova, USK a Plzně a po dobrém výkonu jsme postoupili ze skupiny do vyřazovacích bojů do Svrčovce, kde jsme v tie breaku porazili rozvášněnými diváky hnané Domažlice. Překročili jsme tak rubikon předešlých let a postoupily do bojů v nedělní části turnaje.
Po náročné sobotě nám byla odměnou veselá tancovačka, která přebila i pachuť mňam mňam bramborového salátu a gyrosu z dolanského hostince.
Nedělní ráno nás zastihlo v dobré formě a tak jsme úspěšně vstoupili do prvního setu s týmem Bezmozků. Ve druhém setu jsme však soupeře podcenili a zbytečně diskutovali s rozhodčím. Rozdodující tie break jsme ovládli, bohužel v koncovce se dostavila šedivka a sadu jsme neštastně ztratili. Ztratili jsme tak šanci hrát o medaile, nicméně díky získaným bodům jsme obsadili celkové 5.-té místo v turnaji z 18-ti mužstev, což je nejlepší výsledek jakého Kovočas ve Svrčovci historicky dosáhl.
Celý turnaj provázela nejen dobrá, hra a zábava, ale i nádherné počasí a tak je celá akce hodnocena jako velmi vydařená.
Fota a videa naleznete ve fotogalerii.

Nultý ročník obnoveného Čokoláďáku
V sobotu se po dlouhých letech uskutečnil v Děčíně na Riegrovce venkovní turnaj v šestkovém volejbale. Po mnoha letech planných řečí, vzpomínání, nářků nad rozlitým mlékem se našla dvojice dobrovolníků z Kovočasu, kteří si věc vzali za svou a turnaj uspořádala. Navzdory předpovědi počasí a obavám nekápla ani kapka a sešlo se , nečekaně dokonce 6 týmů. Turnaje se celkem zúčastnilo 40 hráčů a hráček a nemalý byl i počet diváků. V týmech byly k vidění volejbalisté všech generací a výkonostních úrovní. Od prvoligové Hadice až po nejstaršího hráče-legendu děčínského volejbalu- Zdeňka Vlčáka Houšku. Slavné tváře bylo možno potkat i v hledišti. Vedle manželů Hykšových se přišli podívat i Věra a Jarda Krausovi, Václav Příbramský či Vendulka Jaderná a řada dalších. Turnaj se nenesl jen v duchu vzpomínání, ale ukázali se i mladé naděje v podobě malých tučňáčků Jiráskových, Elišky Hauznerové a nejnověji i Honzíka Hauznera, kteří jistě jednou převezmou volejbalovou štafetu svých rodičů.
Sportovní klání  dice nebylo hlavní náplní nultého ročníku, ale přece jen bylo to o sportu a je tedy potřeba zmínit výsledky.
 1. Maxičky
 2. Hadice
 3. Stará Doprava
 4. Kovočas
 5. Voraři
 6. Sokol

O skvělou zábavu se po celý den nestaral jen volejbal, ale zejména jednotlivý účastníci a tak celá akce skončila příjemným posezením až do setmění a věříme, že bude dlouho o čem povídat. Poděkování patří nejen pořadatelům, ale zejména všem účastníkům za přízeň. Dík patří i milé obsluze občerstvení Ondrovi a Denisce.

Tak snad za rok........

Další fota naleznete ve fotogalerii.

25062011731.jpg

Noční Chaba 2011
 
V pátek jsme po letech zavítali do nedalekých Chabařovic na noční turnaj. Sestava Kovočasu byla ušita na poslední chvíli, nicméně plná dobrých individualit. Šestici tvořili Hadice, Váňa, Koko, Hans, Šimon a Jedla Indián.
Turnaje se zůčastnilo sedm týmů zejména z Ústí a okolí. Kvalitu zajišťovali hráči extraligy a zahraniční legionáři, vedle zmíněného Koka a Hadice, ústecký Beer, Moník, Salon a řada prvo a druholigových hráčů.
Kovočas se ve větrných poryvech rozehrál se slabším soupeřem z Chlumce a v prvním setu zaskočil favorizované Chabařovice avšak ve druhém usnul na vavřínech a po neštastné serii příjmů podlehl a na body prohrál. V dalších utkání jsme porazili druhý tým Chlumeckých, Dubí a Chabařovice B. Jedinou prohru Kovočas utrpěl s pozdějším vítězem z Chomutova.
Kovočas tak získal po zásluze bronz. Zdálo by se , že by sestava mohla myslet na vyšší umístění, ale je nutno přiznat, že jsme se dopouštěli příliš mnoha chyb jak na příjmu podání tak v mezihře v poli. Zdobil nás útok a obrana na síti, avšak v těžkých chvílích jsme se nedokázali podržet a tak bronz sedí jako ulitý.
 
Foto naleznete ve fotogalerii.

20. ročník Puškvorcového Květu
V sobotu jsem se zúčastnili 20. ročníku turnaje o Puškvorcový květ-memoriálu Jozefa Zdeňka, který pořádá Sokol Jalůvčí. Kovočas musel vykombinovat sestavu nejen s ohledem na zranění hráčů,ale i na úroveň turnaje. A tak po dlouhé době dostali příležitost hráči typu Džorden, Vojta, Mílan S.. Tým do pětice doplnil Váňa  a Delfín. Turnaj je tradičně hrán v příjemné  atmosféře, bohužel kvalita týmů rok od roku klesá. Bývalo tradicí, že na Jalůvčí byly k vidění mužské týmy s Děčína a blízkého okolí. Letos byl bohužel čistě mužským teamem pouze Kovočas. Sestavy ostatních týmů byly "okořeněny" účastí žen. Rivalem Kovočasu se tak stali tradičně pouze Maxičky, které v tradičně vyhecovaném zápase nezvítězili a Kovočas tak získal prvenství. Vedle zisku zlata stojí za zmínku ještě nekončící vulgárně pubertální výlevy Džordna a Vojty, které byly důkazem kam až člověka může zavést alkohol aspol.

Oldskůlák- křest ohněm
V sobotu 6. června zajel Kovočas ke svému letošnímu prvnímu turnaji a to na neprobádanou horkou půdu do České Lípy, kde se konal 3 ročník turnaje Oldskůlák.Jak vyplývá z názvu, jedná se o turnaj, který se hraje podle původních pravidel, tedy se ztrátami atd. Očekávala se vysoká úroveň turnaje, jicméně Kovočas měl k dispozici ty hráče, které měl a navíc na poslední chvíli ještě odřekl pro zranění Šimon. Team měl složení Hadice, Váňa, Havlis, Fidla, Víťa a Filip. Jak se později ukázalo na takto kvalitní turnaj byla sestava příliš juniorní. Méňě zkušení hráči se zalekli zvučných jmen soupeře a nedokázali podat ani svůj standartní výkon, natož něco navíc. Družstvo zároveň zkoušelo na novém postu Hadici a to namísto na bloku na pozici diagonálního smečaře. Tato herní varianta však nenesla kýžené ovoce.
Turnaj byl tak dobrou zkušeností a testem, nicméně výsledek není uspokojující. V dobrém světle se ukázala souhra Havlise s Váňou výkony ostatních byly zahaleny v šeru přílišného respektu k soupeři. Je potřeba věřit, že tato zkušenost přinese své plusy.

Zimní příprava
Letošní tuhá zima nahrává tuhé zimní přípravě. Vedle tradiční míčové a kondiční přípravy v krytých prostorách lze provozovat i pestrou přípravu na sněhu. Díky bohaté sněhové nadílce je možno zvyšovat lyžařskou kondici nejen v horských oblastech,ale i nedaleko Děčína, na Sněžníku.
Po mnoha jednorázových výjezdech na Sněžník i do hor byla uskutečněna i týdení výprava do Harrachova. Zájezd byl zaměřen nejen na lyžování ale i na zdravou a výživnou stravu. V překrásném prostředí penzionu David v srdci západních Krkonoš jsme prožili nádherné slunečné dny plné lyžování a zábavy.

Ralley Stromeček
V obnovené premiéře se po mnoha letech uskutečnily závody na autodráze tentokráte na novém okruhu u Váni. Závodu se zúčastnili tradiční jezdci: Džorden, Ládik, Otik, Hans a Váňa. Posíleni kvalitní bowlí předvedli závodníci úchvatnou bitvu. Vítězem se stal díky trpělivé a vyrovnané jizdě Váňa , když ve finálovém rozstřelu porazil Otíka. Volným pokračováním závodů autíček byl i turnaj v Prší, který však vzhledem k pokročilé hodině a hladině nebyl dohrán.
 VESELÉ VÁNOCE!!!

Vánoční turnaj Česká Kamenice
O uplynulém víkendu jsme se zúčastnili tradičního Vánočního turnaje v České Kamenici. Turnaje se zúčastnilo pět družstev:Zákupy, Krásná Lípa, Kovočas, Česká Kamenice 1 a Česká Kamenice 2, která nahradila nedorazivší Mimoň. Není třeba připomínat, že Kovočas opět odehrál první a poslední  utkání turnaje. V první zápase jsme nastoupili proti Zákupům. Kovočas se rozjížděl pomalu a než se dostal do tempa prohrával už 22:16. Pak ale dolšlo ke zklidnění hry a první set jsme dokázali vyhrát. Druhý set  už byl zcela v naší režii. Stejně tak jsme uspěli i v ostatních utkáních a nezlobila ani tradičně kousavá Česká Kamenice. Kovočas tak obhájil prvenství z loňského ročníku a stal se vítězem. Vedle prvenství jsme získali i většinu individuálních cen od nejlepšího smečaře až po nejhůře oblečeného hráče. V porovnání s loňským ročníkem měl turnaj vyšší herní kvalitu a velmi kvalitní byly i ceny za což patří pořadtaelům obdiv a dík.
Sestava Kovočasu: Havlis, Šimon, Džorden, Fidla, Váňa, Míla Pták
Foto naleznete v nové fotogalerii!

skupina1.jpg

Kamenice 2009
Rok se s rokem sešel a I letos se koná Vánoční turnaj v České Kamenici. Kovočas, překvapivě, obdržel pozvánku a tak se začíná dávat dohromady sestava. V případě zájmu se hlaste na známé adrese. jako první se přihlásil Džorden, ale zná te ho....zase nepojede. :-)

Bulvár: Drtivé vítězství!, Tisk:Momentální výpadek?
V sobotu se na antukových dvorcích Sokola Jalůvčí uskutečnil volejbalový turnaj u příležitosti 60.let Sokola v Děčíně Jalůvčí. Organizátoři pojali turnaj pojali nejen jako součást oslav , ale i jako volné pokračování turnaje o Puškvorcový Květ-Memoriál Josefa Zdeňka.
Soutěže se zůčastnilo pět družstev: Sokol Jalůvčí, Sokol Maxičky, SK Březiny, SOKOL Děčín a Kovočas Jr.-Váňovci.
Favoritem turnaje byl Sokol Maxičky "ozbrojený" Vánočkou, Haroldem, Lešákem, Gorolem, Hugem a Montpákou. Favorité však nepotvrdili papírové předpoklady a po překvapivých remízách a tragické prohře z Březinami obsadili až 4- místo. Naopak, tým Kovočasu Jr. složený narychlo běhěm 4 hodin předvedl překvapivý výkon bez bázně a hany a dokázal, byť v pěti hráčích a  až na jednu remízu, deklasovat všechny své soupeře.  V předčasném  finále se Kovočas nenechal zaskočit zkušenými Maxičkami a udržel si prvenství. Překvapivý výkon podal zejména Víťa Stoupa  Anton, který důraznou hrou na síti i klidnou hrou v poli příjemně zaskočil nejen své spoluhráče.Pochvalu si však zaslouží všichni "mladí" z Kovočasu i rozvážný Šimon. Z vítěství je možné míti radost, avšak turnaj byl zrcadlem současné kvality  děčínského volejbalu, která není z nejvyšších a proto vede k zamyšlení. Pozitivem je, vedle dobré nálady, i to, že Gorol konečně dopsal své volejbalové paměti-knihu memoárů "Můj vrchol přijde!" neb nic významnějšího od něj již neze čekat.
Celkové pořadí:
 1. KOVOČAS Jr.-Váňovci
 2. Sokol Jalůvčí
 3. SK Březiny
 4. Sokol Maxičky
 5. Sokol Děčín

sestava vítězů: Šimon,  Fidla, Stoupa, Vojta, Váňa

Poděkování patří pořadatelům, kteří drží prapor děčínských turnajů,  za organizaci a dále i všem přítomným hráčům i přihlížejícím legendám DC volejbalu jako např. Bří. Houškům, V. Příbramskému atd. Počasí sportu přálo a tak se turnaj vydařil.

Kovočas a Dřevěnice 2009
Letos prvním turnajem, jakého jsme se zúčastnili byl legendární turnaj v Dřevěnicích. V sestavě: Hadice , Šimon, Havlis, Váňa, Jaky  a Hans jsme se přihlásili do volné soutěže. Systém turnaje nám však neumožnil dosáhnout na medailové příčky, když jsme po neštastném Šimonově zranění prohrály zápas s Dřevěnicemi A a tím pro nás turnaj defakto skončil. Předvedená hra v jednotlivých zápasech však nebyla špatná, táhla nás zejména souhra Váni s Hadicí středem sítě. Mile překvapil i Hans několika úspěšnými bloky.
Kovočas však neměl zastoupení jen ve veolné soutěži. V barvách České Lípy nastoupil Vánočka, který v soutěži II. lig uhrál pěkné druhé místo a v soutěži okresních a krajských přeborů dokonce zvítězil. V kategorii extralig pak zastupoval Kovočas Koko, který s Humry získal taktéž stříbro.

Osvěžovna zvítězila
O uplynulé sobotě byla zakončena AVL v Děčíně závěrečným turnajem v Březinách. Družtsvo Osvěžovny, v jehož řadách po celou soutěž nastupovali i hráči Kovovčasu, vedlo před tímto turnajem s přehledem celý seriál a postačilo se umístit do pátého místa. Hráči  Osvěžovny však neponechali nic náhodě a zvtězili i v závěrečném kole. Osvěžovna se tak stala absolutním vítězem letošního ročníku AVL.

Zemřel pan Pavel Počinek
Dne 17.května 2009 náhle zemřel pan Pavel Počinek.
Pavel Počinek je neodmyslitelně a navždy spjat s volejbalovým děním v Děčíně. Stál u zrodu a byl hlavním strůjcem zlatých časů děčínského volejbalu. Byl volejbalovou legendou jako vynikající hráč, trenér, pedagog a organizátor, byl přirozenou autoritou napříč generacemi.  Jeho charizma a vášeň s jakou přistupoval ke všemu co dělal uchvacovala jak jeho spoluhráče, tak svěřence a žáky. I přes to, že nebyl v posledních letech v děčínském volejbalovém dění činný, neustále sledoval co se děje a byl zarputilým fanouškem a podporou.
Vzpomínka na pana Pavla Počinka bude vždy vzpomínkou na dobrého a milého člověka s velkým srdcem.
Čest jeho památce!

Poslední stopa 2009
O uplynulém víkendu se hráči Kovočasu, spolu s ostatními zúčastnili tradičního zakončení lyžařské sezony-Poslední stopa. Celá akce je nejen sportovně kultruní událostí, ale také kondiční prověrkou před začínající antukovou sezónou. Slunce letošnímu ročníku více jak přálo a tak se všichni účastníci zájezdu těšili na příjemný výlet. Cestu všem "zpříjemnoval" Gorol veselými výstupy s mikrofonem a přednáškou zejména o hradu Lemberg. Narozdíl od minulých let začínala první etapa vzhledem ke klimatickým podmínkám v Rokytnici. Hned v úvodu se vydal do čela Sláva jenž na svých běžkách "stalingradkách" překonával i travnaté pasy. V zápětí však byl dostižen Pérákem a Váňou, kteří jeli v čele první vrcholové skupiny. První družstvo dodrželo celou trasu a tak jsme postupně navštívili Vrbatovu, Labskou, Martinovu, Petrovu a Moravskou boudu. z nejzajímavějších byl podle očekávání přejezd z "Labské boudy a sjezd na Martinovku kde došlo k mnoha kuriozním pádům. Náročný byl přechod mezi martinovkou a Petrovkou kde sněhu bylo pomálu a běžci balancovali na pokraji pádu mezi kamení. První den byl tak zakončen pozoruhodnou bilancí dvou žraloků a dvou zlomených hůlek a několika zedřených kolen. Večerní družba proběhla bez komplikací. Druhý den jsme se probudili do větrného rána, které přecházelo v orkánové dopoledne. Do druhé etapy tak nastoupila pouze malá skupina, která se po utžení Slávova vázaní, a dotržení Gogenova žraloka zcela rozpadla. Zbyla tak pouze dvojice Pérák, Váňa. kteří jako jediní dokončili celou trasu a stali se tak morálními vítězi.

stopa25.jpg

Byli jsem na MS v Liberci

ms5.jpg

ms2.jpg

 
V pátek se malá skupinka hráčů kovočasu vydala, spolu s dalšími 37 tisíci diváky na MS světa do Liberce. Na radu vícenežotce, Soníka, jsme vyrazili vlakem do města pod Ještědem a odtud autobusem na místo závodu. Cesta ubíhala klidně, naše trojice-Póča, Vánočka a Váňa- vesele debatovala s Evženem, tchánem od Šimona a občerstvovala se ze svých zásob.
Již po vystoupení z autobusu nás překvapilo množství diváků, kteří pojali stejný nápad jako my. K pokladnám jsme dorazili hodinu před závodem a vedle pěti okének s lístky nás čekal obrovský dav koupěchtivých diváků. Po úspěšné bitvě o lístky nás neminula tlačenice k turnikétům. Dav měnící se v davové šílenství , sborově skandoval hanba hanba a za vřískotu umačkaných žen, pláče malých dětí a nadávek na adresu pořadatelů nás vyplivnul do prostoru za turnikety. Do startu závodu zbývalo 10 minut. Nebylo čas se rozhlížet a tak jsme zaujali první vhodná místa pro pozorování závodu. Již na první pohled jsme byli zklamáni stavem tratí, které přípomínaly od paní radové vyťapanou stopu na Maxičkách a né trať hodnou MS.
Závod byl odstartován a čelo závodu dorazilo až k nám. Bohužel, český reprezentant Jakš dorazil k našemu stanovišti (cca1,5km od startu) ji s více jak minutovým spožděním. Nebohému sportovci to evidentně nešlo a trápil se. Druhým v pořadí byl Bauer, který z manka 2,5 min nedokázal ubrat a propadl se až na ztrátu 3 minut. V tomto okamžiku bylo jasno, že je vše ztraceno.
Došlo tak na procházku areálem ve Vesci a návštěvu centra pro diváky. Bylo s podivem, že v místě pro návštěvníky nebylo vůbec znát že jsem na MS světa v Liberci, žádné poutače s motivem MS, žádné suvenýry. Nebýt klíčenky, kterou Póča získal hned u vchodu, nemáme  na MS žádnou památku. Usedli jsme a okusili klobásku a pivko za přiměřenou cenu a plakali na drozlitým mlíkem naší štafety. Náladu nám zvedl až dav Norských fanoušků, kteří za doprovodu kapel, dorazili chvilku po nás. Tichý párty stan se v tu ránu změnil ve veselici v norském a mezinárodním stylu. Došlo i na tance na stolech, další piva a likvidaci naší zásoby kořalky.
V dobré náladě jsme tak zamířili k domovu a po krátkém občerstvení před nádražím jsme v pořádku dorazili domu. Všichni věříme že nabyté zkušenosti využijeme na Poslední stopě ,a že ČR už nikdy takové MS neuspořádá. Jak praví klasik: Škoda času a deviz.

