Make your own free website on Tripod.com
Kovocas Volleyball Team
Zajimavosti

Další chlapisko v teamu
Do našeho teamu přibylo 2.6.2018 , zatím alespoň papírově, další chlapisko v podobě Adama Adolfa Hykše, který se narodil Hansovi a jeho přítelkyni Lence. Všem třem ze srdce blahopřejeme a věříme, že další Hykšimyš půjde ve stopách sportu svých rodičů i prarodičů. Hodně zdraví!

Stále se něco děje
V našich řadách se stále něco děje. Vedle velkých událostí, o kterých jsme se zmínili v předešlém článku, patří mezi zajímavosti Váňova operace kolene, Lešákovo návrat k volejbalu či Džordenův odjezd do exotiky.

Na konci ledna se Váňa podrobil artroskopické operaci, ke které byl donucen přetrvávajícími problémy s kolenem po dva roky starém úrazu. Až magnetická rezonance prokázala natržení zadního rohu vnitřního menisku a značně opotřebené chrupavky. Zda operace zdevastovaného kolene přinese zlepšení, se ukáže až časem.

Venca Lešák se po vleklých zdravotních problémech vrátil do tréninkové skupiny a pomalu a jistě zlepšuje svou kondici. Na uvítanou obdržel několik přímých fotbalových střel do obličeje a do brýlí.

Džorden nevědouce roupama co dělat, absolvoval kurz instruktora potápění a odjel potápět východoněmecké turisty na Srí Lanku. Není však jasné, zda vedle kurzu potápění absolvoval také kurz vynořování.

Blahopřání
Jak jste se dočetli v aktualitách, narodil se členu našeho teamu prvorozený synek Jonatánek. S jeho příchodem na svět jsou spojena i četná blahopřání, za která oba rodiče velmi děkují. Jedno z nejhezčích předal Jaky a proto ho uvádíme jako inspiraci. Snad mu to již brzy budeme moci oplatit. :-)

jony1.jpg

jony2.jpg

Nádherná dvanáctka
Statistika nuda je, má však cenné údaje. Na turnaji v České kamenici jsme mohli shlédnout zajímavou statistiku vítězů a účastníků 32. leté historie Vánočního turnaje. Není bez zajímavosti, že náš team resp. hráči kolem Váni aspol. vyhráli turnaj celkem dvanáckrát z toho sedmkrát pod značkou Kovočasu. První vítězství jsme zaznamenali již v roce 1991 v barvách dorostu Spartaku Děčín. Tehdy čtrnáctiletí Šimon s Váňou slavili vítězství spolu s Ví´tou Nespěšným, Petrem Vybíralem, Petrem Řehákem, Honzou Boxerkou Holíkem a Honzou Mihem.
Není též bez zajímavosti, že účast Kovočasu jen jednou neskončila vítězstvím a to vloni  díky tomu, že většina hráčů Kovočasu vypomohla Maxičkám. Za pozornost stojí i to, že Doprava DC nikdy turnaj nevyhrála.
Věřme, že se bude dařit i nadále a dotáhneme to k nějakému pěknému kulatému číslu

Hrad jsme neviděli, kachnu udrželi
Turnaje v Praze a okolí mívají i kultruně vzdělávací část spojenou s poznáváním krás hlavního města. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Prohlídka byla zaměřena zejména na část Starého a Nového města. Na Senovážném náměstí jsme s kamarádem Jakym ochutnali dobrou hruškovici a utrhli z udice první úlovek. Ochutnávka destilátů pak pokračovala honbou za klenotem Nilu, princeznou kolozubkou v klubu N11 a v baru jak vyšitém z filmu Obsluhoval jsem anglického krále, včetně livrejovaného úlisného pikolíka.
Kdo nepil petrolej neví jaké to bylo. Došlo i na tradiční tiché a bezduché zírání před sebe, Šimonovo cukání rameny a další projevy lihovinami zcela otupeného organizmu.
Sponzorem toho článku je Slivovice Žufánek

Klípky z Večera
V aktualitách jste se jistě dočetli, že se zde dozvíte více zajímavostí z divoké áftrpárty po Večerním turnaji. Mělo to však podmínku, že se tak stane, až se z toho vzpamatujeme. Zatím jsme se však vnitřně nevyrovnali atak zážitky zůstanou uzvařeny někde hluboko v nás. :-)))))  kdo se z toho potřebuje vypovídat,ať se svěří naší anonymní návštěvní knize. Stejně tam nikdo nechodí, takže co.....

claneknoc.jpg

13. Komnata Péti J.-očima Kovočasu
Na turnajích se né vždy všem daří, někdy se dostaví ztráta formy, přemotivovanost, šedivka atd. Nebylo tomu jinak ani ve Svrčovci. Turnaj se tak stává pro postižené hráče noční můrou, dostaví se deziluze, frustrace, krize a někdy dojde i na vyvrcholení. Nebudeme sypat soli do ran, ale víkendový program byl na Jakyho asi moc a tak se dostavili všechny výše uvedené fáze dramatu, kterým předcházela ještě páteční euforie. Příčinu nalézáme ve fyzické vyčerpanosti po pátečním pivním maratonu, kde došlo nejen k fyzickému oslabení, ale i výrazné ztrátě trávicích tekutin. Jaky je však kabrňák a věříme, že se zase osvěží, bude napříště opět tahounem a již nikdy na nás nevypustí  obsah své Panduřiny skříňky. Ostatně nebyl jediný koho Svrčák zastihl mimo formu. Na závěr Jakymu gratulujeme k nádhernému třetímu místu na Pivním Maratonu!!! Jupííí!

Branky, body...někdy i vteřiny
Součástí každého turnaje, kde se Kovočas objeví je i spousta nezapomenutelných zážitků. A nebylo tomu jinak ani tentokrát.
 • ač jsme si slibovali, že už NIKDY...opět jsme zahájili přípravu na turnaj o den dříve. Páteční rozvička ve Viaduktu a následný plný trenink ve Škuneru, spojený se zelenou vichřicí a tanečky způsobili mimo jiné Váňovu celkovou paralízu a Valuovo bloudění po Děčíne. Další dalekosáhlejší následky se zatím neprojevili.
 • na turnaji se jako divák objevil dlouho pohřešovaný zakládající člen Kovočasu Venca Lešák, za což jsme rádi a máme radost.
 •  Rekordmanem v bdění se stal Valů, který od pátku do neděle naspal pouze 4 hodiny-gratulujeme a klobouk dolů.

Hykša se ožení!
Radostnou, nicméně pro fanynky nepříjemnou zprávou je, že se hráč a tahoun Kovočasu Hans Hykšák, někdy zvaný Hykša, rozhodl vstoupit do stavu manželského. K této radostné události by mělo dojít 19.září a 20.-tého září se Hans rozhodl uspořádat veselkový turnaj ve volejbale. Takže kamarádi a kamarádky pozor!!! Rádi Vás uvidíme. Turnaj bude v Děčíně na Riegrovce. Dáme vědět detaily!

Aj ta krajta!!!
Tak je po dalším domácím turnaji a je zase o čem u piva povídat, spekulovat a pábit. Slovo dostávají i oblíbení "Zlí jazykové", ale těm je darmo věřit. Letošní Čokoláďák byl velmi vydařený a to nejen po stránce sportovní a ekonomické, ale i po stránce společenské. Turnaj ukázal krásy antukového volejbalu mnoha mladým hráčkám a hráčům a novým tvářím. Vedle děčínských dorostenek, se na kurtech objevil např. i syn legendy Sváti Zachariáše, Zachy. Turnaj byl sice ukončen předčasně děsivou bouřkou s přivalem vody...zábava však pokračovala i dál v oblíbené restauraci Viadukt a někteří, nejmenování, pak pokračovali v družbě i na privátě. Turnaj tak měl i své oběti. S anitibiotiky skončil Koko a Ken. Shoda onemocnění obou pacientů je čistě náhodná a veškeré spekulace a dohady jsou liché.