KALENDÁŘ 2009
kalendář plánovaných akcí na letošní rok:
 
18-19 duben-   Vepřové speciality čestice /Velikonoční turnaj Jílové-hala
25-26 duben-   Poslední stopa-kondiční prověrak-běžky
9. květen-         Pohár Osvobození-Krásná lípa
13/20 červen-  noční turnaj Chabařovice
4.-5. červenec-Kvasiny
11.července-   osadní turnaj Lavičky
18.-19. červenec-pohár Splavu Svrčovec
29.srpen-        O pečenou husu
 
 

Poslední stopa 2009
Spoluhráči, kamarádi! Po dvou letech se letos pořádá obnovený ročník Poslední stopy! Tradičně se jedná o sportovně kulturní akci, zaměřenou na přejezd Krkonoš na běžkách s přespáním na Josefově boudě. Přihlášky zasílejte na známou adresu-je nutno včas zaplatit zálohu!!

obraz025.jpg

Vánoční turnaj Česká Kamenice
Po několika letech jsme se minulou sobotu vypravili na 26. ročník Vánočního turnaje v České Kamenici. Též po dlouhé době se v sestavě Kovočasu objevili původní tváře naší soupisky Šimon s Havlisem, kteří po otcovské pauze zaplnili svá místa na kurtu. Na turnaje jsme odjížděli, jako obvykle, s ambicí nejvyšší a netušili jsme jak její naplnění bude jednoduché. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev z Kamenice a blízkého okolí. Bohužel, nedostatek hráčů se projevuje i v regionálních turnajích a tak se výrazně snížil nejen počet hráčů ale i jejich kvalita. Staří "řemeslníci" stárnou a novému nadšenému mládí chybí základní herní dovednosti. Kovočas tak prošel, i v pěti hráčích, turnajem profesorsky, bez ztráty kytičky a zvítězil. Poděkování a obdiv patří organizátorům z Kamenice zato, že dokáží pokračovat v pěkné tradici. Hráči Kovočasu oslavili vítězství v S-centru vydařenou sportovně kulturní akcí. Nevydařené foto přiloženo.
Sestava kovočasu: Póča, Tomík, Šimon, Havlis, Váňa

Svrčovec 2008
Po úspěšném vystoupení na turnaji v Kvasinách jsme zajeli na prestižní turnaj do Svrčovce u Klatov. Vyrazili jsme již v pátek, v neúplné sestavě neboť pro chronické bolesti lokte musel vzdát Havlis, kterého nahradil Kunďák vyzvedávající v sobotu časně nad ránem z dovolené se vracející  Hadici. Všechny tyto aspekty měly vliv na průběh turnaje.
Nepoučitelný Kovočas se opět nevyvaroval seznamovacího večírku před turnajem. Stali jsme se sice hvězdami pátečního večera, avšak ráno bylo těžké. Nevyspalá Hadice s Kunďákem dorazili včas a tak jsme nastoupili tradičně do prvního zápasu turnaje a tradičně proti Kandaháru. Hned první míče ukázaly jaké to bude trápení a taky že bylo-nutno přiznat, že po celý průběh turnaje. Ukazatelem kvality hry by  mohla být nálada nahrávače Váni, kterého polévaly střídavě  návaly zoufalství, vzteku a asbolutního znechucení. Je tedy s podivem, že jsme i přes tento výkon dokázali postoupit ze skupiny a uhrát tak stejný výsledek jako loni s tím rozdílem, že poslední zápas opět proti Elefantům byl né  úplně vydařený.
Světlým okažikem tak byly pouze kultruní zážitky, které máme jak z pátečního večírku tak sobotní zábavy. Fotove fotogalerii

k16.jpg
Kovo a ceny

Kvasiny: brambory a bedna
O u plynulém víkendu jsme se zúčastnili 49. ročníku Letního turnaje v Kvasinách. Turnaj je rozdělen do dvou dnů a Kovočas se přihlásil jak do sobotního tak nedělního turnaje.
 
Sobota: Stručně by se dalo napsat "Nemůžeš-li říci nic pěkného, raději mlč", ale..... Naše družstvo se přihlásilo do "volné" skupiny spolu s dalšími 5-ti týmy. Soupeře s nižší výkonností jsme dokázali rozdrtit, naopak těžší soupeře jsme nedokázali ani potrápit. Vázla komunikace uvnitř družstva, na hřišti se pohybovalo 6 individualit, které si navzájem nepomohli v těžkých chvílích. Kupili jsme tak zbytečné chyby, z kterých jsme se nedokázali poučit. Nicméně, i tak jsme dokázali obsadit 4. místo, když k bronzu chyběli pouze 2 míče.
 
Neděle: Po sobotním večerní programu, kdy byla zcela naplněna společenská část turnaje jsme podali přihlášku opět do volné soutěže tentokrát za účasti 11 mužstev. Unavený Kovočas se sice rozjížděl pomalu, nicméně předváděl zcela jinou hru než v sobotu. Pestrá hra, dynamické útoky a méně chyb oproti sobotě, nás dovedly k vítězství ve skupině a k postupu mezi tři nejlepší týmy do finálové skupiny. Tam jsme nejprve nastoupili proti Vamberku A, v jehož řadách řádili krajánci Bolehovský s Klárem, ale i tak jsme dokázali zvítězit na body. Ve druhém utkání jsme bohužel podlehli Omarům na jejichž chytrou, rychlou hru v malých výškách jsme nenašli recept. Systém turnaje nás nakonec odsunul, o pouhou jednu desetinu až na třetí nicméně velice pěkné místo. Kovočas tak získal ceny za bronzové umístění a  ocenění od svých protihráčú, diváků a pořadatelů. Příští turnaj- Svrčovec.

kralovice.jpg
Trio blio: Hadice, Kundak, Hans

Kralovice-ehm, ehm, hmmmm
Bylo časné ráno, první Máj, první Máj je kralovického turnaje čas. Tým Kovočasu, ve složení Hans, Hadice, Bémík, Kunďák, Jaky a Váňa zavítal na toto podviatě ve snaze porušit Jakyho tradici obsazovat na turnaji poslední místo. Prochladlé Kralovice přivítaly jedenáct extraligových a ligových družstev. Kvalita turnaje byla, podle slov pořadatelů, nejkvalitnější za posledních deset let a tak nebylo co mezi soupeři vybírat. Kovočas byl nalosován do pětičlenné skupiny spolu s Rakovníkem, Markredwitzem, Pernštejnem, a Lužinami. Fotbalovou hantírkou řečeno-skupina smrti.
V prvním utkání jsme uhráli remízu s Rakovníkem, zejména kvůli zranění Bémíka, který si udělal výron v kotníku. Ve druhém zápase s Markredwitzem si obnovil zranění lýtka Váňa a tak jsme dopajdali k prohře. V dalším kole nás čekal ambiciózní Pernštejn, kde jsme dokázali překvapit a uhrát také remízu. V posledním nejvydařenějším zápase jsem sehráli pěkné utkání s Lužinami, které mají extraligové ambice. První set jsme sice ztratili relativně hladce, ve druhém jsme však dostali svěřence trenéra Fortuníka do úzkých a soupeř začal propadat nervozitě. Bohužel 6 bodová šňůra zahnala naše myšlenky na vítězství a podlehli jsme i v setu druhém. V turnaji jsme tak obsadili slušně řečeno 5-té až milión-té místo. Výsledek v turnaji byl ovlivněn jednak dvěma zraněními, ale také dlouhou herní pauzou a nerozehraností některých hráčů. Dařilo se zejmena Hadici a Jakymu. Chybovali jsme hlavně na příjmu, což komplikovalo herní kombinaci zraněním znehybněnému Váňovi, nakupili jsme i celou řadu nevynucených chyb na podání a v útoku.

Čestice 2008
O víkendu jsme se zúčastnili 39.ročníku Jarního turnaje o Vepřové speciality. V pátek dorazila do Čestic první část družstva-Hans, Jaky a Váňa, která zahájila bojově taktickou přípravu v místní restauraci. Na programu bylo navázání kontaktů s domorodci a pořadateli.
V sobotu, dorazila do promoklých a prokřehlých Čestic  druhá půlka teamu- Koko, Havlis, a Tomík. I díky počasí byla účast na turnaji dost slabá a tak jsme sehráli jednu velkou skupinu o šesti družstvech, kde jsme nenašli přemožitele a získali první cenu.
V neděli jsme byli nalosováni do čtyřčlené skupiny z 11-ti teamů. První utkání s Našrot-em bylo z těch vydařenějších a uhráli jsme pěknou remízu. Bohužel v průběhu druhého setu si Váňa poranil lýtko a tak byla jeho hybnost částečně omezena. Ve druhém zápase došlo k trestuhodému podcenění soupeře a trest se dostavil. První set jsme trapně prohráli 28:26 a druhý ještě trapněji, také v koncovce 25:23. Tím jsme ztratili šanci hrát o titul a tak nezbylo než snadno porazit poslední soupeře a umístit se pouze na 5.-6.místě.
Celkové hodnocení turnaje i vzhledem k počasí je dobré. Nicméně zůstává pachuť nad né úspěchem v nedělním turnaji a to zejména s ohledem na herní potenciál naší sestavy. Podařilo se navázat přátelské vztahy s pořadateli, kteří i přes nepřízeň počasí turnaj dobře zajistili, kvalitní byla i družba.

ceny.jpg
ceny-nase je ta nejvetsi

pohar.jpg

Osvěžený Kovočas
V sobotu jsme se v barvách Osvěžovny zúčastnili volejbalového turnaje O pohár starosty města Jílové. Kvalita turnaje však byla ještě horší než jsme očekávali. Naše družstvo tak prošlo turnajem pouze s jedním škobrtnutím a získalo první místo v pořadí. Odměnou byl pohár, šampony a Gogen, hráč turnaje, obdžel gel na vlasy. Turnaj tak byl poslední prověrkou před blížící se serií antukových turnajů.
Sestava: Pérová, Vlaďka, Póča, Ládik, Hans, Gogen a Váňa

Rozpis turnajů
Pro všechny hráče uvádíme rozpis turnajů na letošní sezonu. Aktualizace je vyhrazena!
 
 1. konec dubna-19.-20.so+ne-veprove speciality cestice
 2. 1.kvetna- Kralovice
 3. 10.kvetna-Krásná lípa
 4. květen-Turnaj Praha Zahradní město
 5. půlka června-Kolín
 6. 5-6,.července-Kvasiny
 7. 19.-20.7-Svrčovec
 8. 26.-27.7.-Vranovske leto
 9. začátek srpna-Chlumec nad C.
 10. posledni víkend srpen-pečená husa

Hory, Hory, Hory....
V rámci zimní přípravy se někteří hráči Kovočasu zúčastnili několika pobytů v horských oblastech. Nejprve Váňa s Maruškou strávili týden v Harachově se zaměřením na kombinaci sjezdové lyžování a běžky. Následně pak Váňa s hansem okusili vysokohorské prostředí francouzských Alp-oblast Les Sybelle. Oba pobyty byly zaměřeny na nabírání fyzické kondice a psychické odolnosti. Zvláště druhý pobyt byl na psychiku náročný, neb nám byl do pokoje nasazen Škoďák Brůna, který již dva roky nespal a má tedy sám se sebou co dělat.
Nyní nastává čas nabírat herní pohodu pro nadcházející turnaje.

obraz004.jpg
Vana s Hansem na francouzskych freeridech

KOKO:...Opět změna!!
Zcela šokující zprávou je opětovná změna působiště našeho kamaráda Jardy KOKA Koláčného. Po té, co se o vánocích objevily zprávy o tom, že KOKO nedostává na Kanárských ostrovech zaplaceno, přichází nejčerstvější informce o změně klubu. Přes momentální potíže se spojením se dovídáme, že Jarda krátce po novém roce přestoupil z klubu Grand Kanaria do Aténského klubu. Zdá se, že Kokodylku provází neskutečná smůla na zaměstnavatele a tak nezbývá, než mu držet palce.

Setkání s "poslední volejbalovou štací"
Po téměř tříměsíční herní pauze se hráči Kovočasu, Šimon s Váňou stali členy družstva Osvěžovny hrajícího "ligu neregistrovaných" v Děčíně. Úroveň soutěže resp. předváděné hry byla zcela vhodná k tomu aby se hráči po vánoční pauze a v hrubé kondiční přípravě pomalu dostávali do herního rytmu. Váňa si po 15-ti letech vyzkoušel co to je, si zahrát na bloku a je smutné, že i se svým současným mizerným dosahem- dlaní nad páskou- slavil značné blokařské i útočné úspěchy. Osvěžovna obsadila pěkné třetí místo a jistě by bojovala i o titul, kdyby se nešťastně nezranila Hanka Hykšovka. Hance přejeme brzké a úspěšné zhojení přetržené achilovky!

Silvestr 2007
po roční pauze jsme se zúčastnili silvestrovského soustředění se zaměřením na lyže. Místem výcviku byla chalupa U "báby" v Úpě respektive na Portáškách. Pobyt jsme absolvovali v sestavě Ládik, Puf, Jíra, Ivanka, Hans, Myška, Váňa, jednoočko Chosé, těhule Šárka a Belzebub mimi Plachý. Ubytovací podmínky byly turistické zvláště po té, co hamižná stařena nacpala do chaty skoro 25 osob, které se museli vystřídat na jednom protékajícím WC a v jedné sprše. Pletichařská domácí nás za zády pomlouvala a označovala nás za "kachny", nicméně náladu nám nezkazila. Lyžařské podmínky však byly více jak dobré a tak jsme se vylyžovali do sytosti a sportovní náplň zájezdu tak byla splněna. Vykročení do nového roku jsme absolvovali tradičním kotrmelcem do sněhu a tak věříme, že se následující rok vydaří a na jeho sklonku se všichni ve zdraví shledáme.

ski1.jpg
nadherna upska inverze

Pojedeme do Kamenice?
Po roční pauze jsme obdrželi prozatímní pozvání kamarádů z České kamenice na Vánoční turnaj. Přesto, že není pozvání definitivní, dáváme již nyní dohromady sestavu. Zatím se přihlásili: Váňa, Tomík, Džórden, Šimon, Póča. Laso však dostali i ostatní

Zimní příprava Pitztahl
V rámci zimní přípravy se hráči Kovočasu zúčastnili vysokohorského pobytu na rakouském ledovci. Soustředění bylo zaměřeno především na zlepšování krevního obrazu, zvyšování odolnosti proti mrazu, lyžování v hlubokém prašanu a zejména zvyšování tukovýh zásob. Pod vedením výkoného předsedy Kovočasu Gogena jsme absolvovali celkem 4 náročné lyžařské výjezdy. Všichni přežili výlet ve zdraví, pouze Gogen utržil drobné omrzliny a Váňa přibral ,díky výborné kuchyni Ivana Širdy a Gogena, tři kila na váze. Cíle zsoustředění tedy byly splněny beze zbytku.
sestava: Gogen, Hanka, Zdenička, Ivan, Terka, Hans a Váňa

pitz1.jpg
1.vycvikove druzstvo na svahu

Skončila sezóna
Skončila další letní sezona antukových turnajů. Letos došlo k velkým změnám v sestavě Kovočasu, když jsem každý turnaj absolvovali v jiné sestavě. Objevila se řada nových tváří, které vesměs do našeho kolektivu zapadli, naopak jsme se pod vysokou sítí letos neviděli např. s Vánkem. Svou pozici si v týmu upevnil zejména Hans, který vykázal výrazné herní zlepšení. Mezi nové osbnosti patří Jaky, Kunďák, Víťa, Indián ad. Týmu se sice nepodařilo získat ani jedno zlaté umístění, ale i přesto hodnotíme sezonu jako úspěšnou. Získali jsme několik druhých míst a řadu bronzů a to  na turnajích vynikající úrovně. Naopak jsme se nezúčastnili turnajů nižších soutěží kde jsme v uplynulých letech získávali automaticky prvenství. Kvalita hry teamu se tak zvyšuje a je příslibem úspěchu pro další sezony. Nyní hráči absolvují halovou sezonu ve svých oddílech nebo projdou rehabilitací. Přejeme všem všem hodně zdraví a hodně vítězství.