HADICE prodloužila
S radostí můžeme potvrditi, nám již delší dobu známou informaci, že hráč Kovočasu Vládik Hadice Sobotka prodloužil svou profesionální smlouvu v Jihostroji  České Budějovice. Hadice, která má podepsanou amatérskou smlouvu i v Kovočase v současné době bojuje o titul mistra republiky. Držíme mu palce a doufáme, že uspěje.

Dvojbarevný inžinýr
S radostí oznamujeme, že hráč Kovočasu, náš kamarád Jaky slavnostě podruhé odpromoval a získal tak druhý titul inžinýra. Už mu tedy chybí k tomu aby byl dobrá partie jen auto z tuzexu a peněz jako šlupek. Záznam ze slavnostní promoce naleznete ve fotogalerii. Gratulujeme!!

Maso pusť! aneb opice kam se podíváš
První březnový víkend patří již tradičně k lidovým oslavám masopustu. K této tradici se letos přidali i hráči Kovočasu.  A kde jinde než ve vesnici roku V Čisté u Rakovníka, v obci lidovým tradicím zaslíbené.
Začali jsme však jinde a to na maturitním plese středních škol v  hutnickém městě Kladně. Bylo totiž potřeba procvičit taneční figury abychom v masopustním průvodu nebyli za béčka. Jak se ukázalo s tancováním je to jako s jízdou na kole, nezapomíná se. Není tedy divu, že ač přespolní, parket jsme opouštěli jako poslední, když kapela dávno dohrála. Rozcvička se tedy povedla, škoda jen, že nebylo více živé hudby.
Po těžkém hruškovicovém procitnutí následoval náročný přejezd do Čisté, kde nás přivítali všichni od Jägerů i nový kamarád Valů. Tradičně srdečné prostředí statku dodalo Váňovi potřebnou dávku entusiasmu a tak jsme se po výborném obědě zvesela vydali do masopustního průvodu. Kdo nezažil neuvěří. Paní starostka nás mile přivítala a dle chuti a vkusu každého soudruha nám přidělila masku. Při pohledu na Váňu byla volba masky jasná. Naše početná skupina tvořila velkou část průvodu a nutno přiznat i nejaktivnější. Veselý průvod plný tance a zábavy s maskami byl zakončen zabitím medvěda a tanečky na návsi i v hospodě. Pánové a dámy To byl Cirkus Sarasáni! Měli jsme tu mořskou panu, co přeskočí sounož vanu! :-)
 To ale nebylo všem dnům konec, večer se totiž konala ještě tancovačka v kulturáku u Hudráka, kde jsme navázali další družbu s Čisteckými peřinkami, Pindrušemi a dalšími veselými maskami.
Jak pravil klasik "bylo to dobré a bylo toho dost"
 A na závěr tipovačka- najděte na fotce hráče Kovočasu a odpověď zapište do návštěvní knihy. Další fota a videa průběžně ve fotogalerii.

masopust.jpg

Bylo nebylo.....
Každá akce Kovočasu má své příběhy a i tentokrát to nebylo nudné.
 
Začátek turnaje se nesl ve znamení "poruchy" na výčepním zařízení. Ještě že "šel kolem Džorden s Mílou Ptákem". Než si všimli, že je prohozené zapojení piva a vzduchu tak jednu pumpičku zavařili a druhou zničili :-)
 
Zaskočen byl trošku Kunďák, když zjistil, že nahrávače může hrát i člověk, jehož každý druhý pink je dvoják.-Váňu tím jistě nemyslel.
 
Výživný byl i závěr v restauraci Viadukt, kam cestou Gorol usnul a pak cosi telefonoval na WC. To si princezna asi užila.
 
Naopak bonviván Sláva obdařil obsluhu tučným zpropitným řkouc "tu dvojku si nech":-)
 
Proč jsou na fotkách z noci podivné obrazce na silnici a rozmazané snímky nebe to se asi už nedovíme

Kunďák se vrací!
po dlouhých letech a marném lákání se na turnaji Ode zdi ke zdi vrátil do sestavy Kovočasu oblíbený špíler s ještě oblíbenější přezdívkou Kunďák. Sympatický blokař se v sestavě teprve zabydluje a hledá s Váńou společnou notu ve hře, nicméně již první vlaštovky naznačují že "to půjde". Jak pravil klasik "Nemusí hned pršet, jen když kape".Tak jen vydržet!

Trenér roku:Předseda!
Dalšímu uznání a zadostiučinění se dostalo našemu čestnému předsedovi, laureátovi medaile hejtmana ústeckého kraje, Mgr. Jiřímu Gogenovi Hykšovi, když obdržel diplom za vítězství v anketě Trenér roku, kategorie kolektivy, podkategorie volejbal. Gogen, držitel 1. trenérské třídy, dlouholetý trenér a kouč ženského družstva děčínské Slavie a nyní VSK Spartaku byl navržen svým kolegou Pepou Herclíkem a jednomyslně zvítězil nemaje konkurentů. Gratulejeme!

MS v hruškovém A-Z kvízu
O uplynulém víkendu se uskutečnilo finále mistrovství světa v hruškovicovém A-Z kvízu a jiných stolních hrách. Vyzyvatel Jaky se utkal s domácím matadorem Váňou v několika hodinovém klání až do úplného rozhodnutí. Přes veškerou snahu Jakyho i navzdory množství podávané hruškovice zvítězil Váňa a stal se tak mistrem světa v A-Z kvízu a Českém filmu. Váňa výrazněji zaváhal jen u večerníčkové otázky, kdy nevěděl, že pejsek z večerníčku O mydlince a Kudrnce se jmenuje Šmatlafousek. :-)

Očista v Čisté
O víkendu jsme se zúčastnili sportovně rekreačního pobytu v Čisté u Rakovníka u Jakyho na statku.
Jaky opět přichystal nezapomenutelný zážitek již od samého začátku výletu. Začali jsme sportovní částí a to cyklistyckým přejezdem z Unhoště do Čisté s pracovním názvem Bludička. Po té co jsme opustili silničky v okolí Unhoště, jsme se zabořili do křovisek, kopřiv a bahna v okolí Lánské ohrady abychom se vynořili na bludných okruzích v okolí Rakovníka. Po krátkém občerstvení v podobě nanučka jsme pokračovali romantickým údolím rakovnického potoka, kde si Váňa zavzpomínal na svá válečná léta a se zapadajícím sluncem v zádech jsme vystoupali i ten poslední, hnusný, kamenitý a  obávaný kopec z Václavic do Křekovic-jako prd......jen Jaky se trošku trápil. Po třech hodinách příjemné jízdy rakovnickou přírodou jsme dorazili do obce zaslíbené, zvěře a jídla plné, pivem oplývající, do Čisté. Po uvítacím ceremoniálu se zvířátky a Jakyho rodiči jsme zasedli ke stravovací části výletu, která skončila vlastně až v den odjezdu. Sobotní program byl plný oslav a bylo co slavit. Obec Čistá získala, nutno říci po zásluze, titul Vesnice roku středočeského kraje. V místním kulturním domě se sešla celá vesnice aby převzala zlatou stuhu. Následovala veselice na obecní útraty a hudební produkce. Slavit mohl i Váňa nebo´t získal, po lehkém boji, letošní titul mistra světa v pinpongu, když ve dvou kolech porazil snadno Jakyho na hlavu. Sobota vyvrcholila tradičním příjemným posezením na zápraží Jägerovic statku tentokrát v hojném obsazení snad 18 lidí z řad Jakovic příbuzenstva. Jedli jsme , pili, hodovali a hlavně dobrou vůli  měli.
Neděle pak byla, po stabilizaci Jakyho dávícího ústrojí, ve znamení procházky po místním Jakyho panství se sběrem lesních plodů. Zpáteční cesta domů zpět do Unhoště vedla pro změnu Křivoklátskem. Lemovaná hrady, poli, říčkou Střelou a Berounkou, vyzdobená několika nechutnými kopci. Ke zpestření došlo na křižovatce v Křivoklátě kde si Váňa hodil jeden ze svých majstrštiků a málem způsobil dopravní nehodu. Psychický otřes způsobil i následné trápení v nekonečných  kopcích, nicméně první u první cedule s nápisem Unhošť byl opět Váňa. Jaky se sice snažil napravit svou reputaci u druhé cedule, to však již bylo mimo soutěž i záznam televizních kamer. Vyvrcholením celého víkendového pobytu pak byla večeře v restauraci U staré studny kde se podává vynikající kachna! Nezbývá než přiznat, že takhle strávený víkend je příjemnou očistou ducha.
V hlavních rolích účinkovali za Kovočas: Péťa, Jaky, Váňa, za lososy a bebe střechy: Karel Linz, Dominika, v dalších rolích. tety: Mařka, Božka, Bohdanka,Dita, Martina,  Bratranci:Tomáš, Míša, strejdové: Bohouš, Vláďa, Honza  a děti: Honzík,Matýsek, Emča, Barča,  Čihákovci a cicauvec od Martiny....zvířátka: Pejsek Dáša, kočička Clouví a spouuusta Králíků
Díky bylo to skvělé!