husa1.jpg
ceny

Z husy kachna
V sobotu jsme se zúčastnili, v překrásném údolí hadí říčky Kocáby,  24. ročníku osadního  turnaje O pečenou Husu, který pořádá osada Loussiana.
Na turnaj jsme odjížděli trochu s obavami, zda jsem zvolili vhodnou sestavu a zda jsme kvalitu týmu příliš "nenatlakovali". Jak  se později ukázalo, sestava byla adekvátní kvalitě turnaje. 
Kovočas byl tradičně nalosován do "nejhorší" skupiny, tedy pětičlenné, která se nehrála na Louissianě, ale na Majáku a jelikož byl Kovočas na turnaji v podstatě poprvé, dostali jsme do skupiny jedny z nejlepších týmů turnaje.  Skupinou jsme prošli celkem hladce, zaváhali jsme pouze s Vyschlostí, avšak na další vývoj to nemělo vliv. Ve čtvrtfinále jsme narazili na tradičně ambiciozní "Doutnající pařezy" Jakuba Lébla. Sluncem oslepený Kovočas ztratil matným výkonem hladce první set a Léblovci se začli radovat-předčasně. Po změně stran se pro změnu opalovali soupeři. Díky Váňově tradiční serii polozávodních podání do slunce, tvrdým útokům Kunďáka a blokům Hanse jsme získali potřebný náskok čtyř bodů a druhý set vyhráli. Za sítí se rozhostilo dusné ticho. V napínavém tie-breaku byl šťastnější Kovočas zejména díky větší bojovnosti a touze po vítězství. Utkání s Pařezy bylo z nejlepších  turnaje a mělo vynikající diváckou kulisu, když mezi přihlížejícími byl i předseda ČVS A.Lébl a ikona českého volejbalu M.Lébl.
V semifinále jsme těsně porazili bojovné Zlíchovské áčko, které mělo na Kovočas zálusk nejen proto, že se jednalo o bratrovražedný boj "Vańousů", ale i díky tomu, že v barvách soupeře nastoupil Tomík. Přes tento tým jsme se tedy probojovali do finále.
Finálový souboj jsme však již vyhrát nedokázali. Tým složený z hráčů Proseka a Slavie jsme nedokázali ubránit a nevyrovnali jsme se ani úspěšností v útoku, když jsme po ne zcela dobrém příjmu nemohli využívat útočné síly našich středových hráčů.
Kovočas tak obsadil velice pěkné druhé místo a vedle mnoha cen obdržel i vynikající pečenou kachnu. Naše barvy měli zastoupení i na bronzovém stupni, který získali právě Zlíchovští s "naším" Ládíkem a Tomíkem.
Celý turnaj se tedy velice vydařil a doufáme, že to ještě nebyl konec letošní antukové sezony. Sestava: Hadice, Kunďák, Hans, Fidla, Šimon, Váňa

misa.jpg
Cena za treti misto-oblozena misa se skazenou tlacenkou

Bronzová sezóna pokračuje
V sobotu jsme se zúčastnili Volejbalového léta v Chlumci nad Cidlinou. V Chlumci se tradičně schází celá volejbalová špička a především kompletní extraligová družstva. Kovočas zajížděl do středočeského městečka opět v jiné, na poslední chvíli slepené sestavě. Vedle tradičních Hanse, Havlise, Váni a Tomáše, se k týmu připojili nováčci Indián a Dáda ze do krajského přeboru sestoupivšího Ústí. Turnaj byl rozdělen do dvou výkonostních skupin: extraligy a zbytek světa. Kovočas hrál za "zbytek světa" spolu s pěti dalšími týmy. V jedné nekonečně se vlekoucí skupině jsme po bojích skončili třetí, když jsme podlehli pouze Chvaleticům jejichž základ tvořili hráči ligového Dansportu a Dukle Liberec B. Oba týmy nás v podstatě rozstříleli podáním a vždy si udělali potřebný náskok 2-3 bodů, který jsme nedokázali dohnat. V závěrečných bojích se navíc zranil Hans, takže zaplaťpánbůh za ten bronz. V našem týmu po Hansově zranění nastoupil ještě Káďa, který díky souhře s Váňou při útoku středem sítě výrazně pomohl k zisku třetího místa. V kategorii extralig jsme měli zastoupení v podobě Hadice a Jakyho, ani jeden se však se svým týmem nedokázal probojovat na bednu. Vítězem extralig se stali České Budějovice. Pořadí zbytku světa:
1.Chvaletice
2.Dukla Liberec B
3.Kovočas

Koko vítězem Dřevěnic
53. ročník extraligových Dřevěnic vyhrál tým Humrů, který měl ve svých řadách i Koka -našeho odchovance. Kokovi k vítězství v Dřevěnicích i vítězství v antukové lize gratulujeme. TV záznam z Dřevěnic můžete shlédnout níže:

koko v drevenicích ZDE

sp1.jpg
...Vana trha obranu hosti soustredenou na Hadici..

30.ročník Poháru Splavu-Svrčovec
O víkendu jsme se zúčastnili 30. ročníku O pohár Splavu ve Svrčovci, který pořádá VK Klatovy. Na jihozápad čech jsme zajížděli v opět jiné sestavě s aliby sedmého hráče a tak se očekávalo co tým dokáže. Do sestavy se po porodu vrátil Šimon, po zranění Havlis a benjamínkem týmu byl Víťa.
Turnaje se zúčastnilo sedmnáct týmů mužů a patnáct týmů žen. Kovočas byl nalosován do pětičlenné svrčovské skupiny. Do prvního zápasu jsme nastoupili proti pražským "Srnečkům". Kompaktní a sehraný tým mladíků z pražského Dansportu překvapil ospalý Kovočas, který kupil chybu na chybu a tak z nehezké hry nemohl být jiný výsledek než porážka. Druhý zápas jsme sehráli proti favoritům celého turnaje a pozdějšímu vítězi Kandahárům v čele z extraligovými Motysem a Ulčem a bří Koubovými, a tak jsme chtě něchtě podlehli i po druhé. V dalším utkání jsme deklasovali Trosky. V posledním boji ve skupině jse nastoupili proti Klatovům a nezbývalo než soupeře porazit o pět bodů. Vyrovnaný první set přinesl naše vítězství 35:33, což klatovské zlomilo a v druhém setu již hladce podlehli. Podařilo se tak splnit výkonostní cíl-postup ze skupiny do finálových bojů.
V následném K.O. systému jsme vyfasovali vítěze dolanské skupiny B- Elefant České Budějovice našlapaný extraligovými jmény (René Dvořák, Bezděka, atd...). Elefanti ve skupině neztratili ani set a soupeřům se na ně podařilo uhrát max.18 bodů a tak se dala očekávat rychlá poprava Kovočasu. Elefanti sice vyhráli první set, do druhého však Kovočas nastoupil famózně a i díky Váňově dlouhé šňůře polozávodních podání jsme profesorsky hrajícího soupeře zaskočili, zesměšnili a v druhém setu hladce zvítězili. Rozhodující tie-break byl pak bitvou o každý balon. Nadšeně bojující Kovočas byl budějovickým více než vyrovnaným soupeřem a utkání tak  musel ovlivnit a rozhodnout až rozhodčí, který Kovočasu upřel jasně vytlučené bloky do autu a tak jsme podlehli nejtěsnějším možným poměrem 13:15. Tím jsme obsadili 7. místo ve výsledkové listině turnaje.
Celkový pohled na výkon kovočasu je tedy " jakž takž". Úvod turnaje se díky nesehranosti a dlouhé herní pauze některý hráčů vůbec nepovedl-trápil nás zejména špatný příjem,hra v poli a nespočet zkažených servisů, s postupem času se však obraz hry zlepšil a nakonec se podařilo splnit více než výkonostní cíl.  Dojmy jsou tak i díky vydařené poturnajové zábavě dobré a už se těšíme na další ročník.
Sestava KOVO: Hans, Šimon, Havlis, Váňa, Víťa, Tomík, Hadice
Další foto bude až Hadice dodá.

Letní příprava-kola
Opět po roce jsme,  ve sváteční dny Cyrila a Metoděje, absolvovali kondiční přípravu na horských kolech, po letech, ve výcvikovém středisku Kovočasu v Příchovicích.
Letos jsme se zúčastnili v nové sestavě a to : Hans, Ládik, Dlouhej bílej- Vládik, Peťula, Zdenička, Kája, Tomik, Indián Tomík a Váňa. Počasí letos vůbec nepřálo a tak byl trenink zaměřen nejen na fyzickou kondici, ale zejména na psychickou odolnost. 
První výlet byl zvolen na Mexiko a v závěrečné části etapy nás zastihla jedna z dešťových  průtrží, což přověřilo a u některých somathotypů i nalomilo  psychickou odlnost. Večerní rehabilitace ve znamení babylónské věže a whisky and soda však dala útrapám zapomenout. Druhý výlet, zaměřený na vytrvalost, vedl Jizerskými horami, nad přehradou Souš, do chaty Pešákovna, kde jsme poobědvali a začali nabírat "vítr do plachet". Po krátké návštěvě v Kelnerově skromné chatce na Jizerce, jsme pokračovali v ochutnávce místních rumů a etapu jsme zakončili v kořenovském baru Joky zjištěním, že se v celých jizerkách nalívá pouze Božkov.
Přes stálou nepřízeň počasí se podařilo naplánovat i třetí výlet, tradičně na Dvoračky. Byli jsme však nuceni zvolit pěší variantu-bez kol. Jak se později ukázalo-zbytečně, protože ten den zrovna nepršelo. Nicméně výlet, původně plánovaný pouze do harrachova se Váňovi podařilo, díky nesutálemu matení výletníků, natáhnout právě až na Dvoračky, kde jsme si pochutnali na dvoračských specialitách. Na cestu zpět se k nám přidal pes, kterého se nám přes veškerou snahu nepodařilo přesvědčit, ať se vrátí zpět do chaty a tak s námi hloupé zvíře došlo až do Harrachova, kde jsme ho museli nenápadně odlákat do restaurace, aby se přichytil jiné skupiny. Výletem na Dvoračky se podařilo splnit minimální výkonostní cíle. Bohužel, počasí nám více nedovolil. Z dalších aktivit jsme absolvovali pouze bowling, avšak díky neregulerní dráze nejlepší hráči nemohli potvrdit své kvality.
Soustředění tedy proběhlo úspěšně a všichni byli nakonec spokojeni, ikdyž to na fotografiích není znát. Zejména Tomík se snad na všech fotkách mračí! JIž nyní připravujeme zimní soustředění v Příchovicích a proto kdo máte možnost, zájem a chutˇ  dejte co nejdříve vědět!!!. Fotoreportáž najdete ve fotogalerii.

prich6.jpg
Cela cykloskupina...Kaja je.......za fotakem....asi.... :o)

Kolín-zase bronz!
V sobotu, 23.června, jsme se zúčastnili turnaje mužů v Kolíně u příležitosti oslav výročí volejbalu na kolínsku zejména pak 75 let volejbalu v obci Suchdol. Letošní tradiční čtveřici Kovočasu- Hans, Tomáš, Ládik, Váňa- doplnili posily z Prahy- Jaky a Kunďák.
Turnaj, plný volejbalových legend minulosti i hvězdiček současných, byl rozlosován do dvou skupin. Celkem se turnaje zúčastnilo devět týmů mužů. Kovočas si na úvod lehce poradil s Kanárky a ve druhém zápase po lítém boji plychtil s Rychlími pípami, které měly ve svém středu legendárního, nicméně stárnoucího Aleše Bajera. Utkání mělo výbornou úroveň a k vidění byla z obou stran  atraktivní a razantní hra.
 Do dalšího utkání jsme vstoupili současně s přicházející bouřkou jejíž příchod ovlivnil první set utkání s Kolínem, který jsme trapně! ztratili v koncovce. V druhé sadě jsme však Kolínské jednoznačně přehráli. Utkání se Zručí jsem již zvládli s přehledem a čekali jsem co s turnajem provede počasí. Bohužel, právě díky dešti museli pořadatelé neustále měnit systém turnaje takže v závěru to dopadlo tak, že byl zrušen finálový pavouk a my jsme o jediný bod nedostali už šanci hrát finále o první místo, ikdyž bysme si ho podle všech přihlížejících  zasloužili.
Kovočas tak tedy po deš´tových přívalech nastoupil do boje o pouze třetí místo proti Odolce v čele s legendou českého volejbalu  Petrem Bekym Kovářem st.. Velezkušení a stále ještě s přehledem hrající hráči Aera získali první set, ve druhém však zaváhali a tie-break již patřil jednoznačně rozjetému Kovočasu.  Získali jsme tak , letos již tradiční, bronzovou medaily a drobné ceny. Škoda horšího počasí, které trochu znehodnotilo turnaj, ale celkový dojem je dobrý a i večerní zábava se velmi vydařila. Jediným negativem  je tak ztráta balonu, kterou Hans okomentoval slovy"...aspoň Váňo vidíš jaké to je....."
Foto bude dodáno později

Bronzové brambory v Krásné Lípě
V sobotu se uskutečnil v Krásné lípě 38. ročník turnaje osvobození. za pěkného počasí se do překrásného areálu česko-saského švýcarska sjelo 8 družstev převážně ze severní poloviny čech a Prahy. Bohužel, krátce po nalosování turnaje začlo pršet a tak se celý turnaj musel přesunout do nafukovací haly a došlo tak k natáhnutí turnaje až do večerních hodin.
Kovočas byl nalosován do skupiny B s Krásnou lípou, RH Dubí a Stibbis (Slavia UL). Výsledek ze skupiny nebyl v podstatě důležitý, protože dál se hrál turnaj systémem play-off. Kovočas tak postoupil ze třetího místa a v play- off narazil na druhého ze skupiny A-Zahradní město, které jsme dokázali v tie breaku vyřadit. O postup do finále jsme si pak, díky motanici pořadatelů, zahráli opět se Stibbis, kterým jsme v tie-breaku bohužel podlehli. O bronzové medaile se už  nehrálo takže jsme společně s Neště obsadili 3-4 místo. Střižba u píva pak rozhodla o faktickém 4. místě Kovočasu.
Nutno pochválit pořadatele, že dokázali do malé obce přilákat celou řadu vynikajích hráčů a komplexních týmů. K vidění byl velice slušný volejbal. Obraz hry Kovočasu byl úplně jiný než na turnaji v Praze. Dařila se především kombinace středem sítě se Soboťákem i Vánočkou, který opět prokázal, že stále ještě patří k nejplatnějším středovým hráčům v severních čechách. Škoda jen hluchého místa v utkání se Stibbis, kdy po dietní chybě Lukíno nakupil řadu chyb a rozhodil tak půlku mančaftu. Póča nad očekávání tvrdil muziku, ikdyž občas potřeboval více pokusů nicméně své body si udělal a příjemně překvapil. Bohužel úspěšnou hru středem sítě jsme nedokázali doplnit efektivním útokem z hlavního kůlu a z pozice diagonálního smečaře. Úspěšnost Tomika a Šimona byla bohužel méně jak dostatečná, k neproměněným bodovým útokům do roztržené obrany se přidali i nevynucené chyby. Kalich hořkosti si vychutnával zejména Šimon, jehož také vysilovaly tradiční Vánočkovi výlevy, které sice oproti předešlím letům ubrali na intenzitě, nicméně jejich četnost je stále hojná. Později se k Vánočkovi přidali i škodolibí diváci a tak zcela vyčerpaný Šimi nebude patrně na teno ročník vzpomínat s láskou.
Nepodařilo se tedy obhájit titul s předešlích tří let a vítězem se konečně po letech stali domácí Stibbis. Na druhém místě překvapivě skončil Rumburk, který se do finále dostal také díky dobrému nalosování.
Součásti turnaje byla i oslava narozeni Jirky Stibora ze Stibbis a Havlise, kterým samozřejmě přejem hodně zdraví a mnoho sportovncíh úspěchů.
sestava Kovočasu: Vánočka, Póča, Šimon, Tomík, Soboťák, Váńa
 
Další akcí bude pravděpodobně Noční turnaj v Chaba.

Zahradní bronz
V sobotu jsme se zúčastnili dalšího letošního turnaje, tentokrát prvního ročníku zahradního turnaje v Praze, který uspořádala TJ Astra. Vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník, jeli jsme do neznáma a bohužel v pěti, kdy na poslední chvíli odřekl Vánek a zcelé plejády dalších hráčů nikdo nemohl kromě Džordna a pro něj byla Praha moc daleko a tak nás nechal opět ve štychu. Mladý turnaj provázely známé porodní bolesti, tzn.  bylo přihlášeno deset družstev, ale dorazilo jich jen pět a to převážně z Prahy(MFF, TJ Atsra A+B, Výběr Prahy), nyní si můžeme říct zaplaťpánbůh. Je nutno přiznat, že Kovočas předvedl dost zoufalou hru. Ranními událostmi psychicky zcela  vykolejený Váňa se doslova protrápil celým turnajem a o nějakém nahravání  se dalo mluvit snad až v posledním zápase. Hra neměla myšlenku a už vůbec ne přesnost, o bojovnosti zbytku družstva nemůže být ani řeč. Kromě několika světlých okamžiků při souhře se Soboťákem se není čím chlubit. Kupili jsme chybu za chybou, tučnou porci "draků" dostávali zejména kůloví smečaři a to i díky ne zcela dobrému příjmu podání. Není tedy divu, že na tento ročník turnaje nebudeme vzpomínat s úsměvem-leda škodolibým. Třetí místo by mohlo být hojivou náplastí, ovšem získávat medaile takovým způsobem je dost smutné. Ironií osudu je, že nejlepším útočníkem turnaje byl vyhlášen hráč Kovočasu Ládik Sobotka, pro kterého bylo toto ocenění prvním v dospěláckém volejbalu vůbec.Věřme, že o následujícím turnaji budeme opět v plné síle. Fotodokumentace nebyla pořízena, protože by se na to nedalo koukat.

Čestice bronz-úspěch?
V sobotu a v neděli jsme se zúčastnili 38. ročníku Jarního turnaje o vepřové speciality  v Česticích. Přes včasnou organizaci sestavy jsme nakonec šest lidí dali dohromady  na poslední chvíli a to díky zranění Milana S. a spolehlivosti Džóórdna, který opět nejel. Nakonec na východ odjel tedy Váňa, Soboťák, Havlis, Šimon, Hans a na místě čekal v podstatě domorodec Tomík. Počasí díky nízké teplotě hlavně v noci nebylo úplně ideální.
Sobota: V sobotu jsme rozehráli "volnou" soutěž (KP a výše) za účasti osmi týmů ve dvou skupinách.  Kovočas si vedl ve skupině celkem dobře až do doby než se zranil Havlis-natržený lítkový sval a tak jsme museli dále hrát v pěti. Ještě štěstí, že jsme si na důležitý zápas půjčili Míšu Dopiťáka, který náš tým doplnil. Dokázali jsme tak postoupit do finálové skupiny, kde jsme dokázali vybojovat "pouze" bronzové místo, ačkoliv jsme byli kousek od zlata. Bohužel v rozhodujícíh chvílích nepodržel Soboťák, kterého sundávali i bezejmení protihráči, později na nás ke všemu dopadla i únava a šeroslepost některých hráčů a tak to stačilo  na třetí pozici. Večerní zábava proběhla ve znamení únavy a vzhledem k tomu, že nebyla žádná hudební produkce, jsme po klasické bouřlivé debatě o některých utkáních zalehli do pelechu.
Neděle: po promrzlé noci byl skřehlý Kovočas nalosován do náročné černé skupiny spolu s ligovým Hradcem a Čes. Tř.. V obou zápasech jsme nešťastně ztratili koncovky setů. I přes to, že se výrazně dařilo Soboťákovi, ovládla tým "šedivka" a těžší část týmu propadla trudomyslnosti a negativním emocím a  nedokázali jsme tedy získat potřebné body.
Nicméně, podařilo se splnit byť jen minimální výkonostní cíl a to zisk umístění na bedně. Mohlo to být zlato, kdyby......ale to jsou kdyby. V dobrém světle se projevil Hans, Havlis prokázal, že absolvoval dobrou zimní sezonu-škoda zranění. Odměnou za třetí místo byla tradiční mísa s vepřovými specialitami.

cestce4.jpg
hraci s cenou- havlis uz je ve spitale

Zimní příprava-Les Deux Alpes
V minulém týdnu jsme se zúčastnili druhé fáze zimní přípravy a to sjezdařského výcviku ve vysokohorských podmínkách lyžařského střediska Les Deux Alpes. Pobyt byl zaměřen na nabírání fyzické kondice a posilování krevního oběhu. Díky nadmořské výšce á 3600m nad mořem docházelo k výrazné úpravě krevního obrazu jednotlivých účastníků zájezdu. Nádherné lyžování ve scenérii alpských velikánů umocňovaly zážitky z  lyžování "off piste" ve volném terénu zejména v oblasti La Grave, která je součástí Ecrim-ského národního parku . Počasí bylo vynikající, sněhové podmínky taktéž. Pobyt ve francouzském středisku byl pravděpodobně poslední lyžařskou akcí v letošní zimě neboť Poslední stopa byla zrušena pro malý počet zájemců. Celý zájezd proběhl bez úrazu a v pohodě až na to, že Váńovi praskla dva roky stará  jizva po slepáku a tělo ranou vyloučilo kus lekařského tamponu. Ať žije děčínská nemocnice !!!!

fra011.jpg

f13.jpg

Zimní příprava-Herlíkovice 2007
Minulý týden jsme se zúčastnili zimního soustředění ve Ski areálu Herlíkovice. Pobyt byl zaměřen na nabírání fyzické kondice a zlepšování odolnosti vůči těžkým povětrnostním podmínkám. Během výcviku jsme najeli nespočetně kilometrů na sjezdovkách, které byly v odpoleních hodinách více než náročné. V běžkařské části jsme pak objeli celé východní Krokonoše. Běžky vyvrcholili náročným sjezdem sjezdovky ve Svatém Petru. Součástí pobytu byly i hodnotné kulturně společenské akce a družby na Mohwaldově boudě a v kuchyni u Karla Konigsmarka. Spřátelili jsme se jak s hostinským z Muchvaldky tak s Víťou ze skupiny Chinasky, který byl plachý, neustále ladil kytaru a nechtěl zahrát "Okoř". Soustředění se zůčastnili: Póča, Monča, Kopejda, Tomáš, Mates, Váňa. Foto zhlédnete ve fotogalerii.

h76.jpg
Skupina na Spindlerovce

kokoit.jpg

Pozdrav z Itálie
Po delší době se nám ozval ze svého nového angažmá  náš spoluhráč Jarda Koko Koláčný,který po vánocích přestoupil z Kyperského týmu pafiakos do druhé nejvyšší italské soutěže do týmu Materdomini Volley.It Castellana Grotte. Kokovi se debut vydařil neboť se svým týmem získal bronzovou medaili v italském Tim Cup-u. Dle technického zápisu z vybraného utkání lze říci, že se koko stal platnou posilou neboť byl druhým nejplatnějším hráčem svého týmu. Není bez zajímavosti,že si Koka ihned povšimla italská media a internetove volejbalove servery. Odsud jsme převzali také aktuální Kokofotku.

Šimon se oženil
Radostnou údálostí byl sobotní sňatek našeho kamaráda a spoluhráče Mildy s naší kamarádkou Lindou. Své ANO si snoubenci řekli 20.1.2007 v Ústí nad Labem.. Po důstojném obřadu a vydařené veselce tak vykročili na společnou manželskou pouť  životem. Přejeme jim hodně štěstí !!!!!!

tba1.jpg
Oficialni darek novomanzelum od kamaradu z volejbalu

tba2.jpg
Foto novomazelu, rodicu a svedku

KOKO přestoupil !
Jako blesk z čistého nebe zapůsobila zpráva z jihu Evropy, že Koko náhle přestoupil z kyperského Pafiakosu do zatím nezvěžejněného klubu italské druhé nejvyšší soutěže. Potvrdili se tak předešlé informace o neshodách Koka s trenérem Pafiakosu i spekulace o tom, že mu před odjezdem na vánoce bylo řečeno, že kdyby se nechtěl vrátit tak ani nemusí. Jako již po několikáte přejeme Kokovi ať se mu daří lépe jak v předešlích angažmá.

Kalendář 2007
Vážení sledovači našich stránek, dovolte abychom Vám popřáli do Nového roku mnoho zdraví a sportovních úspěchů a osobní spokojenosti.
 
Již nyní s předstihem přinášíme kalendář turnajů a akcí na letošní rok:
 1. 28. duben Vepřové speciality Čestice
 2.  ?? duben Poslední stopa -běžky
 3. 1.květen Májový turnaj Kralovice
 4. 6.května Turnaj osvobození Krásná Lípa
 5. 8. červen Noční turnaj Chabařovice
 6. 9. červen Puškvorcový květ Jalůvčí
 7. 16. červen Kolínský turnaj
 8. červen/červenec KVASINY
 9. 5-8.červenec Horská kola
 10. 21. červenec Pohár Splavu Svrčovec
 11. 11.srpen Chlumec
 12. 25. srpen Pečená Husa
 13. atd.

Věříme, že se nám podaří v letošním roce absolvovat co nejvíce akcí. Takže žádné výmluvy a hurá do toho!!!!

 

obraz003.jpg
Vanocni setkani

Vánoce s Kokem
Na rozdíl od lońských vánočních svátků se letos z teplých krajin vrátil Jarda Koko Koláčný tentikrát ze  zahraničního angažmá  na Kypru. A tak jsme se sním mohli setkat na tradičním půlnočním setkání na Štědrý večer, kterého se letos zúčastnili Ládik, Koko, Váňa, Brumla, Brumlik a Bláhovec. Koko se samozřejmě svěřil se svými zážitky ze svého působiště a tak jsme se dozvěděli, že se mu daří  dobře. Na Kypru panují  příznivé klimatické podmínky, týmu se celkem daří a zázemí je bezvadné-a  není si teda na co stěžovat. Mimoděk jsme se také dozvěděli, že v týmu panují napjaté vztahy nejen mezi trenérem a hráči resp. Kokem, ale i mezi hráči samotnými a že ve sportovní hale se hraje na betonu a není tam topení a nyní tedy dost zima. Nicméně Jarda hodnotí své dosavadní působení kladně a na rozdíl od turecka ještě nikoho autem nepřejel. Přejem mu tedy nadále mnoho úspěchů i v hedání nového angažmá a těšíme se na jeho start v našich barvách.

Do Kamenice nejedeme
Letos se bohužel nezúčástníme Vánočního turnaje v České Kamenici-nedostali jsme totiž pozvánku. Oficiální verze pořadatelů je, že je turnaj již zaplněn a není místo pro družstvo, které se turnaje dlouhá léta zúčastňuje. Nutno poznamenat, že Kovočas v posledních letech kamenický turnaj pravidelně vyhrával i přes to, že se turnaje zúčastňoval v poloprofesionální sestavě. A tak není divu a je pochopitelné, že domácím došla trpělivost a touha po zisku prvenství je přiměla k odřeknutí naší účasti. Nicméně věříme, že na nás domáci nezanevřou zcela a v příštích letech si na Kovočas vzpomenou.
Zrušením naší účasti se však výrazně zkrátila letošní volejbalová sezona. Je sice otevřena možnost účasti na turnaji ve Zruči, avšak již nyní víme, že mnoho hráčů nemá v tomto termínu čas a tak je vše spíše v teoretické rovině. Poslední akcí tedy bude tradiční Rallye Stromeček. Termín bude upřesněn, předběžně je stanoven na pátek 22.12.2006

Pražské zlaté "Dušičky"
O uplynulé sobotě jsme se zúčastnili Dušičkového turnaje v Praze, který pořádá Sokol Vysočany. Po klasických problémech se sestavou, kdy Milan Pták na poslední chvíli zrušil svoji účast a musel ho nahradit večer sehnaný Ládik, jsme se úspěšně vydali na cestu do hlavního města. Kovočas tým se sjel skoro ze všech koutů republiky, když hlavní voj mířil od Děčína, Tomáš až z Olomouce a Ládik čekal v promrzlé Praze. Turnaj se konal v areálu Sokola Vysočany v nafukovací hale, což bylo pro Kovočas novum, nicméně jsme se se specifickými podmínkami dokázali vyrovnat. Soutěže se zúčastnilo pět týmů: Sokol Vysočany, Junior Praha, Rapid Praha, Přírodní vědy UK a Kovočas. Hrálo se sytémem každý s každým na dva vítězné sety. Turnaj se neustále pestře zamotával, když se týmy navzájem porážely a braly si tak body. Jediný kdo trpkost porážky neokusil byl Kovočas, který ztratil pouze jediný set a to v souboji s Juniorem Praha v těsném poměru 28:26. I přes to však Kovočas zvítězil nejen v tomto utkání, ale i v celém turnaji a po zásluze obdržel cenu-pečenou Husu a dárkový koš. Dobrý výkon předvedli všichni hráči sestavy Kovočasu: Ládik, Šimon, Tomík, Hans, Fidla, Šimon, Váňa. Foto shlédněte ve fotogalerii,

dus4.jpg

12.jpg

Koko odpovídá On-line
Specielně pro naše čtenáře a příznivce přinášíme exkluzivní rozhovor s hráčem Kovočasu a nyní i Pafiakosu Kypr Jardou Kokem Koláčným. Volejbal.tripod.com přináší rozhovor jako první, v tištěné podobě vyjde v nejbližším vydání místního periodika. Tak tedy deset otázek a odpovědí Jardy Koláčného:
1.Jak se ti daří?  
-- Zatim se daří dobře, hraju a zdraví v pořádku
2. Jakou soutěž a za koho hraješ?
-- Hraju Kyperskou ligu a evropský pohar TOP TEAMS CUP za Pafiakos (lonsky mistr)
3.Hraješ stále na pozici diagonálniho hráče-univerzála?
-- stále na účku
4. Jak se vyrovnáváš s jazykovou barierou?
-- uredni jazyk je rectina,ale v tymu vsichni mluvime anglicky, a diky tomu ze je to  turisticke mesto, se clovek vsude domluvi v pohode anglicky
5. Ted z jineho soudku. Jak si zvykáš na nové prostředí a kultruní jižních národů?
-- Na mistni prostredi jsem si zvykl hned, kdo by si take nezvykl, žít v teplem prostredi u more. Kultura je tu recka,  lide jsou tu vstricni a pratelsti, akorat maj na vsechno dost casu.
6. jak bys porovnal ceskou extraligu, evropske souteuze ve kterych si
pusobil a ligu na Kypru?

-- Svycarska liga kde jsem pusobil 2004-05 neni zas tak silna,ale prvni 4 tymy jsou kvalitni a hrali by stred tabulky v cechach. Turecka liga (05-06) je kvalitni a velmi narocna, ligu hraje 19 tymu- prvnich 5 tymů by hralo o predni pricky v cechach. Kyperska liga je v celku vyrovnana , v skoro  kazdem tymu hraje 5 cizincu,ktery jsou vesmes kvalitni. velky rozdil je v kvalitach hracich, jestlize se nejaky hrac ze zakladni 6 zrani nebo se mu nedari, neni za nej adekvatni nahrada.
7. Jake naroky a jakou treninkovou zatez na tebe klub klade v porovnani s
drivejsim pusobistem?
--Trenujeme 2x dene, zatez srovnatelna spredchozimy kluby. V cizine vseobecne jsou na cizince kladeny velke naroky. zde jeste malinko vic, zduvodu uzkeho hracskeho kadru. zraneni nebo spatne vykony se ihned podepisou na vysledcich tymu.
8. Tesis se domu?
- vzdycky se tesim
9. Vratil by ses do ceske extraligy, kdyby prisla nejaka nabidka?
- to zalezi na nabidce
10. Co reprezentace? Jake ma dle tveho nazoru sance na MS?
-- Sance repre na MS jsou otevrene, postup ze skupiny by meli zvladnout, pak se uvidi.
 
Dalsi otazky lze Kokovi klast tez v návštěvní knize v odkazu "Važe názory"

Praha už volá......
Tuto sobotu se zúčastníme "Dušičkového" turnaje v Praze, který pořádá Sokol Vysočany. Je to jeden z nových turnajů, které se podařilo na zimní sezonu sehnat. Zajímavým specifikem je, že se turnaj hraje na antukových kurtech v nafukovací hale. Do týmu byli zatím zařazeni tito hráči: Míla S, ŠImon, Fidla,Váňa, Hans, Tomík a zatím nezařazený zůstává Havlis, v rezervě pak Dźóórden. Turnaj má nejen sportovní, ale i kultruní program a tak věříme, že se takový volejbalový víkend vydaří po všech stránkách

Začali soutěže-pro někoho....
Stejně jako v předešlých letech, s příchodem podzimu, začínají  pravidelné soutěže, kterých se naši hráči a hráčky zůčastńují v rámci svých klubů. Bohužel, tato skutečnost, po letech, neplatí pro hráče Dopravy DC. Díky malému počtu hráčů se nepodařilo dát dohromady sestavu, kterou by se mohla přihlásit do oficiální soutěže ČVS. A tak se hráči musí udržovat v kondici individuelně v rámci místních podmínek. V nejvyšší soutěži mužů máme zastoupení opět v osobě dlouhýho Ládi Sobotky, který je letos oporou ústeckého týmu. V zahraničí reprezentuje Kovočas Jarda koko Koláčný , kterému se na Kypru již podařilo úspěšně vykročit do sezony vítězstvím  v poháru. Dobře si taky na začátku sezony vedou holky z děčínské Slavie. Přejeme všem hráčkám i  hráčům hodně zdaru a úspěšný soutěžní rok. Zatím nejbližší akcí Kovočasu je turnaj v Kamenici, nicméně věříme, že se podaří vložit do programu některý z pražských turnajů.

Pohár NP Č-S švýcarska=zmatek nad zmatek
Před uplynulým víkendem se Kovočas připravoval na druhý ročník Poháru N.P. českosaského švýcarska v Krásné Lípě. Bohužel turnaj se nekonal. Naštěstí se na poslední chvíli podařilo zjistit, že informace o konání turnaje na oficiálních stránkách N.P. je mylná a zmatečná. Podařilo se tak včas zastavit Tomáše, který se chystal přicestovat z Opavy i Vánka jenž jel až z Plzně a nedošlo tak k blamáži a zbytečnému cestování. Hůře na tom byli hráči nejmenovaného družstva, kteří v sobotu ráno do K. lípy dorazili a koukali na uzamčený liduprázdný areál. Kdepak se stala asi chyba?

Chlumec?- Psáry, Sány, Ovčáry
V sobotu jsme se zůčastnili tradičního Volejbalového léta v Chlumci nad Cidlinou. Již cestou na turnaj jsme se výborně bavili neboť Sváťa každého kolemjdoucího i kolemjedoucího upozorňoval, že chce jet "Na le tiš tě!!!"  a Milan neustále hledal jakousi křižovatku kde  zabloudil na vojně. Páteční příjezd vyvrcholil družbou s chlumeckými domorodci a část týmu pak pokračovala do klubu Panter aby navázali družbu i s místními tmavočechy a jejich černými "mambami". Jak se později ukázalo: To byla chyba!. Samotný turnaj začal v sobotu za ideálního sportovního počasí, ve třech mužských kategoriích-Extraligy, I.Ligy, II.ligy-KP.
 
 Kovočas nastoupil hned v prvním zápase a to proti pozdějšímu vítězi-Zahradní město A. Noční družbou zčásti zdecimované družstvo Kovočasu začalo dobře a v první setu soupeře lehce přejelo, pak ale přišel první útlum a druhý set jsme prohráli v nejtěsnější koncovce. Ani v tiebreaku si blokaři Kovočasu nedali poradit a nechávali nebráněného jediného nebezpečně útočícího hráče pražanů a tak jsme v tiebreaku podlehli 15:13.
 
Další zápasy se pro nás odvíjeli mnohem příznivěji, a ikdyž síly ubývaly, dokázali jsme zvítězit.
 