Kovočas pronásledují zranění
Neštěstí nechodí po horách,ale po lidech a tak je sestava Kovočasu v poslední době pronásledovaná zraněními. Po té co se Jaky zotavil po operaci ramene, se dlouhodobě zranil Delfín a to únavou zlomeninou záprstní kůstky a těsně před turnajem mužů se zranila Hadice, která si obnovila bolestivé zranění lýtka. Bolestí je ochromen i Havlis, který má poraněná záda a tak nevydrží delší zátěž. Všem marodům přejeme brzké uzdravení.

Motanice Ode zdi ke zdi
Tak máme po dalším domácím turnaji a nutno říci po úspěšném a to nejen výsledkově, ale i organizačně. Až na počáteční zimu v tělocvičně, vše proběhlo bez problémů a v dobré pohodě. Mezi nezapomenutelné zážitky patří vedle hry i  již tradiční Džordenovi tanečky z trenkama na půl žerdi, Havlisův nedokončený přeskok švédské bedny, Havlisův rozhovor s odpadkovým košem či opětovné Lukyho trampoty ve Viaduktu. Kdo u toho nebyl , neuvěří. Pár fotek z inkriminovaných momentů budou k vidění ve fotogalerii-avšak neveřejně-pod heslem, které zašleme na vyžádání.
Byl to masakrrrrrrrrrrrrrrr     :-)

Extraligový Delfín
Dalším z hráčů Kovočasu, který ochutnal českou extraligu volejbalu je Ví´ta Delfín Kinderman. Kin´dák nastupuje v dresu ústeckého SVK. Zatím se, díky zranění nohy, výrazně neprosadil, držíme mu však palce a věříme, že nasbírá bohaté herní zkušenosti, které tak potřebuje. Delfín se tak připojil k Hadici a Kokovi, kteří již své stopy ve vrcholovém volejbale zanechali. Hadice letos hájí barvy Jihostroje České Budějovice a Koko působí ve francouské druhé lize v týmu AS Orange Nassau.

Svrčovec
Na turnaji ve Svrčovci potkáváme celou řadu kamarádů, prožíváme spousty zajímavých a veselých příhod a dozvídáme se i řadu novinek. Ani letos tomu nebylo jinak. Dozvěděli jsme se  mimo jiné jak to bylo v Semčicích, jak dopadla Antuková liga a jen zasvěcení vědí jak to dokáže pobavit. Rádi jsme zase viděli Jakyho a Péťu, Javora, Kuřete a další kamarády z volejbalu. Jen němý stan jenž naleznete ve fotogalerii nikdy nebude vyprávět svůj příběh. :-)

Málo lidí
Letošní Čokoláďák ukázal jak klesá počet hráčů a hráček volejbalu, respektive jejich zájem o hru. Ačkoliv pořadatelé v rámci propagace udělali dlouhodobou emailovou reklamní kampaň turnaje , původní termín turnaje změnili dle přání jedné skupiny hráček, které mimochodem nakonec stejně nedorazily, podařilo se dát do kupy pouze čtyři družstva. V porovnání s loňským rokem, kdy bylo družstev šest ubylo hráčů, zato však přibylo párků, které tudíž zbyli. A tak napříště každá návštěva u Váni dostane namísto tradičního štrůdlu s kávou, povinně, dva párky. :-)

Čokoláďák-ta zase byla mela
Jako každý turnaj, tak i Čokoláďák má několik nezapomenutelných zážitků.
Džorden převzal funkci turnajového baviče po Lešákovy a tak vystupuje sna ve všech klípcích z turnaje.
Džordenův hadí tanec zaujal nejen všechny návštěvníky turnaje,ale i okolojdoucí chodce a obyvatele Riegrovy ulice. Před tím hrůzným pohledem utekly i všechny ploštice.
Videa z Džordenova řádění nelze zveřejnit neb všechna svá cvičení prováděl nahý a to tak, že zcela. Kameraman ze sebe dokázel vypravit jen:"..to je hrůůza, to je hrůůza..."
Džorden a spol. se na závěr zábavy vypravili na lov lochneské příšery na Barboru. Počáteční radost z úlovku skazilo až zjištění , že se nejedná o bájného ještěra, ale o Hanse, ktrému kubík schoval trenýrky.
Součástí Sokolských turnajů bývají i tzv živé obrazy. Toto umění zcela ovládl Lukýno a to tryptichem "Luky-sedící spící". Fota s názvem: Luky sedí a spí na trávě, Luky sedí a spí v kufru auta a Luky sedí a spí ve Viaduktu najdete ve fotogalerii.
Lukýno se též ukázal jako výborný chovatel kočiček. Jak nám hlásila obsluha restaurace ve viaduktu, na místě kde Lukýno večer seděl se ráno pásla  smečka hladových koček.
Zkrátka-bude zase u piva o čem povídat!!!

Hadice se oženil
V sobotu, krátce po  12-té hodině polední, vstoupil do stavu ženatých náš kamarád a spoluhráč Vládík Hadice Sobotka. Za manželku si vzal svou dlouholetou přítelkyni Káju. Společně přijali přízvisko Hadice, Hadicová.
Velmi se vydařil jak seznamovací večírek před svatbou ve stylu Hrušky, tak svatba samotná i báječná veselka se spoustou jídla, zábavy a tance.
Novomanželům přejeme hodně štěstí!!!!
 
P.S.: Vána chytil klíště, Hans sennou rýmu a Indián vopici. :-)

Klípky z turnaje
Víťa KEN Anton se hned v úvodu turnaje neštastně zranil a pochroumal si vazy v kotníku. Vyšetření však neukázalo vážnější poranění a tak se těšíme na brzké soupeření s tímto sympatickým blondákem.
Kubík Lóša Lošek se po letech vrátil k volejbalu. V dresu Spartaku předvedl, že se volejbal nezapomíná a mnozí pamětníci tvrdili, že jeho sobotní forma byla daleko lepší než tu, kterou kdysi předváděl v dresu dorostenců. A to je fajn.
Kovočas se tímto omlouvá všem divákům, kteří očekávali osobní milostivé pozvání na turnaj. Kovočas o svých aktivitách informuje prostřednictvím webových stránek nebo formou emailu u registrovaných partnerů. Tak tomu bude i nadále, neočekávejte tedy prosím, že vás budeme zvát osobně nebo vás dokonce prosit. Kdo má opravdový zájem ten si info najde.
Zábava a nálada byla na turnaji i po něm výtečná až do pozdních hodin. Kdo si něco pamatuje ať to napíše do návštěvní knihy nebo si to nechá k pivu.
Během turnaje se odehrálo 6 utkání, 16 setů, snědlo se 67 porcí párků, 4 tatranky, vypily se 3 litry kořalky, 200 piv, 5 káv.