Tradičně poslední zápas turnaje jsme sehráli s loňským finálovým soupeřem-Chvaleticemi. Kovočas začal dobře, dařila se přihrávka a tedy i kombinace a zaskočené Chvaletice prohrály snadno první sadu. Ve druhém setu však půlce Kovočasu odešla zcela fyzická kondice a soustředěnost. Některé hráče víc zajímalo co se děje na vedlejším kurtě než co chystá soupeř. Dokázali jsme sice jakž takž zpracovat útok soupeře, ale náš útok už byl málo razantní téměř bezzubý a tak docházelo na nekonečné výměny, které čím dál víc vysilovali unavené hráče. Druhou sadu jsme tak ztratili. Tie break pak už byl vysloveně trápením. Postupně odešla přihrávka, útok i obrana a tak se rozplynula naděje na zlato.
Výsledková tabulka se tak zamotala a Kovočas nakonec skončil na třetím -bronzovém místě.
 
Na hře Kovočasu se projevila dlouhá herní pauza některých hráčů, tím pádem i horší fyzická připravenost a především přetažená páteční "družba s venkovem". Velmi dobře zahrál Tomáš Hudeček, který byl v závěru turnaje v podstatě jediným bodujícím útočníkem. Odměnou byla drobná trofej a bohatě obložená mísa. Foto naleznete ve fotogalerii
Sestava: Tomík, Šimon, Svátík, Míla S., Ládik, Váńa

Zlato z písku
V sobotu se hráči Kovočasu pod tradičním názvem Hadi zúčastnili, po dlouholeté odmlce, turnaje "O jílovského výra". Do soutěže na písčitých kurtech jílovského koupaliště se přihlásilo sedm dvojic z Děčína, Jílového a okolí. Kovočas, resp. Hadi, mají na turnaji historicky výbornou statistiku- pětkrát se  podařilo vyhrát- a tak jsme byli papírovými favority. Počasí tentokrát vůbec nepřálo a některé zápasy byly díky hustému dešti na hranici regulernosti. Přes všechny útrapy s počasím a kvalitou kurtů se nám podařilo lehce vyhrát a získat putovní pohár.
 Sestava vítězných Hadů : Havlis, Šimon, Váňa
Pár zmoklých záběrů můžete shlédnout ve fotogalerii.

Koko odlétá
V těchto dnech se vydává na další volejbalovou cestu hráč Kovočasu Jaromír KOKO Koláčný. Po vydařeném angažmá v Ženevě a po vypečeném angažmá v tureckém Istanbulu získal Jarda smlouvu na ostrov Kypr. Přejeme mu mnoho zdaru a sportovních úspěchů a těšíme se na zprávy z nového púsobiště.

Předseda zdolal vrchol
V uplynulých dnech došlo k dalšímu posunutí hranic lidských možností. Výkonný předseda našeho týmu, studující nejvyšší trenérské třídy, Mgr. Jiří Hykš sr. zdolal na kole, v rámci své dovolené, vrchol Jeseníku Praděd, který se nachází ve výšce 1491 m nad mořem. Dosavadní rekord byl cca.1300 m nad mořem v krkonoších. K získání rekordu Gogenovi gratulujeme a přejeme příjemný zbytek dovolené.

Pozvánka Chlumec
12-13. srpna 2006 se můžeme zúčastnit VOLEJBALOVÉHO LÉTA v Chlumci nad Cidlynou, kde budeme obhajovat stříbrné medaile z loňského roku. Zájemci, hlaste se ZÁVAZNĚ ! na známé adrese.

Kola 2006
stejně jako v předešlých letech, jsme se v o svátcích zvěropěstů Cyrila a Metoděje zúčastnili cyklistické přípravy v hroských podmínkách. Tentokrát byla zvolena chata Pešákovna v Jizerských horách. Vzhledem k osazenstvu bylo při jednotlivých výjezdech zvoleno velmi turistické tempo. O to více jsme mohli vychutnat nádheru Jizerek a Krkonoš a také podávaných místních specialit. Zájezdu se zúčastnili, Hans, Míša, Ládik, Váňa a Radek. Valili jsme oči nejen na krásy přírody, ale také na počet rumů, které se dají vypít ve třech lidech (Hans+Ládik+Míša=49 rumů)

kola1.jpg

KVASINY- brambory
V sobotu jsme se zúčastnili prestižního turnaje v Kvasinách, který byl součástí oslav 65.let volejbalu v obci. Turnaje jsme se zúčastnili na pozvání kamarádů z Rychnova, kteří tvořili osu týmu Kačeří Rychnov. Tomáše, Jirku a Petra doplnil Vítek a z Děčína Havlis a Váňa. Turnaj se hrál v kategoii žen, mužů OP a volné soutěže kam jsme se přihlásili i my. V základní skupině jsme prohráli hned první utkání s pozdějším vítězem celého turnaje, Náchodem. To byla jediná naše prohra na turnaji, v dalších zápasech jsme vyhráli nebo remizovali. To však zapříčinilo, že jsme po sečtení bodů a míčů skončili o 0,2bodu na 4. místě. Na turnaji jsme poznali řadu dobrých hráčů a tak celková úroveň hry byla velice slušná. Vzhledem k tomu, že jsme hráli bez klasických blokařů (Havlis smečař, Vítek co se dá) a že sme se v této sestavě viděli úplně poprvé je naše umístění dobrý výsledek.Ve fotogalerii můžete shlédnout pár záběrů z pěkného Kvasinského areálu.

obraz008.jpg

Noční Chabařovice- bronz
V pátek jsme se zúčastnili 9. ročníku Nočního turnaje v Chabařovicích. Na poslední chvíli slepená sestava Kovočasu dorazila v dusném a parném počasí v očekávání dlašího vývoje počasí. Bohužel, předpoklady se potvrdily a tak turnaj začal silným lijákem. Turnaj tak byl rozehrán zhruba s půlhodinovým zpožděním. V kategori mužů bylo přihlášeno 6 týmů. Po prvním utkání však byl turnaj opět přerušen průtrží mračen, kdy na kurtu byly až 2 cm vody. Přerušení tentokrát trvalo více než hodinu. A tak byl turnaj opravdu noční a již po třetím zápase se hrálo za umělého osvětlení. Výkon Kovočasu měl střídavou úroveň. Po jednoznačném vítězství nad SKP Ústí, jsme těsně prohráli s pozdějším vítězem- Chabrňáky. Po té přišla nešťastná remíza s Chlumcem a velice hloupá remíza s Los Pornos Bastardos. Na závěr jsme si poradili s Tsunami. Díky remízám jsme na počet míču dosáhli "pouze" na třetí místo, ačkoliv jsme herně měli v pohodě na stříbro. Za hloupé chyby se, ale musí zaplatit. Velice kvalitní zápasy byly s Chabrňáky (Přemysl Bláha, Moník jr., Salon, aspol.) a s CHlumcem. Výborný výkon na středu sítě předvedl v našem týmu Havlis. Počasí a tma naopak omezovali hráče v poli. Trpěli zejména optici, kterým se v parném večeru potily brýle a ve tmě jejich přístroje špatně zaměřovali letící míč a tak jsme se nemohli opřít o Šimonův tradičně dobrý příjem prstama a přesný útok z kůlu. Za zmínku stojí ještě výborný výkon robota Leoše v týmu Chlumce, který všechny překvapil skvělou a bezchybnou hrou.
Pořadí:
1.Chabrňáci
2.Chlumec
3. Kovočas
atd.
Sestava: Havlis, Póča, Šimon, Sváťa, Dlouhej Láďa, Váňa

"O Puškvorcový květ"
V sobotu se konal již tradiční trunaj O Puškvorcový květ-memoriál Josefa Zdeňka, jehož pořadatelem je Sokol Jalůvčí. Oproti uplynulým ročníkům byl turnaj vyhlášen v kategorii mix-4+2. V sobotním slunném počasí se tak sešlo 6 družstev různých výkonností. Dá se říci, že obrazem celého turnaje byla upadající úroveň děčínského volejbalu. Aktivních volejbalistů ubývá, noví nepřibývají a tak se na hřištích v hojném počtu objevují dobrovolníci-neregistrovaní, kteří díky nulovým treninkovým a herním zkušenostem sportovní kvalitě ubírají. Je však nutno říci, že nebýt neregistrovaných, tak v Děčíně není vůbec žádný turnaj. Není tedy divu, že všichni předem očekávali zdravě vyhecovaný souboj družstev: Harryboys (Maruška, Jiřinka, Harold, Havlis, Vánočka, Póča) a Váňovců( Ilča, Adla, Koko, Šimon, Váňa, hans-vzdal). Tento souboj byl v podstatě finálem a Váňovci v něm vyhráli po boji, nejtěsnějším možným výsledkem 2:0 (20:19,20:19). Na bronzovém stupínku skončili domácí Sokol Jalůvčí. Celý turnaj provázelo hezké počasí, dobrá nálada a občerstvení. Foto můžete shlédnout ve fotogalerii.

Pojedeme na kola?
Jako každý rok, máme i letos možnost jet v rámci letní přípravy na cyklystické soustředění. Letos byla vybrána lokalita jizerských hor a ubytování je zajištěno v chatě Pešákovna. Proto, máte-li zájem ozvěte se na známé adrese nebo v návštěvní knize, v rubrice vzkazy. Počet míst je omezen!

krala1.jpg

Pohár Osvobození-rutina
V sobotu jsme se zúčastnili 37. ročníku Poháru osvobození v Krásné Lípě.  Do překrásného areálu Českosaského švýcarska, který obohatila nádherná nafukovací hala, se sjelo šest týmů z ústeckého a libereckého kraje-Duby-RH Dubí, Loko Česká Lípa, Stibis Ústí, TJ Krásná lípa, TJ Rumburk a Kovočas. Naše mužstvo obhajovalo vítězství z předešlých ročníků. Turnaj se vzhledem k počtu přihlášených hrál systémem každý s každým v jedné skupině. Kovočas, ačkoliv hrál pouze v pěti lidech, prošel celým turnajem pouze s jedním drobným zaváháním a po zásluze vyhrál a dosáhl tak hattricku v počtu vítězství. Druzí byli tradičně Stibis, třetí Rumburk, čtvrtá Česká lípa....atd. Sestava Kovočasu: Koko, Šimon, Tomík, Vánočka, Váňa
 
ROZBOR:
Kovočas x Krásná Lípa 2:0: První utkání, tradičně s místním rivalem. Letos se naštěstí neopakovaly slovní přestřelky pod sítí a krásnolipští hladce podlehli ve volném tempu.
Kovočas x Duby RH Dubí 2:0: Exdruholigový tým kladl odpor pouze v prvním setu a do půlky druhého a potvrdil tak, že na antuce na Kovočas nedokáže v těžkých chvílích zahrát.
Kovočas x Stibis 1:1: První a jediné zaváhání Kovočasu. Tradičně nepříjemný soupeř s Rohlíkem, Rampou a spol., ví kde nás bota tlačí a nátlakovou hrou vnese do našeho týmu nervozitu. Po klasických Vánočkových záchvatech zuřivosti přišlo selhání v koncovce druhého setu a tak Stibis srovnali na 1:1.
Kovočas x Česká lípa 2:0: Prestižní souboj s druholigovým týmem "posíleným" o Zdeňka Bydžáka se vedl v duchu razantních útoků do roztržených obran. Soupeř však udělal více chyb a prohrál.
Kovočas x Rumburk 2:0- Rozhodující zápas pro pořadí na prvním místě. Rumburští hrající netradiční údery zlobili zejména středem sítě, kde se nám nedařilo ubránit údery Lojdy a "robota Leoše". Soustředěným výkonem jsme však dokázali zvrátit i tradiční nepřízeň provokujících diváků a vyhrát.
 
Celý turnaj nás provázel celkem dobrý příjem podání, který umožnoval úspěšnou kombinaci středem sítě. Velice dobře letos zahrál i Jarda Koláčný a když se po prvním zápase chytili i "kůlaři" Šimon s Tomášem, prošli jsme turnajem celkem lehce i přes částečnou nepřízeň počasí.

Začali jsme na Riegrovce
Tento týden jsme začali s pravidelnými treninky na antukových dvorcích na Riegrovce. Pravidelně se můžeme sházet zatím ve čtvrtek od půl šesté na kurtu č.2, po dohodě pak v neděli od cca 18.hodiny.

kral2.jpg

Kralovice-antuka stírá rozdíly
V sobotu jsme se zúčastnili první letošní antukové akce, 48. ročníku turnaje mužů v Kralovicích. Na turnaj jsme odjížděli s respektem k úrovni turnaje, nebot jsme měli signaly, že turnaj je především pro ligová a extraligová družstva. Tyto informace se potvrdili okamžitě po příjezdu do Kralovic a tak se některých hráčů zmocnila trudomyslnost. Jak se později ukázalo, obavy nebyly na místě. Kovočas byl nalosován do skupiny B spolu s Čmoudy( Příbram), MonteNegro( Budějovice+BíláHora), Kralovicemy(Chabařovice), Karlovými Vary. Skupinu A tvořily týmy Fero+Dejo(Kladno), Markredwitz, BlueFox, RokycanyOld Coccotes,MatFyz atd. Jak se nám dařilo ve skupině můžete shlédnout v tabulce. Po zbytečné remíze s K.Vary jsme porazili místní, podusili budějovické a po zbytečně nekoncentrovaném výkonu prohráli s Čmoudy. Tím jsme si zajistili postup ze skupiny a splnili tak tajný výkonostní cíl. V souboji o paté místo jsme skončili před Blue-foxem na pátém místě. Před Kovočasem se tak umístili pouze družstva s ligovou resp. extraligovou výkonností. Vítězem se stalo družstvo Kladna v sestavě: Hadrava, Fortuník st, Fortuník jr., Holubec, Ogurčák, Polanský, Fokt atd.
Výsledek Kovočasu je jistě příjemným překvapením, avšak hra měla řadu rezerv. Především v herním nasazení, soustředěnosti a agresivitě. Družstvo dělalo dost zbytečných chyb, způsobených právě nesoustředěností a neprecizností prováděných úkonů. Nicméně všichni si zaslouží pochvalu za hru i statečnost. Odměnou za páté místo byl věnec klobás z místního uzenářství.
Setava Kovočasu: Tomáš, Fidla, Ládik, Šimon, Váňa, Milan S

Poslední stopa-Běžky
Stejně jako v předešlých letech jsme zakončili zimní sezonu přejezdem krkonoš na běžkách. Závod byl zároveň začátkem letní fyzické přípravy. Počasí přálo, ikdyž sníh již byl značně měkký a přemrzlý-firn. Oproti loňkému roku se podařilo dobře namazat, takže ve stoupání nebyl žádný problém. Díky dobrému počasí jsme mohli zvolit delší a zajímavější variantu prvního dne-přes Polsko. Tradičně se vydařil i večírek, díky  kterému část skupiny musela druhý den vzdát na Martinovce. Další akcí bude první antukový turnaj v Kralovicích, který je na rozehrání. Ve fotogalerii naleznete několik záběrů.

fr4.jpg

Zimní příprava -sjezdovky
Součástí zimní přípravy na antukovou sezonu byl letos i lyžařský zájezd do franzouského střediska Valmeinier 1800. V nádherném prostředí savoyských alp jsme strávili příjemný týden plný slunečného počasí a nádherného a náročného lyžování. Radost trošku zakalilo zranění Šimonových zad, hned první den, ale Šimi se za pomocí léčiv brzo ze zranění vylízal a tak mohl v dalších dnech řádit na sněhu jako ostatní. Zimní příprava bude nadále pokračovat nabíráním fyzické kondice a vyvrcholí přejezdem Krkonoš na běžkách tzv. "Poslední stopa"

První antuka-Kralovice?
Blíží se jaro a s ním i antuková sezona. Vzhledem k termínu lyžařského zájezdu "Poslední stopa" se bohužel nezúčastníme turnaje v Česticích, který je pořádán ve stejném termínu. První turnaj, který tedy letos pravděpodobně odehrajeme je 48. ročník turnaje mužů v Kralovicích. V těchto dnech probíhají jednání mezi pořadateli a Kovočasem, a naše přihláška byla předběžně potvrzena. Proto si zapiště do kalendářů 1.5.2006-KRALOVICE ! V Kralovicích se schází tradičně kvalitní družstva Krajských a ligových soutěží a turnaj bude dobrou přípravou na obhajobu poháru Osvobození v Krásné  lípě, který se hraje týden po kralovickém turnaji. Hráči hlaste se v návštěvní knize nebo na známé adrese

Dvě návštěvy v Praze
V lednu a v únoru se někteří hráči Kovočasu-Hans, Šimon, Váňa-zúčastnili zájezdu do Prahy v rámci výpomoci Sokolům ze Zlíchova.
První zájezd byl pojat spíše jako kulturně vzdělávací akce, nebot jsme se den před turnajem řádně seznamovali s historickými budovami Malé strany a zejména jejich přízemními občerstvovacími zařízeními. Na samotném turnaji v Řepích, kde se zůčastnilo 16 týmů, jsme sice postoupili ze skupiny, avšak dále už jsme nepokračovali pro celkovou zdecimovanost týmu- Peter Čobol Ňuňák-krční páteř, Ládik-hlava a ta jeho kyčel, atd. Nicméně zážitky z Karlova mostu přebily všechny bolesti.
Druhý turnaj na Zlíchově byl o něco úspěšnější. Vybojovali jsme bronzovou medaily a jistě bychom mohli i vyhrát, kdyby se v půlce turnaje třetina zlíchovských nerozhodla, že si musí "něco" zařídit a nenechala tak tým ve štichu. Prohráli jsme tak důležitý zápas o postup do finále.

Kalendář 2006
Níže předkládáme předběžný kalendář turnajů a akcí, kterých se můžeme zúčastnit.
 