Nový přírůstek
V podstatě nikdy nekončící sportovní skauting Kovočasu přinesl další skvělý úlovek v podobě Davida Staňka z Prahy. David je hráčem ČZU Praha a hraje na bloku. Rozšířil tak naší základnu v nejvíce nedostatkové pozici a je tak výbornou alternativou zejména po té, co se Hadice věnuje  profesionální a reprezentační kariéře. David předvedl v Děčíně nejen skvělou hru, ale i své dobré morálněvolní vlastnosti, které jsou jedním ze základních předpokladů pro účast v našem teamu. Navíc nám tu nechal dvě trička a ponožky, takže berem! :-)

Venca obhájil
V průběhu turnaje v Děčíně vyšla najevo jedna potěšující zpráva a to, že Venca Lešák uspěl v konkurzu na ředitele Gymnázia v Děčíně a prodlouží si tak mnohaleté úspěšné funkční období. Né, že by to mělo nějaký vliv na volejbalový život Kovočasu, ale jsme rádi, že je Venca rád, a že má jako zakládající člen Kovočasu úspěch. gratulujeme!

Venca-skvělý bavič i oběť Čokoláďáku
Zcela osobitý přístup předvedl na turnaji Venca Lešák. Všichni ho známe jak výborného volejbalistu,ředitele a zastupitele, nyní se však předvedl i jako skvělý bavič i rozhodčí. Václav svou veselou a dobrosrdečnou náladou bavil nejen sebe, ale všechny účastníky  a lze říci, že byl hvězdou turnaje. Osudnou se mu stala pravděpodobně hlavní cena-čokoládový dort, který byl pravděpodobně napuštěn zákeřnou látkou, která v kombinaci s jízdou na kole způsobila Vencovi vyrážku zvanou silniční lišej. Jiná příčina lišeje není známa a lze ji zjistit pouze pitvou nebo doznáním což vzhledem k přežití Václava nepřichází v úvahu.

Nový přírůstek Kovočasu
V prvních březnových dnech letošního roku přišel na svět pokračovatel mužské větvě rodu Hykšáků, prvorozený syn Ivanky a Jíry, FILIP! Filípek se má čile k světu a dělá rodičům jen radost. Podle prvních fysiognomických znaků se bude jistě jednat o vynikajícího blokaře neboť jeho tlapky jsou pro blok jako stvořené už teď. Všem Hykšákům patří gratulace a přání hodně štěstí a zdraví!

Milštajnka první dámou repre!
není bez zajímavosti, že se , hráčka Kovočasu, Lucka Mühlsteinová, stala první náhrávačkou reprezntace České republiky v kategoriii žen. Lucce gratulujeme a přejem jí mnoho úspěchů v nadcházejícím ME.

Maruška se vdala
Serii vdavek a ženiteb  v našich řadách rozšířila i naše kamarádka a spoluhráčka Maruška Sochorová, která vstoupila do stavu manželského a vdala se za Štěpána Sášu Hauznera. Svatba i vsatební hostina se velmi vydařili a jsou hodnoceny známkou 1*.
HODNĚ ŠTĚSTÍÍÍÍ !!!!

Ládík se nám oženil
Minulý pátek vstoupil do stavu ženatých, hráč Kovočasu Ládík Vaněček, který tak spojil svou životní cestu s "Pufíkem" Pavlínou Malou. Přejeme novomanželům hodně štěstí a zdraví a Pufíka vítáme mez Vaňousky!

svatba.jpg

Hadice v repre!
Jak jsme očekávali, velice vydařená sezona Vládíka Sobotky přinesla své ovoce v podobě pozvánky do reprezentace České republiky. věříme, že se Vlá´dovi bude dařit i nadále a přejeme mu mnoho úspěchů se lvíčkem na prsou! bravo!

Stříbrná Hadice!
není bez zajímavosti, že Kovočas má ve svých řadách dalšího finalistu volejbalové extraligy. Po Kokovi si poslední kolo play off zahrál i Vládík Sobotka. Bohužel, na nejvyšší metu zatím nedosáhl avšak v úvodních zápasech byl svému týmu více jak oporou. Gratulujeme!

Osvěžovna vede
v průběžném pořadí AVL v Děčíně vede družstvo Osvěžovny v jejichž řadách střídavě nastupují i  hráči Kovočasu, Šimon, Hans a Váňa. osvěžovně se překvapivě , i po pěti kolech daří držet první příčku a vede s náskokem před favority soutěže. Tak snad to vydrží....

Nezvěstný Hans, vydařený večírek
V souvislosti s Vánočním turnajem v Kamenici se vyskytly dvě události. Po páteční nominaci na turnaj se stal nezvěstným Hans, o kterém dodnes nemáme zprávu.
Výsledek turnaje jsme pak oslavili slavnostním večírkem v S-centru. Součástí večírku byla hra v Bowling, který podivně vyhrál Šimon, který o fous předstihl výborného Váňu. Vyvrcholením večírku  v pravém slova smyslu pak byla  diskotéko-nalejvárna, kde jednoznačně dominoval rumem rozdivočelý Váňa až hanba mluvit-to zas byla ostuda.

Turnaje jsou šichta
Jak jste se dočetli v aktualitách, absolvovali jsme další dvoudenní turnaj a to v Kvasinách. Vedle sportovní náplně mají turnaje i náplň společenskou, kde se každý baví dle své chuti a někdy si plní svá tajná a nevyřčená přání. Na turnaji v Kvasinách proběhl také společenský veselý večírek a nejvíce zážitků nasbírali tentokrát Hans s Víťou "Delfínem". Je dobře, že se všichni bavili a bude i po letech, u piva o čem vyprávět. :o)

k9.jpg
odpocinek po narocnem veceru je nutny

Jíra se oženil, Ivanka se vdala.....
V sobotu se v thůnské kapli vzali naši kamarádi, členové expedičního týmu Kovočasu Jíra Hykšů a Ivanka Stríbrská. Překrásný obřad, dojemný proslov otce ženicha Gogena, veselá svatební zábava, bohatá hostina, nádherný ohňostroj a vůbec celý vydařený den je tak slibným vykročením novomanželů do společného života. HODNĚ ŠTĚSTÍ !!!
 
P.S.: Sdělení pro faninky neznalé poměrů: Jíra není Hans, ale jeho bratr, takže šance pořád je ..... :o)

Maruška a Eliška
Našim kamarádům Marušce a Štěpánovi se nedávno narodila krásná dceruška Eliška. Maminka i s malou Eliškou se přišly pochlubit na svatbu Jíry a Ivanky a oběma to moc slušelo. Přejeme děvčatům hodně zdraví a štěstí a těšíme se až se s oběma potkáme pod vysokou sítí.

Čestická Movie
Díky nejmodernější záznamové technice můžeme našim čtenářům nabídnout i záznam z našich akcí. Jako první dáváme k dobrému videozáznamy z Čestického turnaje.
V hlavních rolích:
 •  Jaky...........vypravěč ftipů
 • Hans........... první milovník
 • Váňa............průvodce večerem

Ve vedlejších rolích:

 • Zita...............servírka
 • Dášenka.......žena za obrazovkou

Pro shlédnutí filmů klikněte níže.

http://www.youtube.com/watch?v=KDxIBmpzoAE

http://www.youtube.com/watch?v=bS1XGPOLaps

http://www.youtube.com/watch?v=-T7it9lI4E4

jaky4.jpg

JAKY
na přání mnoha našich čtenářů připojujeme fotoreportáž hráče Kovočasu-Jakyho. Jak jsme již uvedli dříve, Jaky je bombarďák z Unhoště ve službách ČZU Praha a Kladna. Díky svým herním dovednostem a výborným morálněvolním vlastnostem skvěle zapadá do sestavy Kovočasu a je pro náš tým přínosem. Takže tohle okolo je Jaky na turnaji v Česticích.

jaky2.jpg
jaky1.jpg
jaky3.jpg

marus.jpg
Maruska a Vana na Rucickach

Neúnavná Maruška
Ve 3. týdnu nového se Váňa zúčastnil, v rámci nabírání fyzické kondice, lyžařského kurzu PF UJEP v Harrachově. Kurzu se zúčastnila také Maruška Sochorová a to i přes to, že v brzké době očekává radostnou událost. Neúnavná Maruš absolvovala s Váňou dokonce i náročný výlet na běžkách a díky své vynikající fyzické kondici zvládla trasu zcela bez potíží a ve svižném tempu. Nezbývá než opět před Maruškou smeknout klobouk a popřát i nadále hodně zdraví.

Hansův vydařený turnaj
Sobotní turnaj o pečenou husu se mimořádně vydařil Hansovi. Je znát, že se jeho výkon zlepšuje turnaj od turnaje a málokdo by věřil, že tento bezmála dvoumetrový pašák je původem baskeťák. Hans byl nejúspěšnějším středovým útočníkem našeho týmu a ve statistikách bloku se mohl lehce srovnávat s extraligovou Hadicí. V neposlední řadě vynikal i ve statistikách přihrávky, když patřil k nejlepším, což nebylo při mizérii našeho příjmu až takové umění. Hans svým výkonem již zaskočil nejednoho ligového volejbalistu, kterému zblokoval balon přímo na kecky. Postižení bývají o to více frustrováni, když záhy zjistí, že je drtí chlapec od bezedných košů. Hans svůj výkon náležitě oslavil jak chutnou plachetnicí ve Škuneru tak již méně chutným šampusem v Disco Markvartice. Jen tak dál!

husa10.jpg
....a vrazedný na bloku

husa9.jpg
Hans byl k neudrzení v útoku......

Venca slaví 60'
Koncem srpna se dožívá významného životního jubilea zakládající člen Kovočasu, vynikající volejbalový hráč a kamarád Mgr. Václav Lešanovský. Vencovi přejeme k šedesátinám všechno nejlepší, hodně zdraví, štěstí a hodně příjemných chvil strávených se sportem!!

Setkání U splavu
jak jste se dočetli v aktualitách zúčastnili jsme se letos turnaje ve Svrčovci. Jako každý letní turnaj i tento byl nejen o sportu, ale také o setkávání lidí  a poznávání nových přátel. A tak i my jsme poznali spoustu nových tváří, kamarádů, starých známých a při družné zábavě nad kalíškem čehosi i na tanečním parketu jsme probrali témata všední i nevšední. Veselá zábava se protáhla až do ranních hodin a všichni jsme přestáli veselí celkem bez újmy-až na Víťův silniční lišej. Tak za rok zase U splavu!

dsc00093.jpg
...Vita usilovne premysli, kde udelal chybu (dietni)....

Kulatiny
V sobotu 21.7.2007 oslavili v kruhu volejbalové rodiny hráči Kovočasu Šimon a Váňa své životní jubileum 30. let. Kdo jste je  znali, vzpomeňte s námi! Všechno nejlepší hodně zdraví, hlavně to zdraví.

Nové tváře Kovočasu
Již mnohokrát jsem informovali o problémech se sestavování mančaftu na daný turnaj a i na turnaj v Kolíně tomu nebylo jinak. Po té, co se dlouhodobě zranil  Havlis, se Šimonovi narodil mlaďoch a tak nemůže ani on být, (doufejme, že krátkodobě) k dispozici. Stálá se stava se tak stále více a více zúžuje. Vánočka není zcela fit, Póča stále více zahrádkaří, Vánek staví barák, Milan S. vraždí a pojídá zvířátka, Džorden bubnuje, Sváťa kojí a melouchaří, atd.. Není tedy divu, že již není kam sahat a tak jsme museli zalovit v jiných vodách. A podařilo se nám z Vltavských vod ulovit dva zdatné kapříky:
Péťa JAKY Jakovec- komplexní hráč z líhně pražských Lužin s vynikající dynamikou v útoku a dobrou hrou v poli s ambicí hrát nejvyšší soutěž
David Kunďák Kundrt- robustní středovový hráč s vynikajícím dosahem, momentálně bez ambic a volejbalového angažmá obstojí výborně i na pozici diagonálního smečaře.
Oba borci byli nejen vynikající posilou ve hře, ale také skvěle zapadli do našeho kolektivu a věříme, že se s nimi setkáme i na některé další akci Kovočasu.

Kolínské postřehy...
jako snad každý turnaj, tak i ten kolínský přinesl řadu zážitků. Včase odjezdu se Ládík teprve probouzí a zjišťuje, že si nenařídil budík....... Po půl hodině cesty na Kolín, Hans zjišťuje, že nemá boty a tak se musíme vracet atd........balony se ztrácejí i v Kolíně... .
 Na kolínských sportovištích, podobně jako  jinde, je vidno, že divoký návrat majetku "Sokolům" nebyl zcela vydařenou akcí. Stejně jako jinde je patrné, že volejbalistů neustále ubývá, zkušení stárnou a mladí nepřicházejí a uspořádat pěkný turnaj s dostatkem družstev je pořádná dřina. V Kolíně se vše nakonec vydařilo stejně jako večerní zábava plná tance a závěrečné expedice na kolínskou disco.

Šimon má Šimona !!!!
S radostí sdělujeme skvělou novinu o narození potomka našeho spoluhráče a kamaráda Miloše Šimona Jiráska. Mildovi a jeho manželce  Lindě se narodil krásný syn jménem Šimon. Přejeme touto cestou oběma rodičům a zejména Šimůnkovi ještě jednou hodně zdravíčka a štěstí!!

Jak to bylo v Česticích....
V rámci objektivity našich stránek zveřejňujeme komentáře z vlastních řad k nedělním výkonu, kdy jsme zbytečně a nešťastně ztratili koncovky setů. Hráči okomentovali herní projev i těmito slovy:
 
"..nedokazali jsme přihrát a z kůlu jsme se nedokázali prosadit"
 
".......měli jsme špatný příjem a nemohli ste mně víc použít ikdyž mi to šlo. Zbytečně a bezhlavě jsme šli do rizika a kazili...."
 
"......Váňa to vzal do svých rukou a nechal mně dva sety obcházet síť kolem dokola....dostal jsem dvě-jednu jsem zkurvil a druhá stála za ho...."
 
"....kazili jsme příjem a šimon asi už nemoh-ne?Já se přiznám-trefoval jsem to furt loktem a kazil podání-nešlo to ...."
 
"....já souhlasim s Šimonem, ikdyž nevim co říkal..."
 