22-23 duben-Poslední stopa-běžky
konec dubna-Vepřové speciality Čestice
6.květen- Pohár Osvobození Krásná Lípa
8. červen- Puškvorcový květ Jalůvčí
5.-9. červenec- horská kola
1/2 července- Pohár splavu Svrčovec
12. srpen- Volejbalové léto Chlumec
26. srpen- Pečená husa
začátek září- Pohár česko saského švýcarska
začátek prosince- Vánoční turnaj Č.kamenice
 
Tento kalendář bude průběžně upravován, podle toho, jak bude o tyto, ale i další akce zájem

Skončila sezona 2005
Silvestrovským soustředěním skončila sportovní sezona 2005. Během ní jsme se zúčastnili mnoha akcí. Na některých jsme byli opakovaně, na jiných nově. Z tradičních turnajů jsme, z různých důvodů, nebyli v Česticích, na Puškvorčáku, v Březinách či ve Svrčovci. Naopak se nám podařilo získat turnaje nové Chlumec, Pečená husa, Česko saské švýcarsko. Důvodem neučásti byl buď nízký počet hráčů na danný turnaj (čestice, svrčovec) nebo pokles herní úrovně turnaje(březiny). Dosažené úspěchy jsou uvedeny v rubrice "výsledky".
V letošní sezoně došlo také k obměně kádru. Z původních hráčů Kovočasu, dnes 50-tníků, do sestavy nezasáhl již nikdo. Avšak do týmu se podařilo získat a zapojit i několik nových tváří, zejména pak Tomáše Hudečka a Jana Hykše. Sezonu lze hodnotit jako úspěšnou, s příslibem do budoucnosti, nicméně problémy s počtem hráčů na určitou akci jsou varující. Věřme, že se v sezoně 2005 podařilo vytvořit nové zdravé jádro týmu, které bude možno vždy doplnit na potřebný počet hráčů dle možností. V rovině přání a představ je také uspořádání turnaje v Děčíně, respektive jakési obnovení tradice Čokoláďáku v kategori mužů  popř. i žen NL či MIX.
 

so3.jpg

Zimní příprava-Silvester 2005
V rámci zimní fyzické přípravy se někteří hráči Kovočasu zůčastnili spolu se svými přáteli zimního soustředění v Herlíkovicích-Bubákově. V sestavě: Kačenka, Danuš, Jarda, Hans, Váňa, Jana, Monika a Mike jsme absolvovali výcvik ve sjezdovém lyžování a průpravu na běžkách. Celý pobyt byl protkán drobnými oslavami a večírky a vyvrcholil oslavou příchodu Nového roku. Na přání poskytoval Jarda kurzy v řeckořímském zápase v hlubokém prašanu. Všichni se během pobytu zocelili a štastně se vrátili do svých domovů. Foto viz fotogalerie.

Ralley Stromeček 2005
Letos se po roční pauze opět uskutečnila veselá párty Ralley Stromeček- závody na autodráze Tyrell. Letošních závodů se uskutečnilo rekordních 10 účastníků. Netradiční, tentokrát hlavně technicky náročný okruh potrápil nejednoho ze závodníků a tak bylo pořadí v cíli poněkud překvapením. Se závodem byla spojena i společensko kulturní akce BOWLE Cup-soutěž v pití bowle. Celý večer ovládli bří Hykšové, kteří získali nejvíce cen. Hans se umístil na prvním místě v závodě autíček, Jirka byl třetí. Avšak dobře se bavili všichni zůčastnění dokonce i Truddy, který si nejvíce rozumněl se sanitární technikou toalet. Výsledky:
Ralley Stromeček:
1.Hans Hykš
2.FIDLA
3.Jura Hykš
 
Bowle CUP-kategorie Poblióni
1. Truddy
2. Jura Hykš
3. Brumla jr.
 
Bowle Cup-kategorie Držáci
1. Hans Hykš
2. Džorden
3. Váňa
 
fotoreportáž shlédněte ve fotogalerii

Do Zruče nejedeme
Vzhledem k nízkému počtu hráčů rušíme účast na Velké ceně Zruče nad Sázavou. Bohužel, přes veškerou snahu se nepodařilo dát dohromady šest lidí i přes to, že bylo osloveno celkem 19 potenciálních účastníků.

Pozvánka na ralley

re.jpg

Vánoční turnaj Česká Kamenice
O uplynulém víkendu jsme se po složitých organizačních přípravách zůčastnili 23. ročníku Vánočního turnaje v České Kamenici. Turnaj byl vyjímečný hned v několika bodech. Nekonal se v tradiční českokamenické hale "jeskyni", ale v překrásném komplexu šenovské základní školy, jejíž dvě tělocvičny by mohly být vzorem všem děčínským budovatelům sportovišť. Změnou byl i rozšířený počet družstev-8, která hrála ve dvou skupinách. Další změnou byla i opět trochu jiná sestava Kovočasu. Na poslední chvíli, bohužel letos již po třetí, zrušil svoji účast Vánek, nicméně se v týmu objevila nová tvář- Jan Hykš. K němu se připojil Váňa, Šimon, Džorden, Fidla a Tomáš. Kovočas byl nasazen do méňě početné a dá se říci i výkonostně slabší skupiny, z které jsme postoupili celkem bez problémů. Po té co nás nechali pořadatelé 3 zápasy vytuhnout, nastoupil Kovočas do čtvrtfinálového souboje s Rumburkem, který podlehl 2:0. V dalším utkání nás čekala tradičně namotivovaná, ambiciózní Česká Kamenice. Opět se ukázalo,že se domácí hráči  dokáží vyhecovat a nechat na hřišti všechny své síly. Jejich obětavá a místy až sebevražedná hra sestavu Kovočasu zaskočila, nicméně v tiebreaku jsem s přehledem vyhráli 2:1. Semifinále  bylo později označeno jako nejlepší zápas turnaje. Finálový zápas Kovočas x Varnsdorf již nebyl z nejpohlednějších utkání. Unavený Kovočas se trochu trápil s nepříjemně hrajícími kolohnáty s varnsdorfského Slovanu nicméně zaslouženě zvítězil.
 
Stupně vítězů:
 1. KOVOČAS
 2. SLOVAN VARNSDORF
 3. ČESKÁ KAMENICE

Z týmu Kovočasu zaslouží pochvalu všichni, zejména však Fidla za bezchybný útok středem sítě. Obdiv patří Džordenovi za to , že vše, po 6-ti pivech a třech "plachetnicích"  ustál a neupadl.

kam.jpg
Po turnaji vladla spokojenost

k5.jpg
DALSI FOTO VE FOTOGALERII

Pozvánka na turnaj
Sešel se rok s rokem a náš tým opět dostal pozvánku na vánoční turnaj do České Kamenice. Stejně jako každý rok řešíme problémy s termínem, který koliduje se soutěžemi ČVS. Avšak díky tomu, že Doprava Dc odložila plánovaný mistrák na později budeme se snad moci tento víkend turnaje zúčastnit. Účast už je ohrožena pouze  Váňovou cestou do BRD a Džordenovým alkoholismem.

ka.jpg

Zatím bramborový KOKO
Jak jsme již informovali, působí náš kamarád Jarda KoKoláčný v letošní volejbalové sézoně v tureckém Istanbulu. Galatasaray zahájil soutěž zhruba před měsícem a půl a zatím zaostává za očekáváním, nicméně na pěkném 4. místě. Jak uvedl Koko, chce vedení klubu lepší výsledky a tak na hráče neustále vyvíjí tlak a dává jim nůž na krk. Jaromírovi se však v Turecku líbí a tak nepřijede ani na vánoce. Není totiž tajemstvím , že turecko je mohamedánská země a žádné vánoce tedy neslavý. A tak ani Kokovi, který se přihlásil k Husitské víře není dopřáno být na vánoce doma. Zajímavosti z klubu naleznete na www.galatasaray.kolisite.com  kde můžete napsat kokovi i nějaký vzklaz

 

a_17.jpg
Koko v posilovne

Pozvánka na turnaj
Kovočas volleyball team se zůčastní 17. prosince 2005 volejbalového turnaje o velkou cenu města Zruč nad Sázavou. Proto upozorňujeme všechny hráče, kteří mají zájem se tohoto závěrečného turnaje letošní sezony zúčastnit ať se přihlásí na známém kontaktu nebo v návštěvní knize!! Podrobnosti budou včas upřesněny. Zatim se přihlásil  Šimon a Váňa.

Sobotka v základu a drží se !
Po nemilém zranění ze začátku sezony a po nemastném , neslaném výkonu ve své premiéře před domácím publikem, začíná problikávat hvězdička Vládi Sobotky-hráče SKV UL. Již v utkání s libereckou Duklou zaskočil vojáky zatím jen razantním servisem, avšak v Budějovicích již vládl  ústecké statistice blokařů. Vedle 14-ti bloků přidal i přímé body z podání a prodral se tak do základní sestavy. Kromě zmíněných plusových bodů ze servisu a z bloku je úspěšný i v útoku, ačkoliv jeho spolupráce s nahrávačem Sládečkem není zcela ideální. Vše se dá dohnat pilným treninkem a co nejdelším pobytem na hřišti a získáváním herních zkušeností.

Zranění-premiéra ohrožena
Při zahraničním turné ve Francii se zranil náš kamarád Láďa Sobotka, když si přivodil těžší výron v kotníku. Tím je ohrožen i jeho premiérový start v extralize mužů i první start v domácím prostředí v Ústí nad Labem. Přesto věříme, že se alespoň do sobotního domácího utkání dá do pořádku a budeme ho moci v hale chemičky na Klíši povzbudit. Tak hodně zdaru.

noha.jpg
ilustracni foto

Oslava na Riegrovce
V sobotu 24.9.2005 se v areálu Sokola Děčín  uskutečnil volejbalový turnaj, který byl oslavou několika kulatých narozenin hráčů děčínského volejbalu. Kulatiny slavili Hanka Hykšová, Lenka Demuthová, Jirka Hykš a Tonda Čerňanský: Díky skvělému počasí, dobré náladě a výbornému občerstvení se celá akce, která byla skvělým setkáním děčínských volejbalistů, velmi vydařila a všichni se dobře bavili. Přejeme ještě jednou všem oslavencům mnoho zdraví a úspěchů a těšíme se na další akci na volejbalu zaslíbené Riegrovce. Foto-ve fotogalerii

Pohár Česko-Saského švýcarska: 1.místo
V sobotu 3. září 2005 se v nádherném sportovním areálu v Krásné Lípě uskutečnil první ročník volejbalového turnaje o pohár česko-saského švýcarska. Turnaje se původně měl zůčastnit i náš tým, ale bohužel se nepodařilo-jako již mnohokrát tento rok- dát dohromady potřebný počet hráčů a tak se torzo kovočasu v sobotu nad ránem narychlo spojilo s hráči České lípy. Těsně před turnajem se k nám připojil ještě Rohlík z Ústí nad labem. A tak byl sestaven tým ve složení: Máca, Javor, Němej, Vánočka, Váňa, Rohlík. Vzhledem k tomu, že  turnaj zatím nemá tradici přihlásili se pouze čtyři týmy. Organizátoři tedy zvolili system jedné skupiny, každý s každým na 3 vítězné sety!!!! V dobré konkurenci týmů KP I. náš tým nezaváhal ani v jediném setu a zaslouženě vyhrál první místo. Již tradičně příjemnou náladu turnaje doplnil pestrý program slavností obce Krásná lípa mj. odhalení pamětní desky motocyklům Čechie-Böhmerland. Fotodokumentace bohužel nebyla pořízena.

servis.jpg
ilustracni fotografie

Na osadě Lousiana
Uplynulou sobotu vypomáhali hráči Kovočasu Havlis s Váňou svým kolegům ze Sokola Zlíchov na osadovém turnaji ve Štěchovicích u Prahy. V překrásném údolí hadí říčky Kocáby uspořádali místní chataři již 25 ročník volejbalového turnaje o Pečenou husu. Turnaje se zúčastnilo 16 družstev všech možných výkonostních kategorií z Prahy a okolí. Největším překvapením bylo vyřazení výběru Jakuba Lébla, který se svými kamarády z Pharmingu a Dobříchovic neprošel přes naše do finálové skupiny. Tým Zlíchovských Sokolíků pod názvem Vidle doplachtil s naší dvojicí zcela vyčerpaný až na třetí místo, což bylo pro zlíchovské jistě milým překvapením. Odměnou pak byla do zlatova připravená drůbeží pečínka. Sestava Vidle: Jarouch, Mikina, Boxerka, Ládik-všichni Sokol Zlíchov, Havlis, Váňa.
 Již dnes je jasné, že příští rok se turnaje Kovočas zůčastní jako samostaný celek a pokusí se se vyhrát Zlatou husu. Fotoreportáž naleznete ve fotogalerii.

os2.jpg

Druhé místo-skvělý úspěch
V sobotu 13.8. jsme se zúčastnili Volejbalového léta v Chlumci nad Cydlinou. Po tradičních problémech se sestavou se podařilo sestavit pětičlený tým: Fidla, Šimon, Tomáš, Honza, Váňa. I přes to, že družstvo v této sestavě nikdy nehrálo, jsme dokázali vybojovat skvělé druhé místo. Ve velmi silné konkurenci 11-ti  týmů převážně z východních a středních Čech jsme sehráli celkem sedm náročných utkání včetně finále. Kovočas zdobila nejen výborná hra na všech pozicích, ale také  obrovská bojovnost a kolektivní pojetí. Příjemným překvapením byl výkon Fidly, který na bloku a především v útoku středem sítě odvedl na jeho poměry velký kus práce. Dalším plusem je přírůstek dalšího hráče do soupisky Kovočasu.  Věříme, že se z Honzou z rychnova setkáme i na dalších akcích Kovočas teamu. Fotoreportáž z turnaje můžete nalézt ve fotogalerii.

ch6.jpg

Chlumec?- velká neznámá
Již nadcházející víkend tedy 13.8. se náš tým zúčastní  "Chlumeckého volejbalového léta" resp. turnaje mužů. Účast jsme si zajistili díky pozvání pořadatelů a všichni jsme zvědaví jak si tým poradí s neznámým prostředím. Tentokrát opět nastoupíme v nezvyklé sestavě. Účast potvrdil Šimon, Váňa, Fidla, z Rychnova Tomáš a jeho kamarád...v jednání zůstává Vánočka. Jednoznačnou  otázkou zůstává jakou hru takto poskládané družstvo předvede a jak uspěje.

KOKO V ISTANBULU
Již není žádným tajemstvím, že náš spoluhráč Jaromír Kakodyl Koko  bude v nadcházející sezoně hrát za turecký klub Galatasaray Istanbul. Koko již absolvuje v turecku letní přípravu. Podle zpráv se mu daří dobře,ale bude muset o místo na hřišti velice bojovat se silnou mezinárodní konkurencí. Na otázku zda má rád Turky -ty psy pohanský, Koko odpovídá, že si ho zde nikdo nevážil tak jde po žních k turkovi. Není bez zajímavosti, že vedle již známého rčení o tureckém hospodářství se díky Kokodylce vžívá podobné rčení o tureckém volejbalu. Přesto Jardovi přejeme hodně úspěchů a pozdravujeme Káju.

Letní příprava-Kola
již tradičně, počátkem července začali hráči a hráčky nejen Kovočasu přípravu na novou sezonu. Jedním blokem fyzické přípravy byl kondiční pobyt ve vysokohorském prostředí se zaměřením na cyklistiku a turistiku. Pobytu se zůčastnili Hykšáci 2Kusy, Kopejdové 2kusy, Péráci 3 kusy, Váňové 2kusy, Šimoni 2kusy, Havlíčci 2kusy a Terezka s Pavlem. Tento mnohahlavý peloton absolvoval několik velmi náročných cyklistickým výletů o délce 35,32,54 a 31 km. Terén nebyl vůbec vhodný pro nějaké bábovky a všichni zůčastnění se poprali s nástramy trati více jak obstojně. Též ke zranění nedošlo. Mimořádnou událostí bylo pouze noční dobývání malého Jirky Péra zamčeného v pokoji. Běhěm výletů jsme vystoupali např. na Vrbatovu boudu, Benecko; Mísečky atd.

SOBOŤÁK V EXTRALIZE
Ano, je to tady! Přesně podle našich předpokladů, navzdory názorům "trenérů" se dopracoval mimořádně proporcionálně vybavený hráč Vláďa Sobotka do nejvyšší soutěže volejbalu v České republice. Před krátkým časem uzavřel Soboťák kontrakt s nováčkem extraligy, nástupcem několikanásobného mistra ČSSR, ČSFR a ČR-ústeckým klubem SKV Ústí nad Labem. Zde by měl nastupovat na postu blokaře a  doufáme, že v základní sestavě. Působení klubu mu též umožní studovat vysokou školu a zajistit si tak tedy kvalifikaci pro další život. Příprava Ústeckého týmu začíná již v srpnu-tak hodně zdaru.