Pravda je zjevně někde uprostřed, ale je dobré, že si to dokážeme říct. Schválně jestli poznáte, který komentář ke komu patří?:o)

Soboťákova vítězná série
Po dlouhé řadě neúspěchů ústeckých volejbalistů, které hrozily krizí a dokoce to vypadalo na sestup z nejvyšší soutěže, přišla vítězná série. Ústečtí postupně zdolali Opavu, Liberec i Kladno a definitivně si tak pojistili účast v příštím ročníku extraligy a stále živí naději na play-off. V posledním utkání sice podlehli Brnu, nicméně předvedený výkon nebyl vůbec špatný a ukázal, že hráči SVK hrají s nadšením a jejich výkon se zvedá. V hostujícím týmu předvedl několik nekompromisních útoků i bloků hráč Kovočasu Vláďa Sobotka a není tak divu, že byl neustále středem zájmu televizních kamer.

obraz001.jpg
Zabijak Vlada kouka na kom by si smlsnul

Linda se vdává, Šimon se žení !
Radostnou zprávou je, že 20. ledna 2006,  půl hodiny před polednem vstoupí do svazku manželského naši kamarádi Miloš Jirásek a Linda Jakobová. Přejeme jim mnoho štěstí, lásky, zdraví a prospívající potomstvo!
A proto: "... měěějte se rááádi, mějte se ráááááááádi....."
P.S.: .... a kdo je další na řadě?

p1010077.jpg

p1010080.jpg

Kovočas představuje: Tomáš Hudeček
Na přání mnoha našich čtenářů přinášíme navštívenku jednoho z hráčů  Kovočasu.
Tomáš pochází z východních čech z Rychnova nad Kněžnou kde udělal první volejbalové krůčky a kde působil, stejně jako v Hradci, v juniorských družstvech a výběrech. Prošel rukama trenérů špičkové úrovně ,což na něm zanechalo zjevné stopy. Jako diagonální i přihrávající smečař se vyznačuje skvělou levačkou, vynikajícím pohybem po hřišti a výbornou hrou jak na síti tak v poli. Díky dobrému timing-u a rychlým nohoum dokáže úspěšně útočit i z nahrávek takříkajíc "druhé jakosti". Více než ocenitelné jsou i jeho dobré morálněvolní vlastnosti, které jsou v kolektivním sportu vždy potřeba.
Pro barvy Kovočasu byl objeven před dvěma lety vyhledavačem talentů Váňou na turnaji v Praze. Od té doby se Tomáš stal stálým členem našeho teamu a obětavě se zúčastńuje téměř každého turnaje. Věříme, že tomu bude i nadále, protože je radostí a ctí s takovým hráčem spolupracovat.

Koko se má dobře, Soboťák marodí
Po dlouhé době se podařilo navázat spojení s naším kamrádem Jardou Kokem Koláčným, který působí v letošní sezóně na Kypru. Podle jeho slov se mu daří dobře nejen po sportovní stránce, ale i obecně. Na Kypru je stále příjemné počasí kolem 25 stupňů a Kokův tým sklízí jeden úspěch za druhým. Není bez zajímavosti, že s Kokem v týmu působí také Rubby Rubáček, který nedávno vyvolal mediální aféru tím, že si sám řekl o reprezentační nominaci. Věříme, že Koka nic podobného nenapadne a že to Rubbymu neporadil on.
Narozdíl od Koka se Láďa Sobotka potýká se zákeřnou angínou, která mu znemožňuje nastupovat v dresu SVK Ústí n/L jehož je tahounem. Nenastoupil tak ani proti Kladnu, které překvapivě ústeckým podlehlo 3:1. Chybět bude Soboťák i v utkání posledních týmů proti Benátkám.

Volební překvapení-Venca neobhájil
Není bez zajímavosti, že Kovočas měl zastoupení také v komunální politice v osobě jednoho ze zakládajícíh členů našeho týmu Mgr. Václava Lešanovského, který zastával pozici náměstka primátora statutárního města Děčín. Bohužel, i přes volební kázeň našeho týmu nezískal  Venca v letošních volbách dostatek hlasů, aby se dostal do zastupitelstva města popř. obhájil náměstkovskou pozici. Jakožto uvolněný zastupitel se tak vrací na svůj původní post ředitele místního gymnázia. Přesto přejeme Václavovi mnoho zdaru a pevné zdraví při jeho práci nejen pro děčínský sport.

Chlumec-setkání osobností
Jak jste se již dočetli v aktualitách, zúčastnili jsme se turnaje v Chlumci na Cidlinou. Na tomto turnaji je  naposledy před zahájením halové sezony k vidění kompletní volejbaloví cirkus a je zde možno potkat celou řadu osbností volejbalové historie a především současnosti. Kategorii extraligových týmů vyhráli Budějovice před DHL Ostravou. V této kategorii měl Kovočas zastoupení v osobě Ládi Soboťáka v dresu Ústí. Ústeckým se však nedařilo a skončily poslední ve skupině. Sympatický výkon podal  "Javor" Javůrek z českolipské bobrovi líhně, který si zahrál za Benátky na pozici libera.

Zrušené turnaje
Již po druhé se v letošní sezóně stalo, že jsme na poslední chvíli, v podstatě v den odjezdu museli zrušit účast na turnaji. Důvod?-jednoduše: nejsou lidi. Stejně jako v případě Kolína, stalo se v případě Svrčovce, že jsme nedali dohromady potřebný počet hráčů. Na začátku turnajové sezony se dá napočítat  až 14 hráčů, kteří deklarují, že chtějí hrát volejbal a jezdit přes léto na turnaje. Bohužel, když padne kosa na kámen, skutek utek. Pro zajímavost uvádíme několik osvědčených, bohužel i oprávněných výmluv:
Mám před dovolenou, mám dovolenou, šéf má dovolenou, mám koncert, teď to nejde, teď to nešafnu, dcera má narozeniny, peču (kuřata, prasata, ovce, atd.), jsem na rybách, mám melouch, necítím se, slíbil jsem něco jiného, stěhuju se, jsem v akci atd.
 Zpravidla po výmluvě přijde okamžitě příslib účasti na příští akci, který samozřejmě zůstává nenaplněn. Bohužel z celé mnohahlavé soupisky zůstává před turnajem pouze torzo: Váňa, Šimon, Havlis, Tomáš.
Co s tím?

Nová trika
I v letošní sezoně se objevuje nová serie hracích a treninkových triček KOVOČAS. Za přispění partnerů našeho týmu se podařilo vytvořit novou kolekci, která bude k vidění již na nadcházejícím turnaji.

p1010040.jpg

obraz015.jpg

Póča má hezkou zahrádku
Není bez zajímavosti, že si hráč Kovočasu Michal Počínek pořídil rekreační objekt na Ploučnici. Zahrádka s rekonstruovaným domkem se nalézá za osadou Březiny ve směru na Bechlejovice a je umístěna v romantickém údolí říčky Ploučnice v bezprostřední blízkosti jezu. Póča zahradní domek z gruntu zrekonstruoval a tak je je ozdobou celé kolonie. Mnozí jsme již několikrát  ocenili jak pěkné místo, tak vyhlášenou pohostinnost Mišáka a jeho ženy Monči.

Riegrovka pod dozorem
Není bez zajímavosti, že od té doby co začli hráči kovočasu trénovat na riegrovce, jsou kurty sledovány. Místní obyvatelé, stejně jako sportovci si všimli známého vozidla, které "náhodně" projíždí okolo hřišť, přibrzdí, osádka vozu si cosi zaznamená černou tužkou do červeného sešitku a zase odjede. Lze zcela vyloučit, že by se jednalo o skauty, kteří by vyhledávali talenty.

joca.jpg

KOKO bez auta i bez "ženy" !
Již dva měsíce se nám nedaří navázat spojení s Jaromilem KOKOláčným, který působí v letošní sezoně v tureckém Gallatasarayi. Jak se nám podařilo zjistit z důvěryhodných zdrojů, dostal se Koko do problémů. Místní úřady mu zabavily osobní vůz a uzamkly ho do celního skladu, nebot koko překročil jakousi lhůtu, po kterou mohl auto volně provozovat na tureckých cestách. Stejný osud postihl i Káju, která byla v turecku na turistická 3 měsíční víza a i ona prošla. Až na zásah vedení klubů se situaci snad podařilo vyřešit. Nicméně jak uvedl náš zdroj, Kokovi se přestalo herně dařit a tak je atmosféra trochu hustá. Přejeme proto Jardovi aby se vylízal ze všech problému a brzo se nám ozval.

Zradná Bowle
Jak jste se dočetli v aktualitách byla součástí ralley stromeček i doplňková soutěž BOWLE Cup-soutěž v pití Bowle. Tento lahodný mok má však různé účinky. Při jeho kombimaci s Bostonským škrtičem dochazí ke ztrátě orientace a dalším nežádoucím účinkům. Hans se po této vražedné směsy probudil v neznáme ložnici omotaný do neznámého krajkovaného dámského prádla a s prapodivnou erotickou pomůckou vedle sebe. Těžké ráno shlédněte na fotografii.

r6.jpg
Hans, obri kalhotky, a podivny vibrator

Dvojitá premiéra v Kovočasu
Jak jsme již uvedli v aktualitách, stala se drobná změna v sestavě našeho týmu. Při turnaji v České Kamenici nastoupil premierově v barvách Kovočasu syn výkonného předsedy našeho teamu Jiřího Hykše a dlouholeté výborné volejbalistky Hanky Hykšové -Jan. Bývalý druholigový basketbalista okusil atmosféru týmu poprvé a nutno přiznat, že si nepočínal vůbec špatně a byl platným hráčem. Kdo zná jeho rodiče okamžitě poznal o co jde, nebot Hanzův leopardí pohyb po otci a chytrost úderů po matce daly znát, že je z volejbalové krve.
Druhou premiérou byl první Džordenův zápas v pozici rozhodčího. Pavlik posilněný chutnou "plachetnicí" usedl na rozhodcovský empajr a sklidil od diváků i hráčů co zasloužil. Věříme že mu to vydrží i nadále. Přejeme tedy oběma premiantům mnoho zdaru v barvách Kovočas volleyball teamu.

k9.jpg
i Hans patril po zasluze k vitezum

k2.jpg
Paja Duchoslav Dzorden

Sobotka porazil Mistra
V sobotním utkání nejvyšší volejbalové ligy porazil Vláďa Sobotka v dresu Ústí nad Labem mistrovský celek z Kladna. Vladimír nejen, že byl v základní sestavě nováčka ze severu, ale podle statistik i odborníků byl spolu s nahrávačem Sládečkem nejlepším hráčem utkání. No-když má někdo talent...proč ne!

Není Lébl jako Lébl
Na osadovém turnaji O pečenou husu se vedle jiných objevil i tým Jakuba Lébla složený z ligových hráčů Pharmingu a Dobříchovic. Pomineme-li, že se přihlásili jako družstvo neregistrovaných amatérů je nutno přiznat, že vystupování léblova týmu působilo více než podivně. Léblovci, zejména kapitán Jakub se chovali namyšleně, arogantně, neustále se dohadovali s rozhodčím a posmívali se  slabším protihráčům. Není tedy divu, že se rázem stali nejméně oblíbeným družstvem na turnaji. Všechny nakonec potěšilo, že byl Léblův tým poražen a vyřazen z turnaje Sokoly ze Zlíchova. Zajímavé je, že na turnaji byl přítomen i otec Tonda Lébl s chotí a slavnější z bratrů Martin. Ti se však chovali narozdíl od Jakuba skromně a přátelsky.

set.jpg
Porazeny "zly"muz jakub Lebl

Elita se sešla v Chlumci
každý rokem po Dřevěnickém turnaji se česká volejbalová elita schází na turnaji v Chlumci nad Cidlynou. Bylo tomu tak i letos kdy se na místních kurtech představil celý extraligový "cirkus" vyjma Opavy. K vidění byla nejen kompletní družstva, ale i řada bývalých volejbalových hvězd a vůbec všech, kteří v českém volejbalu něco znamenali nebo znamenají. Je potěšující, že se k nim připojil i náš tým. Za zmínku stojí jména celebrit jako: Hadrava, Fortuník, Pommer, Jirásek.... atd

ch3.jpg
DHL Ostrava versus Kladno volleyball.cz

Soboťák je platný
Na turnaji  v Chlumci byl k vidění mnoho volejbalových celebrit, stálic, ale i mnoho nových tváří. Jednou z nich je hráč Kovočasu Vláďa Sobotka, který nastoupil v dresuSVK Ústí nad labem jako blokař. Po shlédnutí několika zápasů ústeckého klubu je nutno přiznat, že Vláďa není na hřišti jen do počtu a dokáže v základní sestavě podávat výborné výkony. Kéž mu to vydrží i do začátku extraligy. Horkou zprávou je také na turnaji domluvený přestup Tomáše majdy Matušky z Ústí do Benátek.

ch14.jpg
Vlada v druznem rozhovoru s Majdou

sobotak.jpeg

Soboťák  řádí
Jak jsme již několikrát informovali a předpokládali vyrostl z hráče Kovočasu Ládika Sobotky velký hráč a to nejen výškově. Přes svůj velmi nízký věk se objevil v mužské reprezentaci ČR na Spring Cupu v Brně a nepodával vůbec špatné výkony. Přestože má velmi malé zkušenosti z dospěláckého volejbalu dokázal se zapojit mezi velká jména české volejbalové elity. V dresu Kovočasu tohoto chapadláka snad uvidíme, pokud mu to treninkový plán dovolí, na letní turnaji u Splavu ve Svrčovci. Přejeme tomuto dispozičně výborně vybavenému blokaři hodně zdaru!!!!!!!!!

Vydařená oslava
Jak jsme Vás informovali v aktualitách, zvítězil Kovočas na turnaji v Krásné Lípě. Po té jsme se přesunuli do restaurace u Gastona, abychom řádně oslavili nejen  vítězství Kovočas týmu, ale i vítězství hokejistů ČR nad Slováky. Oslava se po svižném začátku přesunula do music clubu Škuner, kde pokračovala až do rána s tanci a lihovinovou smrští. Jak je vidno,né každý bouřlivé oslavy rozdýchal.

mazec.jpg

bobek.jpg

Poznávací soutěž

Pro naše pravidelné čtenáře a genetické odborníky jsme připravili poznávací soutěž. Poznejte na fotografii hráče Kovočas týmu a pošlete správnou odpověď do naší návštěvní knihy. Vylosovaní výherci obdrží hodnotné ceny z vlnité lepenky.                                                                                                      

12.jpg

První rok v zahraničí
První rok v zahraničním angažmá má za sebou Jarda KOKO Koláčný, který v sezoně 04/05 působil ve švýcarském celku Chenois Volley Geneve. Podle informací ze švýcarska měl Koko dobrou letní přípravu a skvělý začátek soutěže. Po té přišel herní útlum a Jaromír se trošku trápil a hledal svoji formu ze začátku sezony, nicméně nastupoval v základní sestavě. Svými výkony přispěl k pěknému 4. místu v 1.LNA švýcarského volejbaového svazu, která je dle odborníku na úrovni vedoucích celků české první ligy. Jsme zvědavi kde a jak bude působit Koko v další sezoně a těšíme se na další informace.

Odchazi partner
smutnou nicmene dele ocekavanou zpravou je, ze k 31.12.2004 konci vyrobni cinnost nas dlouholety partner a jmenovec Kovocas, v.d..  K temuz datu propousti i veskere sve zamestnance. Otazkou  zustava, kdo prevezme prava na obchodni znacku kovocas, logo  a znak, ktery s tichym souhlasem pouziva i nas tym.  