Pozvánka do Svrčovce
stejně jako v předešlých letech se i letos Kovočas team chystá na turnaj o Pohár splavu do Svrčovce. Na tomto turnaji, který pořádá Sokol Klatovy jsme vždy zahráli slušný volejbal v konkurenci výborných druholigových družstvech. Věřímě, že i letos se nám výlet vydaří a sklidíme opět úspěch nejen na antukových kurtech.  Prozatím účast potvrdili: Tučňák Šimon, Džórden, Váňa... V jednání jsou: Láďa Soboťák, Vánek, Tomáš

Streetball 2005
Nejen volejbalem je živ člověk sifonový a tak se hráči Kovočas týmu zůčastnili českého poháru ve streetbalu v Děčíně. Díky skvělým manažerským schopnostem se  podařilo sestavit hvězdným tým. Silnou čtveřici tvořili: Vláďa Sobotka, Michal Sukuba zvaný Mišák Suky, Honza Vaněček zvaný Váňa, Honza Hykš. Ve čtyřech více či méně náročných utkáních jsme dobyli pěkné 5-7.místo. Navíc Vláďa Soboťák zářil v soutěži ve smečování, kdy předvedl triky na které zírali i basketbalový profesionálové. Úspěšní jsme byli i v hodu do Labe, kdy se díky neštastným odrazům podařilo Váňovi utopit dva míče. Naštěstí se je podařilo vylovit.
 

sobota.jpg

36.ročník Pohár Osvobození-Krásná Lípa
V sobotu 7.5.2005 se ve sportovním areálu českosaského švýcarska uskutečnil 36.ročník poháru Osvobození ve volejbalu mužů. Tým Kovočasu nastupoval jako obhájce loňského vítězství a čekalo ho šest dalších protivníků: Česká Kamenice, Varnsdorf, Teplice-RH Dubí, Stibis Ústí nad Labem, Rumburk, Krásná Lípa. Turnaj byl rozlosován do dvou skupin a Kovočas se prokousával tou početnější:
Kovočas x Krásná Lípa-2:0- utkání rychlého tempa s očekávaným výsledkem narušily,  podobně jako loni slovní přestřelky pod sítí.
Kovočas x Varnsdorf 2:0- v ledovém dešti varnsdorfští baskeťáci nekladli větší odpor a celkem snadno podlehli
Kovočas-Rumburk 2:0-první obtížnější soupeř se stárnoucím Jardou Vinklárkem zlobil jen do půlky setů, v koncovkách však nedokázal reagovat na pestřejší útok Kovočasu.
semifinále:
Kovočas x Teplice 2:0- velmi kvalitní utkání pné razantních útoků. Teplický tým plný druholigových hráčů s Jardou Pilousem a "Rampou"překvapivě podlehl i přes maximální nasazení.
finále:
Kovočas x Stibis UL 2:1- opakování loňského finále. Soupeř se posílil o "Rohlíka" a neměl tak žádnou slabinu. Utkání plné nervozity a teatrálních scén nejen s rozhodčím, ale i mezi hráči vyvrcholilo konfliktem v našem týmu mezi Vánočkou a Šimonem a dvojitým tajmem Kovočasu na uklidnění. Po té se Kovočas stmelil a dokázal zvrátit nepříznivý stav po prvním setu a vyrovnat na jedna jedna. V tiebreaku už pak nebylo pochyb kdo vyhraje letošní ročník.
Tabulka:
 1. Kovočas
 2. STIBIS UL
 3. Teplice
 4. Rumburk
 5. Krásná lípa
 6. Česká kamenice
 7. Varnsdorf

sestava Kovočasu: Šimon, Koko, Džorden, Tomáš, Váňa, Vánočka

Pohár osvobození-nominace
V sobotu 7.5.2005 se uskuteční tradiční turnaj O Pohár osvobození v Krásné Lípě. Je to první venkovní turnaj našeho družstva, který letos absolvujeme po té co jsme vynechali Čestice(Džorden měl koncert, přišlo 5 lidí) a Prahu-Zlíchov(obsazeno pražskými mančafty). Do sestavy se nanominovali: Džorden, Vánočka, Šimon, Tomáš von Praha, Vánek, Váňa. V této sestavě nastoupí Kovočas poprvé a věříme, že se úspěch po zásluze dostaví.

Poslední stopa 2005
Posledni fází zimní přípravy bývá tradičně lyžařská tůra kolem Krkonoš nazývaná nejen pro svůj termín konání poslední stopa. Letošní trasa vedla klasicky z areálu Svatý Petr ve Špindlerově mlýně na Pláně, chatu na rozcestí, Výrovku, Luční boudu, Špindlerovku a Josefovu boudu, kde byl zajištěn nocleh a vydařený večírek. Druhý den trasa pokračovala na Petrovku, Martinovku, Labskou boudu, Vrbatovu boudu, Mísečky a zpět do Špindlu. Všichni účastníci absolvovali  bez větší újmy celou trasu, až na menší problémy-Póča zlomil obě hůlky, Maruška si natrhla kalhoty. Fotografie z cesty je možno zhlédnout ve fotogalerii.

Jarní turnaje
Po dlouhé zimě začíná osychat antuka venkovních hřišť a již tu máme první pozvánky na první jarní turnaje ve volejbalu. Tak tedy:
 • 23-24 duben 2005 ČESTICE-Vepřové speciality
 • 30 duben 2005 Praha-Zlíchov-Jarní pohár
 • 7.květen 2005 Srbská Kamenice-Pohár osvobození

Těšíme se na všechny zájemce o účast, kteří se mohou projevit v návštěvní knize nebo na známém kontaktu.

Odesel Olda Petrasek
V minulych dnech nas zaskocila smutna zprava o umrti naseho kamarada, sportovce s velkym srdickem Oldy Suda Petraska. Olda se venoval  mnoha sportum, od hokeje, pres fotbal, volejbal, bowling, sipky az po karty a ve vsech dokazal skvele vynikat a bavit nejen spoluhrace a divaky, ale i protihrace. Byl skvelym hracem, organizatorem, bavicem, kamaradem a v neposledni rade i ekonomickym odbornikem. Jeho odchodem vznika v decinske volejbalove historii dalsi mezera, kterou nelze zacelit.
                                                                        Cest jeho pamatce

Vydareny Silvestr
jiz tradicne se hraci a hracky Kovocasu a jejich pratele zucastnuji zimniho pobytu na horach spojeneho s oslavami konce roku. Letos-netradicne- jsme nebyli v treninkovem stredisku Kovocasu v Prichovicich, ale vzali jsme za vdek chatou U Lisky ve Velke Upe. Vedle tradicnich ucastniku Jiry, Ivanky, Ladika, Bary a Vani se letos na cely pobyt pripojili Gogen s Hankou a Vana ST. Pres nepriznive predpovedi pocasi se pobyt vydaril, zvlaste pak bezkarsky vylet kolem vychodnich krkonos s prechodem nejvyssi hory CR Snezky. V rubrice  fotogalerie je mozno nalezt snimky z tohoto vyletu.

Do Kamenice jsme nejeli
Jiz tradicne zajizdi v tomto case Kovocas na oblibeny Vanocni turnaj do Ceske Kamenice. Stejne tak tradicne se musi hraci rozhododovat zda dat prednost napr. mistrovskym utkanim v  klubech nebo prave ucasti na turnaji. Letosni situace se tak zkomplikovala, ze jsme po zrale uvaze dali prednost ucasti v oficialnich soutezich CVS kde nas bylo treba a pomohli tak materskym klubum k vitezstvi. Navic Vanous musel do prace takze bysme stejne nejeli. Tak snad za rok.

Pozvanka na rallye "Stromecek 2004"
Stejne jako vloni se i letos uskutecni zabavny vanocni vecirek rallye stromecek. Pripominame, ze se jedna o individualni zavody na autodraze tyrell systemem kazdy s kazdym. Minuly zavod se setkal s velkym ohlasem a proto verime, ze i letos se najde dost odvazlivcu, kteri si prijdou zazavodit pod rozsviceny stromek. Termin vecirku je stanoven priblizne na 20,-23,12, 2004. Zaroven vyzyvame vsechny kdo maji doma stejny typ autodrahy nebo auticek at je prinesou sebou. cim vetsi draha bude tim budou zavody zajimavejsi. Lonske viteze a prubeh zavodu muzete shlednout ve fotogalerii.

Zacinaji souteze
Skoncila sezona letnich turnaju a pro mnohe hrace Kovocasu zacina opet bezny dryl ve svych materskych klubech. Venkovni sezonu lze zhodnotit jako uspesnou. Jedine negativum je neucast na turnaji v Praze (pro maly pocet hracu) a ze stejnych duvodu neucast na turnaji v Cesticich. Do halove sezony je zarazen zatim jen Vanocni turnaj v Ceske Kamenici, kde obhajujeme lonske vitezstvi. Otazkou zustava zda dame dohromady dostatecny pocet hracu, kteri by se o obhajobu pokusili. Zalezi to hlavne na chuti a osobni statecnosti jednotlivych hracu a na pomerech a atmosfere uvnitr materskych klubu-zejmena v Doprave DC. Pokud bude atmosfera v Doprave stejna jako loni, lze ocekavat, ze se najde dost hracu, kteri radeji stravi sobotu v prijemne atmosfere Kovocas-teamu na turnaji.-No uvidime. V letosni sezone ma Kovocas zastoupeni opet ve vetsine volejbalovych soutezi, od extraligy zen, pres extraligu junioru az po KP muzu. Prejeme proto vsem hracum a hrackam prijemne chvile stravene s volejbalem! a na závěr heslo pro letošní sezonu:"...Kdo se bojí míče, ať se chytí tyče!...."

sobotak.jpeg

ME Junioru
V srpnovych dnech se v Chorvatsku uskutecnilo ME junioru ve volejbalu. I na tomto smapionatu mel Kovocas sve zastoupeni. V barvach ceskeho narodniho tymu nastoupil i Vlada Sobotka, ktery se zucastnuje letnich turnaju s Kovocas teamem. Je pravdou, ze  za CR nastupoval pouze sporadicky, avsak kazdy zacatek je tezky a proto verime, ze jeho cas teprve prijde. Reprezentace vybojovala na MEJ pate misto, nicmene vykony proti silnym souperum z prvni trojice byly vice nez vydarene. Vladimir se tak jako jediny muz z Decina resp. z Kovocasu zucastnil vrchoneho utkani Ceske reprezentace. Podobnym uspechem se muze pochlubit pouze Lucie Muhlsteinova.

Novinky z Zenevy
Po marnych pokusech se podarilo navazat spojeni s Jardou Kokem Kolacnym, ktery pro nadchazejici sezonu presidlil do svycarske Zenevy. Dle poslednich zprav se Kokovi dari dobre, v kolektivu je obliben a porada vylety do hor. V souvislosti s tim se v mistnim tisku objevily zpravy, ze byl ve Svycarskych Alpach spatren snezny muz Yetti. Chlupata, funici prisera s oholenou hlavou, velkymi slechy, ne nepodobna dvoumetrovemu buckovi byla zachycena neznamym fotografem jak odpociva na kameni a ukazuje turistum kudy se maji vydat.

mont-blanc2.jpg

Uspech ve Svrcovci

V sobotu 17.cervence se Kovocas podruhe zucastnil volejbaloveho turnaje O pohar splavu Sokola Svrcovec. Tradicni petice Vanek, Havlis, Milda, Dlouhej Lada, Vana byla nalosovana do Dolanske skupiny, ktera byla vice nez nesnadna. Vedle lonskych vitezu Sokola Voznice byl ve skupine i tym Karla Kvasnicky-byvaleho reprezentanta CR, dale tym Bile Hory a snad jediny prijatelny souper Klatovy. Kovocas se vsak stal, jak se mnozi obavali, cernym konem skupiny a dokazal se po vyhre nad Kvasnickovym tymem a po porazce Klatov a jedne remize s Bilou horou prodrat do finalove skupiny. Ve finalove skupine jsme pokracovali v plichteni a kdybychom vyhrali jeste jeden jediny set-navic dobre rozehrany 23:18-mohli jsme byt ve finale a bojovat o titul. To jsou ale kdyby. Nutno priznat, ze zbytecne prohranych koncovek bylo az trestuhodne mnoho a nevyzralost jednotlivych hracu nasi sestavy si nezaslouzila lepsi umisteni nez pekne pate misto. Presto je treba zhodnotit ucast na turnaji jako uspesnou. Vetsina hracu Kovocasu nastoupila bez jakekoliv pripravy nebo po dovolene a i presto byli druho a prvoligovym hracum rovnocennym souperem. Za rok zase U splavu..........

Zacala letni priprava
Po kratke dobe odpocinku zacala pro hrace Kovocasu a spratelene sportovce letni cast pripravy fyzicke odolnosti. V dobe letnich statnich svatku jsme se zucastnili letniho pobytu ve vycvikovem tabore Kovocasu v Prichovicich se zamerenim na horskou cyklistyku. Byli pripravene vice i mene narocne trasy nadhernymi sceneriemi Krkonos a Jizerskych hor. Nutno kladne zhodnotit ze vsichni bez rozdilu veku i pohlavi absolvovali bez vetsich problemu vsechny trasy, ktere merili v prumeru 45km na den. Narocne vyjezdy byly zpestrovany a doplnovany hrou v tenis, petanque a minigolf. Pripravy se zucastnili: Hyksaci+Ivanka tj.4Ks, Vanousove+Bara tj.4ks, Kopejdove 3Ks, Peraci 3Ks

hav8dsc03698.jpg

Hatrick v Brezinach


V sobotu 26.6. se uskutecnil tradicni turnaj mixu a muzu v brezinach. Po lonskem uspechu se turnaje zucastnil i kovocas a to v obou kategoriich. Za prijemneho pocasi kovocas zvitezil ve vsech kategoriich vyjma dlouhodobe "ligy neregistrovanych mixu", ktere se neucastni. Kovocas tedy zvitezil v mixech, v muzich a stal se i okresnim prebornikem pro rok 2004. Skoda jen, ze k vitezstvi bylo potreba tak malo sportovniho umu. Herni urovena celeho turnaje nebyla prilis vysoka.Sestava: Havlis, Fidla, Vana, Ladik, Misa, Alena Bratranice, Mitch, Karel

Obhajoba se vydarila

o uplynulem vikendu nas team obhajoval lonske vitezstvi na turnaji "O puskvorcovy kvet", ktery je zaroven memorialem Josefa Zdenka. Kovocas v sestave Vanek, Dzordenek, Fidla, Kogen, Poca a Vana dokazala obhajit lonske vitezstvi a cely turnaj vyhrat i pres nepriznive pocasi. Radost z vitezstvi snad mel zkalit poturnajovy telefonat poradateli Vaskovi Kajzrovi.  Jak nas Vaclav upozornil, snazil se jeden z ucastniku zpochybnit vysledky turnaje slovy:cit."....kovočas nahlasil schvalne spatne vysledek a proto vyhral cely turnaj.."konec cit.. Jak se vsak ukazalo, telefonat byl zakerne lzivy a tak pravda opet zvitezila nad...........!
 
TABULKA:
1.Kovocas

2.Liberec

3.TJ Doprava

Puskvorcak se blizi
V sobotu 19.teho cervna se uskutecni Turnaj o Puskvorcovy kvet. Kovocas obhajuje lonske vitezstvi, avsak obhajoba nebude vubec jednoducha. Do turnaje se prihlasil tez lonsky finalista, silny tym Liberce a silnou sestavu predstavi take Maxicky. Naopak, kovocas se vraci oproti lonsku k puvodni tradicni sestave. Nominace na turnaj vypadá takto: Ivan Vanek Bilek, Jirka Kogen Hyks, Pavel Dzorden Jordan, Michal Poca Pocinek, Zdenek Bydzak Bydzovsky, Jan Vana Vanecek...v zaloze je pripraven Honza Havlicek(skola), Jirka Zub Vrazel(stari a nemoce) a Fidla Anton

Terminovy kalendar-upresneni
V cervnu, presneji 19-teho cervna se zucastnime tradicniho turnaje "O puskvorcovy kvet" na Jaluvci, kde obhajujeme lonske vitezstvi. 17-teho  cervence se zucastnime turnaje "O pohar splavu" ve Svrcovci. Vsichni zajemci necht se prihlasi na zname adrese.

pohara.jpg

Pohar Osvobozeni-rozbor
Kovocas x Mikulasovice: Vykonnostne slabsi souper nekladl na umelohmotnem povrchu odpor a snadno prohral 2:0 na sety.
Kovocas x Stibis: Obhajce vitezstvi nastoupil do utkani sebevedome avsak po nekolika chybach ztratil prvni set 25:20. Obdobne probihal i druhy set do stavu 8:5, kdy doslo diky cholerickemu vysinuti a utocne neduraznosti naseho tymu k zvratu a souper odskocil az!! na 8:20. Set se jiz nepodarilo zachranit a prohrali jsme 10:25. Tym byl v krizi.
Kovocas x Krasna Lipa: Nase druzstvo se v pauze sklidnilo a soustredenym vykonem porazilo domaci hrace 2:0.
Semifinale Kovocas x Zaci (Novy Bor): Silne druzstvo Novoborskych psychicky posilene vyrazenim prvoligovych Teplic podcenilo nasi petici a nenastoupilo do prvniho setu v nejsilnejsi sestave. Diky tomu set ztratilo. Ani posileni v druhem setu vsak nepomohlo a kovocas postoupil do finale.
Finale Kovocas x Stibis: Nasi nemeli co ztratit, unava se podepisovala na vsech nasich hracich a tak jsme zvolili  taktiku totalniho vitezstvi nebo totalni prohry-hop nebo trop. A hop se podaril. Navzdory neprejicim divakum, kteri slovne napadli vetsinu nasich hracu jsme ziskali v dramatickem utkani vitezstvi, ktere by malokdo na zacatku turnaje predpovidal.
Hra Kovocasu byla postavena zejmena na utoku z hlavnich kulu, kde jsme ziskali celkem 41% bodu, stredem site jsme zisklali 20%. Nejuspesnejsim smecarem byl Vanocka 53%, druhy Fidla 41%. Na podani nejvice chyboval Milka. Pochvalu si vsak zaslouzi vsichni za bojovnost, zvlaste ve finalovem utkani a v semifinale.
 

pohar3.jpg

Vitezstvi v  Krasne Lipe
V sobotu 8.kvetna se uskutecnil ve sportovnim arealu Cesko Sasskeho Svycarska 35. rocnik poharu osvobozeni. Turnaje se zucastnilo devet druzstev ruznych vykonnostnich kategorii od oblastnich soutezi az po 1. ligu.
Nas  tym se sesel v neobvykle sestave, v peti lidech a sestava nevzbuzovala prilis duveru. Presto jsme dokazali ve slozeni Fidla, Dzorden,  Milka, Vanocka a Vana cely turnaj vyhrat a ziskat tak prvni uspech v letosni turnajove sezone. Konecne poradi:
 1. Kovocas
 2. Stibis
 3. Zaci
 4. Rumburk
 5. Krasna Lipa
 6. Teplice

 

 

Vyhodnoceni souteze
Pocatkem roku jsme vyhlasili ctenarskou soutez. Tri otazky tykajici se ceskeho volejbalu zodpovedelo celkem dvacet ctenaru a nastevniku nasich stranek. Bohuzel, vetsina odpovedi byla i diky zamotanosti ceskeho volejbaloveho deni spatna. Proto jsme se rozhodli slosovat vsechny odpovedi, tedy dobre i spatne. Vitezem souteze se stal JIRKA HYKS Jr.., ktery obdrzi hodnotnou cenu venovanou nasim partnerem. Kovocas, v.d. venoval vitezi cenu- kvalitni sperk  s lecebnymi ucinky. Blahoprejeme....

Pojedte na kola do Krkonos
Zacatkem cervence vyrazime na ctyrdenni vylet do Krkonos. Ubytovani bude zajisteno v chalupe Kovocasu nebo v horske chate "U capa". Pro vsechny ucastniky jsou pripraveny nadherne trasy s prekrasnymi sceneriemy a panoramaty Krkonos a Jizerskych hor. Ozvete se vcas-kapacita je omezena!!

finale.jpg

Koko Mistrem extraligy volejbalu
V nedeli 25-teho dubna vybojoval Jarda Koko Kolacny v dresu Chance Odolena Vody titul mistra CR. Po dlouhych letech se tak dalsi decinsky rodak dockal zlate medaile z nejvyssi volejbalove souteze. Po sezone, ktera nebyla pro Koka prilis stastna, kdy si ho prehazovalo vedeni Odoleny Vody a Kladna jak horky brambor a na palubovku se dostaval jen sporadicky, je to hojiva naplast. Ve zcela vyprodanych finalovych utkanich Koko nastupoval vzdy jen na blok a podle statistik prispel ke zlate medaily celkem 5-ti body. V oficiálnich hodnocenich finale o Jardovi nepadlo bohuzel ani slovo, ale od prihlizejich celebrit ceskeho volejbalu (Lebl, Kalab, Vanecek, Rezabek, Sobotka atd....) jiste  sklidil uznani-alespon za snahu. Kokovi srdecne gratulujeme nejen k zisku titulu, ale take k narozeninam, ktere o vikendu oslavil a tesime se na jeho pusobeni v nasem teamu a na zranici(snad budou i bramburky), kterou jiste u prilezitosti zminenych udalosti usporada. Jeste jednou GRATULUJEME!!!

Lada Sobotka do repre
Skveleho uspechu dosahl v letosni sezone Vladimir Sobotka. Nejprve ziskal se svym juniorskym tymem bronzovou medaily v nejvyssi tuzemske soutezi a po te se probojoval do reprezentace CR. Na pripravnem turnaji ve Francii patril k nejlepsim blokarum a tak se dostal do uzsiho vyberu. Bohuzel, diky tomu se Vladimir nemuze zucastnit jarniho turnaje v Cesticich. Presto mu prejeme mnoho zdaru.

MISTROSTVI  DECINA V BEACHVOLEJBALE
Po lonskem uspechu se i letos uskutecni na piskovych kurtech ZS Zelenice vrchol beachvolejbalove sezony. Lonskymi vitezi mistrovskeho titulu a zaroven vyzyvateli pro letosni rok jsou Koko s Vanou. Termin finale je stanoven na prelom kvetna a cervna. Verime, ze se najdou odvazlivci, kteri se prihlasi a vyzvu prijmou. Zajemci se muzou hlasit v nasi navstevni knize nebo na uvedenych kontaktech.
 

Predbezna nominace CESTICE 2004
Na prvni jarni turnaj do Cestic byli nominovani tito hraci:
Jan Havel Havlicek, Pavlik Dzorden Jordan, Filip Fidla Anton, Vladimir Ladik Sobotka, Tomas Majda Matuska, Jan Vana Vanecek
V zaloze je jeste Jarda KOKO Kolacny, zalezi vsak jestli vypadne z play-off. Kdo z uvedenych hracu muze sehnat auto a se prihlasi u vedouciho vypravy. Kdo ma stan at ho veme!!

Vitezstvi nad Apendiccidou
Vedle sportovnich zapoleni bojuji hraci Kovocasu obcas i se zakernymi chorobami. V minulem mesici vybojoval svuj boj se zakernou akutni Apendiccidou kamarad Jan Vana Vanecek. Zla choroba ho zastihla nepripraveneho a bezbraneho a pripravila mu velmi neprijemne chvile. Diky dobre fyzicke kondici se vsak Vana po Apendoctomii rychle zotavuje a brzo bude moci reprezentovat team v plne sile. Prvni zkouskou bude turnaj v Cesticich na, ktery se jiz vsichni tesime!!!

 Lucka vyhrala Cesky pohar
V nedeli 29-teho unora zvitezila hracka Kovocasu Lucka Muhlsteinova v dresu Olympu Praha druhou nejcenejsi trofej zenskeho volejbalu a to Cesky pohar.Stalo se tak v Brne po obrovske bitve v niz LU hrala  jednu z hlavnich roli. Gratulujeme!!!

pro vice informaci klikni zde

KOKO ma zlatou !!!

pro vice informaci klikni zde

Jirka ma ctvrt stoleti za sebou!
V nedeli 15.unora oslavil hrac Kovocasu, nas kamarad, Jirka Hyks jr. sve 25-te narozeniny. Prejeme mu nejen mnoho sportovnich a zivotnich uspechu, ale hlavne hodne zdravi a spokojenosti. Za pripomenuti stoji, ze Jira je zakladajicim clenem Kovocas-volleball teamu a byl u vetsiny nasich triumfu at uz na turnajich nebo v radne soutezi CSTV.

Zemrel Miroslav Skrlant
V pondeli 2.února nahle opustil volejbalovy svet dlouholety ligovy rozhodci a organizator pan Miroslav Skrlant. Miroslav pusobil v Decinskem volejbale vice jak padesat let. Po valce byl aktivnim hracem a stal u pocatku volejbalu na "Riegrovce". Pozdeji se stal rozhodcim a funkcionarem okresniho volejbaloveho svazu a podilel se na organizaci okresnich soutezi. V rozhodcovske funkci dosahl az na druholigovou uroven, kde jsme ho dlouha leta vidavali rozhodovat utkani zen Slavie. V poslednich letech piskal utkani krajskych soutezi a byl neunavnym fanouskem decinskeho volejbalu. Cest jeho pamatce.

panacinahravaji.gif

CESTICE se blizi!!!
Stejne jako v predeslych sezonach se i letos Kovocas volejbal team zucastni prvniho jarniho turnaje "O veprove speciality". Turnaj tradicne porada Sokol Cestice. Termin letosniho turnaje je 24.-25.dubna - tedy posledni dubnovy vikend. Predpokladame, ze pojedeme do Cestic jiz v patek odpoledne, abychom se radne pripravili. Na letosnim turnaji chceme opet vylepsit dosavadni vysledky a proto bude dbano  zejmena na herni uroven hracu. Spolecenskou cast turnaje vsak neminime opomenout. Zatim byli do tymu zarazeni "Cesticti tahouni" Dzordenek a Vana, kteri absolvovali vsechny rocniky, kterych se Kovocas zucastnil. Vyzyvame proto vsechny dalsi hrace, kteri se chteji turnaje v nasich barvach zucastnit at se prihlasi na zname adrese nebo v navstevni knize(vzkazy).

Uzaverka
Dnesnim dnem uzavirame Vanocni soutez o hodnotne ceny. Otazky zverejnene na techto strankach byly jednoduche, avsak odpoved na nektere z nich se dovime az po skonceni sezony, kdy probehne take losovani cen. Prozatim doslo celkem 58 odpovedi. Vzhledem k tomu, ze velka cast z nich bude pravdepodobne spatna zvazujeme, ze budeme losovat prave tyto nespravne odpovedi...........:o)))))

multiflat.jpg

Revoluce v husteni micu
Vazeni ctenari nasich stranek. Dovolte abychom Vam predstavili revolucni produkt z oblasti stlaceneho plynu. Jedna o multifunkcni pomucku pro husteni micu, kol, atd. Tento vyrobek dodava nas partner Kovocas, vyrobni druzstvo pod obchodnim nazvem MULTIFLATE. Pomoci tohoto vyrobku a bombicky se stlacenym plynem dofouknete behem par vterin a bez namahy napr. dve pneumatiky pro horske kolo, tri pneumatiky pro silnicni kolo, ctyri mice volejbalove nebo dva basketbalove. Obdobne vyrobky lze poridit bezne za cca 1000,-Kc. Nas partner Vam ho vsak nabizi za temer polovicni cenu v nesrovnatelne vyssi kvalite a i bombickou se stlacenym plynem.

Zimni priprava v plnem proudu
Po Vanocnich svatcich a novorocnich oslavach se opet rozjizdi volejbalovy treninkovy kolotoc. I hraci Kovocasu se rozhodli nadale zvysovat svoji vykonost a fyzickou pripravenost. Nekteri se pripravuji na narocnou cast jarni sezony individuelne nebo ve svych domovskych klubech, Kovocas vsak nabizi i pripravu v kolektivu v ramci weekendovych soustredeni. Prvni z nich se konalo minuly vikend na Maxickach se zamerenim na vytrvalost. Narocneho vybehu na bezkach se mimo jine zucastnil take Jarda Koko Kolacny- extraligovy hrac VK KLADNO. Vzhledem k pomerne nepriznivemu pocasi se bezelo Gundersenovou metodou a vsichni zucastneni hraci si v poryvech deste i snehu otestovali i svou psychickou odolnost. Foto naleznete ve fotogalerii.

Dementi: KOKO.......
V rozporu s puvodne poskytnutou informaci, negoval dnes Jarda Kolacny puvodni zpravu, ze odchazi na angazma do Italie. Prozatim ZUSTAVA v ceske nejvyssi soutezi jako hrac VK Kladno. Prejeme mu mnoho uspechu a do budoucna i to zahranicni angazma v nektere volejbalove vyspele zemi!!!

Terminovy kalendar pro rok 2004
V roce 2004 se zucastnime nize uvedenych akci. Doplneni ci uprava seznamu je vyhrazeno:
brezen-O veprove speciality-Cestice
kveten-Pohar osvobozeni-Krasna Lipa
cerven-O puskvorcovy kvet-Jaluvci
cerven- O putovni pohar-Breziny
cervenec- Krivokladske leto-Krivoklat
srpen- O pohar Splavu-Svrcovec
srpen- Zakupy

Vanocni tipovaci soutez
Vzhledem k vyvoji v ligovych soutezich jsme pripravili tri otazky tykajici se konecnych vysledku: Sve odpovedi muzete zaznamenat v rubrice "Vase nazory". Uzaverka odpovedi je 15.ledna 2004. Spravne odpovedi budou slosovany po skonceni soutezi a vitez bude odmenen.
 
otazka c.1. Dohraji druzstva Jindricha Licka (Chance O.V., VK Kladno)  letosni rocnik extraligy?
 
otazka c.2. Postoupi v teto sezone SVK Usti nad Labem do extraligy?
 
otazka c.3. Ziska Olymp Praha titul mistra CR?
 
Odpoved zaznamenejte v rubrice:
 
 

Vzkazy

Vanocni turnaj v Ceske Kamenici
 
V sobotu 6-teho prosince se uskutecnil v Ceske Kamenici tradicni Vanocni turnaj mistniho SK. Vedle domaciho a naseho tymu se turnaje zucastnila take druzstva Varnsdorfu, Brezin a Rumburku. Turnaj byl rozlosovan do jedne skupiny hranne systemem kazdy s kazdym na dva vitezne sety, tiebreak od 5-ti bodu do 15. Prubeh jednotlivych zapasu je popsan nize:
 
Slovan Varnsdorf x Kovocas: Favorizovany tym Varnsdorfu nastoupil plny sebevedomi po predchozim vyhranem zapasu nad Rumburkem. Hraci Kovocasu vsak podali soustredeni vykon a lehce vyhrali oba dva sety- Zvlaste druhe dejstvi zapasu Varnsdorfsti zaskoceni dobrou hrou Kovocasu zcela odevzdali (25:15).
 
SK Kamenice x Kovocas: Domaci zaskocili druzstvo Kovocasu hned na zacatku prvniho setu polozavodnim plachticim podani a odskocili az na rozdil 7:0. Kovocas vsak v prostredni casti setu vyrovnal hru a postupne se dostaval do vedeni na stav 23:20. V tomto bode nastal zlom, kdy misto vyhraneho 24-teho bodu rozhodci na zadost domacich otocil sve rozhodnuti na stav 21:23. Domaci pak tremi primymi body z podani otocili vyvoj a vyhrali uvodni sadu. V druhe sade se situace opakovala. Nadsene bojujici domaci odvraceli jeden utok Kovocasu za druhym a nesmirnou obetavosti a bojovnosti vyhrali i druhy set.
 
Rumburk x Kovocas: Papirove slabsi souper nastoupil do zapasu az s prilis velkym respektem a bojacnym vykonem nedokazal v obou sadach uhrat vice nez 30 bodu.
 
Breziny x Kovocas: Brezinsti nastoupili i pres zraneni sveho nejlepsiho hrace do utkani s chuti. Absence Davida Antona se vsak brzo projevila jak na utoku tak v obrane a Kovocas pomerne lehce vyhral 2:0.
 
Celkove vysledky:
1. Kovocas
2. Ceska Kamenice
3. Slovan Varnsdorf
4.Breziny
5. Rumburk

Sestava Kovocasu: Ivan Vanek Bilek, Tomas Petrofka Petrovicky, Jiri Kapr Petrasek, Jirka Juras Hyks, Pavlik Dzorden Jordan, Jan Vana Vanecek

 Pro nekvalitni fotografie z dzordenova fotaku

klikni zde

Jarda Kolacny odchazi na hostovani do Kladna

-vice zde

UPRESNENI terminu Vanocniho turnaje
Vanocni turnaj v Ceske Kamenici se kona 6-teho prosince. Zacatek turnaje je v pul devate .

Vanocni turnaj
 
Pocatkem prosince se  Kovocas-volleyball team zucastni tradicniho Vanocniho Turnaje v Ceske Kamenici. Proto upozornujeme predem potencialni ucastniky, aby si prohledi sve soutezni rozpisy a podali vcas zpravu o sve pripadne ucasti. Predpokladany termin je 6.-teho nebo 12.-teho prosince 2003.

Zacali souteze....
 
Pocatkem rijna zacinaji republikove a krajske souteze a tak Kovocas-volleyball team omezuje docasne svoji cinnost-ucast na turnajich. V letosni sezone ma Kovocas zastoupeni nejen v krajskych a republikovych soutezich, ale i trojite zastoupeni v nejvyssi soutezi muzu i zen. V zenach je to Lucka Muhlsteinova (olymp praha) a Misa Dolezalova-Slavie Praha. V muzich je to Jarda Kolacny-Chance Odolena Voda. V juniorech pak pusobi v nejvyssi soutezi Vlada Sobotka. Prejeme vsem hrackam a hracum Kovocas-u mnoho sportovnich uspechu a hlavne pevne zdravi! Tak zlomte vaz a nezapomente: "....TEN KDO SEDI NA LAVICI, SNADNO CHYTNE UPLAVICI  !!"

smecujici.gif

Pojedeme na turnaj do Chvaletic?
Kovocas volleyball team svolava hrace na "Pripravny turnaj" do Chvaletic. Vyzivam proto vsechny hrace ze soupisky i jine dobrovolniky aby se prihlasili bud na techto strankach v "navstevni knize" nebo na jvanecek@bosdc.cz nebo na spunt11@seznam.cz nebo na telefonu +420606218344. Turnaj se kona v sobotu 11.10.2003 ve Chvaleticich. Uzaverka soupisky bude ve ctvrtek 9.10.2003.

hophopbal.gif

STRIBRO Z PRAHY
V sobotu 30.srpna se Kovocas zucastnil Pripravneho turnaje prazskych druzstev, ktery poradal ve svem krasnem arealu SOKOL Zlichov. Turnaje se zucastnila petice Honza Havlicek, Vlada Sobotka, Fidla Anton, Pavlik Jordan a Honza Vanecek. Tym se v konkurenci osmi druzstev pomerne lehce probojoval ze skupiny, kde dokazal otocit i pomerne nepriznive se vyvijejici zapasi a prokazal tak vnitrni silu muzstva. Pri prvnim utkani ve finalove skupine, vsak turnaj prerusil a nasledne ukoncil dest, ktery znemoznil tymu ziskat prvenstvi. Druha pozice je vsak pravdivym obrazem predvedeneho vykonu a lepsi umisteni by bylo asi prekvapenim. Vykonostni uroven turnaje lze ohodnoti jako KP, poradatelskou uroven jako velmi dobrou.
Konecne poradi:
 1. Stvanci (Brno)
 2. Kovocas
 3. SK Zizka (Praha)

Zruseny turnaj
Turnaj v Novem Boru, ktereho jsme se meli zucastnit, byl poradateli z TJ Jiskra N.B. zrusen. Pristiho turnaje se zucastnime 30.8.2003 v Praze na Zlichove.

Turnaj ve Svrcovci
Ve dnech 19.-20.cervence se hraci Kovocasu zucastnili obnoveneho 26. rocniku O pohar Splavu. V neuplne sestave, po zraneni Mildy Jiraska, se hraci pod nazvem Maxicky probojovali v tezke konkurenci druho a 1b-ligovych tymu mezi sedm nejlepsich druzstev, kde po prekvapive vyrovnanem utkani s USK Slavii Plzen vypadli. Sestava: Ivan Bilek, Jan Havlicek, Vlada Sobotka, Jan Vanecek, Milda Jirasek, Habrak

Zlaty double kovocasu!

Poslednim uspechem Kovocasu je zisk dvojiteho zlata na volejbalovem turnaji SK Breziny Decin. V Kategorii mixu Kovocas ve finale porazil VK Ervenice.. V kategorii muzu pak Kovocas  vyhral s prehledem finalovou skupinu.
Sestava mixu 4+2: Lu Muhlsteinova, Misa Dolezalova, Jan vana Vanecek, Milda Jirasek, Fidla Anton, Otik Vesely
Sestava muzi: Vana Vanecek, Milda Jirasek, Otik vesely, Fidla Anton, Mop Nespesny
 
 
 Mistri Decina v beachvolejbale
 
V kvetnu 2003 vyvrcholilo neoficialni mistrostvi Decina v beachvolejbale finalovym utkanim na 5 setu. Do finale byly nasazeny dvojice Kopec (Tomas Kopecky), Havlis(Honza Havlicek) a Koko(Jarda Kolacny),Vana(Honza Vanecek). Po upornych bojich plnych peknych vymen se mistry Decina stali Koko s Vanou pomerem setu 4:1

(800) 555-1212

E-mail:jvanecek@bosdc.cz
          jan.vanecek@kovocas.cz

lada6.jpg

Thanks for visiting our site!