KOKO do Zenevy
Hrac Kovocasu a byvaly hrac CH.Odolena Vody a reprezentace CR Jaromir KOKO Kolacny prestupuje pro pristi sezonu do svycarskeho klubu z Zenevy. Zatim ucelem si Koko poridil nove KOKOkolo a peclive se pripravuje na pusobeni v novem prostredi. Jak uvedl volejbal.idnes svycarsky klub se po lonske sezone dostal do financnich potizi a rozprodal temer cely team a proto nyni nakoupil partiove hrace z CR. Prejeme Kokodylce mnoho uspechu a tesime se, az za nim pojedeme na lyze do SWISSAlpen.

sobotak.jpeg

Uspesny reprezentant
Skvelych uspechu dosahuje v juniorske reprezentaci CR hrac Kovocasu a USK Praha Vlada Sobotka. Jak jsme mu jiz drive predpovidali diky obrovskemu talentu a proporcialnim parametrum se prodral do zakladni sestice repre tymu a je jeho oporou. Verime, ze se mu bude darit i v nasledujicich letech a ze mu narocny program umozni nastoupit i v nasich barvach. Hodne zdaru v kavalifikaci ME !!!!

zradce.jpg

Nuz v zadech
Plivnuti do obliceje a nuz do zad dostali hraci Kovocasu od sveho "spoluhrace" Jaromira Koka Kolacneho. Ackoliv zavazne slibil!!!! ucast na turnaji v Krasne Lipe, klidne si odjel na dovolenou, neomluvil se a jeste se tvaril jako, ze se nic nedeje. Takove chovani aa Primadona je neomluvitelne, nekamaradske. Je smutne ze hrac, kteremu venujeme nemalou pozornost a v nehoz vkladame duveru se k nam takto zachova. KOKO styd se!!!!

trikoa.jpg

Kovocas robes modes
Hraci Kovocasu se jiz v lonskem roce predstavily v novych dresech. Slusiva tricka designarsky zpracovana Vanou Vaneckem jsou obdivovana na vsech turnajich a akcich. Shlednout je lze na prilozenem obrazku.

Manazerske uspechy Kovocasu
Skvele manazerske schopnosti projevil Kovocas v souvislosti s jarnim turnajem v Cesticich. Par dnu pred dnem konani se zcela rozpadla, diky reprezentacnim i klubovym povinostem, puvodni sestava. Presto se behem nekolika hodin podarilo vytvorit sestavu novou i s nahradniky. Bohuzel, prace vysla vnivec-na turnaj se nejelo kvuli spatnym klimatickym podminkam. Tak snad priste-Krasna Lipa.

Zlato pro KOKA
Ve stredu 25.2.2004 ziskal hrac Kovocasu Jarda Kolacny v dresu Chance Odolena Vody zlatou medaily za zisk druhe nejcenejsi ceske volejbalove trofeje, kdy se podilel na zisku Ceskeho poharu ve volejbale. Odolena voda ziskala pohar finalovym vitezstvim nad Fatrou Zlin pomerem setu 3:1. Jarda musel nastoupit pouze do dvoustridani na blok,ale i tak byl platnym hracem. Gratulujeme!!!

Bumerang se vratil
Podle znameho prislovy: "Dvermi ho vyhodis oknem se Ti vrati" se vratil Jaromir Kamil Koko Kolacny z vyhnastvi ve Vk Kladno do Chance odolena Voda. Hned v prvnim utkani tak vyrazne pomohl svemu staronovemu klubu, kdyz ho trener v patem setu musel vystridat a Odolka tak mohla zvitezit 3:2. Sestavu s Kokem muzete shlednout nize na prekrasne fotografii, ktera je Jaromirovym dilem. Za zminku stoji zejmena okousanost jednotlivych postav....

Odolka bezradna-Kolacny nemocny
Zcela bezmocne pusobi lavicka extraligoveho klubu Chance Odolena Voda. Po te, kdy svazovy funkcionari znemoznili navrat hracu Kolacneho a Holubce do materskeho klubu Chance, odesla forma univerzalu Rybnickovi a navic postihla kadr Odoleny Vody rada nemoci a zraneni. Zdecimovany tym tak nemuze prostridat trapici se hrace. Nadeji byla posledni jednani svazu o navratu vyse zminenych hracu, ktera jsou stale otevrena. Jarda KoKo Kolacny vsak navic onemocnel vaznou chorobou a tak se na nj opet prilepila smula. Verime vsak, ze se da do leta dohromady a prispeje k dobrym vysledkum Kovocas teamu. Jen aby to nebyl ten MOMOMOMORYBUNDUS.

Grand Prix Stromecek 2003
V ramci zimni pripravy usporadal Kovocas-volleyball team Grand prix Stromecek na autodraze Tyrell XXL. Behem dramatickeho zavodu, ktery probihal dvoukolovym zpusobem kazdy s kazdym, probihala take spolecensko kulturni zabava u prilezitosti nastavajicich vanocnich svatku. Ze sedmicleneho startovniho pole se na stupne vitezu probojovala tato trojice:
 1. Pavlik Dzorden Jordan
 2. Filip Fidla Anton
 3. Lada Vanecek

Fotoreportaz najdete ve fotogalerii.

Hraci Kovocasu nepostradatelni
Jak jste se mohli docist na zpravodajskem servu iDnes.cz, zvazuje trener Chance Odolena Voda Jindrich Licek stahnuti Jardy Kolacneho z hostovani v Kladne. Po Te co se tohoto perspektivniho univerzala"zbavil" a uklidil ho na hostovani do sprateleneho klubu zjistil, ze se bez nej neobejde. Podobna situace nastala v TJ Doprava, kdyz si tamni funkcionari postezovali mistnimu platku, ze nejsou schopni vyhrat bez hracu, kterym prisuzuji nizsi herni uroven , jimiz obecne opovrhuji a nedavaji jim herni prostor.... Dukazem je nize uvedeny clanek.

clanek.jpg

Kovocas nejuspesnejsi
Podle neoficialnich statistik je Kovocas-volleyball team v letosnim roce 2003 nejuspesnejsim decinskym  turnajovym volejbalovym celkem. Ze vsech decinskych druzstev ruznych vykonostnich urovni dokazal Kovocas ziskat nejvetsi pocet uspechu a zucastnit se take nejvice volejbalovych akci. Na druhem miste se umistili zeny Slavie Decin , treti skoncili muzi Maxicek. Dalsi pozice si pak rozdelili druzstva SK Breziny, muzi TJ Doprava a muzi Jaluvci. Zebricek pak uzaviraji druzstva HulHo, Sokol Decin atd.

KOKO na Kladne
V sobotu 22.11.2003 nastoupil Jarda Kolacny, ke svemu prvnimu utkani za VK Kladno kam odesel na kratkodobe hostovani z Chance Odolena Voda, kde byl trenerem nepochopitelne prehlizen. Hned v prvnim utkani vsak dokazal, ze jeho herni schopnosti staci na vic nez na posedavani na lavicce a dovedl tym Kladna k vitezstvi 3:0, kdyz dokazal nejen svym servisem zvratit nepriznivy stav 20:24 na vysledek 26:24. Verime, ze se Jarda rozehraje ke skvelym vykonum, ktere bude moci predvest i v nasem tymu.

Prestup sezony
 
Prestupem sezony lze jednoznacne oznacit definitivni prestup Vladi Sobotky z VSK Spartak DC do Chance Odolena Voda. Vladimir se tak vedle Kovocas-volleball teamu dostal mezi dalsi elitni volejbalove hrace. Stal se tak druhym hracem z Decina a zaroven druhym hracem Kovocasu, ktery ma na sve registraci: Chance Odolena Voda! Gratulujeme!!!!

tykadla.jpg

V Kovocasu i "REPRE"
Neni bez zajimavosti, ze hracem Kovocasu- v posledni dobe jiz stalym- je take hrac Sokola Vysehrad, juniorsky reprezentant a decinsky rodak, Vladimir Sobotka.  Tento vice jak dvoumetrovy sympatak, prispiva nejen k dobrym vysledkum tymu, ale take k tradicni pohode na hristi i mimo nej. Vedle Jardy Kolacneho a Lucky Muhlsteinove je Vladimir dalsim hracem Kovocasu, ktery se dokazal prodrat do reprezentace CR , tedy zatim do juniorske a nebylo by divu, kdyby se stal jednim z hlavnich tahounu druzstva. Jeho somathotyp i herni dovednosti mu predpovidaji velkou volejbalovou budoucnost.

12.jpg

smec.gif

beach1.jpg

sumomic.jpg

Our Recreation Company * Any Street * Anytown * US * 01234